Zabiera mi pieniadze z konta.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22364
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

przemq,
przemq pisze:poza tym wcześniej była taka opcja że jak pakiet się skończył to się prędkość obniżała i tyle
Ta funkcjonalność nadal pozostaje:
10. Po przekroczeniu jednostek dostępnych w ramach Pakietu internetowego lub innych pakietów internetowych aktywnych na koncie Abonenta w danym Okresie Ważności Promocji, prędkość transmisji danych zostanie ograniczona i nie będzie wyższa niż 32 kb/s. Abonent nie zostanie obciążony dodatkową opłatą za transmisję. Abonent zostanie poinformowany o zmianie parametrów transmisji danych za pomocą wiadomości SMS. Prędkość transmisji danych zostanie przywrócona po odnowieniu się promocji zgodnie z § 3 Regulaminu Promocji.
http://www.plus.pl/documents/16/cfc7ec7 ... 30_dni.pdf
W Twoim przypadku problemem nie są wykorzystane jednostki, tylko brak opłaconej usługi.

Proszę o dostosowanie języka wypowiedzi do regulaminu forum: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=292.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: g-rs »

Mnie również ostatnio znikają pieniądze z konta. Po zalogowaniu na Plus online i sprawdzeniu historii połączeń okazuje się, że te opłaty są pobierane głównie na długie (30-40 min) połączenia z własnym numerem :!: O co tu chodzi :?:
Numer jest zarejestrowany na mnie ale korzysta z niego starsza osoba. Być może robi coś źle?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22364
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,

dzwoniąc na własny numer, powinna pojawić się wiadomość flash, że wybrano własny numer. Na tym numerze jest włączona poczta głosowa? Jest on może gdzieś w rejonie przygranicznym?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: g-rs »

Joanna_Plus pisze:g-rs,

dzwoniąc na własny numer, powinna pojawić się wiadomość flash, że wybrano własny numer. Na tym numerze jest włączona poczta głosowa? Jest on może gdzieś w rejonie przygranicznym?
Tak, zgadza się. Telefon aktualnie jest w strefie roamingowej i być może ma włączoną pocztę. Zastanawia mnie tylko długość tych połączeń - ok. 30-40 minut! Czy takie połączenie z pocztą jest możliwe? Czy pocztę można wyłączyć przez webową aplikację Plus online?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22364
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,
g-rs pisze:Zastanawia mnie tylko długość tych połączeń - ok. 30-40 minut!
Każde z tych połączeń ma taki czas? Czy są one różne?
g-rs pisze:Czy pocztę można wyłączyć przez webową aplikację Plus online?
Nie. Dezaktywacja jest możliwa kodem *122*00#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: g-rs »

Joanna_Plus pisze:g-rs,
g-rs pisze:Zastanawia mnie tylko długość tych połączeń - ok. 30-40 minut!
Każde z tych połączeń ma taki czas? Czy są one różne?
Różne. Jedno ma 41:44, drugie 29:11 oraz kilka krótkich - ok. 1-2 minut.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22364
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,
g-rs pisze:Telefon aktualnie jest w strefie roamingowej i być może ma włączoną pocztę.
Najbardziej prawdopodobne w tym przypadku wydają mi się połączenia odebrane w ramach poczty głosowej (oddzwania wówczas własny numer). Naliczenia przypuszczam, że są spowodowane przez roaming. Zweryfikuj proszę czy na tym numerze jest aktywna usługa roamingu i czy naliczenia się zgadzają jeżeli za minutę policzymy 5 groszy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: g-rs »

Joanna_Plus pisze:Naliczenia przypuszczam, że są spowodowane przez roaming. Zweryfikuj proszę czy na tym numerze jest aktywna usługa roamingu i czy naliczenia się zgadzają jeżeli za minutę policzymy 5 groszy.
Joasiu, jest właśnie tak jak piszesz. Kwoty się zgadzają. Nie mogę tylko zrozumieć jak połączenie z pocztą głosową może trwać 30-40 minut? Jak już wspomniałem, telefon posiada starsza osoba. Prawdopodobnie nie zawsze usłyszy nadchodzące połączenie i wtedy włącza się poczta głosowa. Ale przecież nikt nie nagrywa się na poczcie przez 30 minut o ile w ogóle jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22364
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,

trudno mi powiedzieć. Może nie nastąpiło rozłączenie tego połączenia.
Nie wiem jakie są potrzeby na tym numerze, ale jeżeli usługa poczty i roamingu nie jest niezbędna do użytkowania, to sugerowałabym ich wyłączenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Anna1580
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2017, o 08:08

Ja + mix Pakiet video

Post autor: Anna1580 »

Witam,

Ostatnio aktywowałam pakiet video 2,5 GB za 5 zł, ale podczas korzystania z serwisu youtube zabrało mi wszystkie pieniądze z konta za transmisję danych, a teraz nawet serwis yt nie łączy się, mimo włączonego pakietu. Na plus online pakiet widnieje jako aktywny.
Czy da się coś z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, o 10:14 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22364
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Anna1580,

model posiadanego telefonu to ten podany w opisie profilu? Na tym numerze był wówczas włączony jakiś pakiet internetowy?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pachanga
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2017, o 12:19
Lokalizacja: Heaven & Hell

Płacę za smsy w Plusie mimo, że uruchomiony jest pakiet 600

Post autor: Pachanga »

Witam.
Pod koniec kwietnia (dokładnie od 26 kwietnia) zorientowałem się, że w szybkim tempie ubywają mi środki z konta. Złożyłem reklamację. Odpowiedź była taka, że nie ma podstaw, by uznać reklamację i wszystko ze strony Plusa jest OK. Zleciłem więc wydruk bilingu od 1 stycznia 2017 r. No i wyszło, gdzie jest pies pogrzebany. Właśnie od rzeczonego dnia (widać to wyraźnie na bilingu), naliczało mi koszta każdego sms-a w obrębie Plusa, mimo że mam ustawiony pakiet 600 sms-ów. Stąd gwałtowny ubytek środków na koncie. Jakim prawem Plus pobierał opłaty za sms-y, skoro aktywny jest pakiet 600 sms-ów? Innych usług (mms-y, internet) i pakietów nie mam. Więc nic innego generować kosztów nie mogło. Koszty rozmów to kwestia ok. 35 zł.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, o 11:58 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Płacę za smsy w Plusie mimo, że uruchomiony jest pakiet

Post autor: habish »

Wpisz :
*147#
*136#
*121#
A odpowiedzi jakie dostaniesz wpisz tutaj.
Pachanga
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2017, o 12:19
Lokalizacja: Heaven & Hell

Re: Płacę za smsy w Plusie mimo, że uruchomiony jest pakiet

Post autor: Pachanga »

Opowiednio:
1. Mix 6
2. Jedna stawka - Mix 29 gr 24.07.2017 09:31 39 gr za rozmowę w Plusie, jedna stawka.
3. Limit roamingowy na transmisję danych 2,6 gb (2726298 kb) 01.07.2017 00:00, 600 sms w Plusie (489 sms) 06.07.2017 17:08, Xyber Mech (30 sms), Fun scan (30 sms).
Pachanga
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2017, o 12:19
Lokalizacja: Heaven & Hell

Re: Płacę za smsy w Plusie mimo, że uruchomiony jest pakiet

Post autor: Pachanga »

I co mam z tym fantem zrobić?! Ewidentnie Plus mi ściągnął niesłusznie kasę!... :evil:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, o 05:54 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu.
ODPOWIEDZ