Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

damian2988 pisze:na poczatku lipca moge sie odezwac czy jakies zmiany?
Oczywiście :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mikkel8606
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, o 12:38

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Mikkel8606 »

Krzysiek_Plus pisze:Mikkel8606,
30526 - 3 sektory: GSM, U900, LTE800, LTE1800.
W lipcu więc raczej UMTS2100 nie uświadczę? Dziękuje. Pozostaje mi tylko korzystać z LTE. :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Mikkel8606, nie, na obecną chwile nie ma planów na dodanie tego pasma w tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Witam proszę podać mi dokładnie ile pasm i sektorów jest dostępne na nadajniku:
14608 Garwolin, Mazowieckie ul. Jana Pawła II 2 / Kościuszki 41.
Garwolin, Mazowieckie al. Legionów 19 - proszę mi przypomnieć termin prac i co będzie na niej robione.
Cisna 22746 czy zostało dodane i uruchomione pasmo LTE1800?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Gabriel12 pisze:Witam proszę podać mi dokładnie ile pasm i sektorów jest dostępne na nadajniku:
14608 Garwolin, Mazowieckie ul. Jana Pawła II 2 / Kościuszki 41.
6 pasm, 3 sektory.
Gabriel12 pisze:Garwolin, Mazowieckie al. Legionów 19 - proszę mi przypomnieć termin prac i co będzie na niej robione.
W tym celu wystarczy skorzystać z opcji szukaj lub z poziomu profilu odszukać swój poprzedni post w tej sprawie, a tym samym również naszą odpowiedź.
Gabriel12 pisze:Cisna 22746 czy zostało dodane i uruchomione pasmo LTE1800?
Jeszcze nie, ale już niedługo ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lambospeedd
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 23 sie 2014, o 17:56
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: lambospeedd »

Witam, czy zostały wykonane już modernizacje:
Krzysiek_Plus pisze:lambospeedd,
BT12935 Hrubieszów - dodanie U900 (05/2017).
BT12086 Nieledew - dodanie LTE1800 (06/2017)
Pojawiły się może jakieś inne plany rozbudowy stacji w tym regionie?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

lambospeedd,
lambospeedd pisze:Krzysiek_Plus napisał(a):
lambospeedd,
BT12935 Hrubieszów - dodanie U900 (05/2017). Tak
BT12086 Nieledew - dodanie LTE1800 (06/2017) Prace będą realizowane w 3 kwartale.
lambospeedd pisze:Pojawiły się może jakieś inne plany rozbudowy stacji w tym regionie?

Najbliżej BT10214 Grabowiec i BT12714 Perespa (dodanie LTE1800 w 3 kwartale).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze: Oczywiście masz prawo do własnego zdania w tej sprawie, ale myślę ze sprawę rozbudowy sieci pozostawmy odpowiednim specjalistom w tym zakresie ;-).
Krzysiek_Plus pisze:Tak to bardzo duża odległość, jak na to pasmo, ale niestety dalej nie wiem, w jakiej dokładnie lokalizacji został wykonany test. Stan49, proszę również o odpowiedź na poprzednie pytanie związane z działaniem 20562:

Czy jest problem z korzystaniem usług data/voice?
Witam,

Krzysiek_Plus, skoro wszystko jest ok z BT20562, polecam dokładne przeczytanie słów napisanych przez Użytkownika mpmdembi:
mpmdembi pisze: Ponowiłem próby. Stojąc pod BT20562 U900 nie jest widoczne. Zarówno gdy telefon nie przesyła danych, jak i gdy trwa ich transmisja. Telefon korzysta z BT22307, a odległość do BT20562 to np 50m czy 200m (testowałem pod samym budynkiem i z lekkim oddaleniem z racji na emisję anten - "najciemniej pod latarnią"). Nie rozumiem konfiguracji U900 na tej stacji.
To jest sztandarowy przykład błędów w systemowych handoverach, oraz konfiguracji sąsiedztw. Nie sądzę, aby zamierzonym celem działania sieci był siłowy handover poprzedzony zerwaniem voice lub data w przypadku kontynuowania połączenia lub transmisji danych. Może jednak warto wnikliwie pochylić głowę nad problemem i poświęcić mu więcej uwagi niż tylko podstawowy przegląd działania stacji i ewentualnych błędów ?

Jeżeli zgłaszane są nieprawidłowości w działaniu usług, zarówno ja jak i inne osoby otrzymujemy jedną ze standardowych, rzekłbym dyżurnych odpowiedzi dotyczących zgłaszanych problemów:
Krzysiek_Plus pisze: Oczywiście w planach modernizacyjnych brane są pod uwagę zgłoszenia, jak i zapotrzebowania naszych użytkowników korzystających z sieci w danej lokalizacji. Zachęcam wszystkich użytkowników, którzy doświadczają problemów do zgłaszania ich wraz ze szczegółowym opisem przez ten formularz.
"A wszystko to, bo ...." chciałoby się zacytować. A wszystko to przez brak monolitu radiowego. Skoro uparcie twierdzisz, że jest ok, to ja pozwolą sobie uparcie twierdzić, że jednak nie. Nie jestem laikiem i co ważne nie korzystam z cyfrowych map zasięgu. Z poziomu komputera wszystko wygląda cacy. Ale tylko z poziomu komputera. Pobyt poza biurem otwiera oczy nawet najbardziej zagorzałym oponentom. A moja skromna osoba korzysta z tego, co sieć oferuje w terenie.
Na marginesie tylko spytam, czy dostępne oprogramowanie serwisowe pozwala na dogłębną analizę działania stacji bazowych, czy może w ramach oszczędności zakupiono wersję okrojoną ?

I z tego co widzę, koncepcja budowy sieci na zasadzie kilku podejść do tego samego obiektu wcale nie jest odosobniona, co potwierdzona przypadek Polanki Wielkiej:
Krzysiek_Plus pisze:No inna sytuacja, gdyż na tym BTS'ie na obecną chwilę nie ma obecnie dostępnego żadnego pasma LTE, ale tak jak już wyjaśniliśmy tutaj jest w planach ;-).
Można i na raty. Pytanie, czy takie powielanie kosztów jest uzasadnione ? Nie można od razu ? Akurat w przypadku BT22802 trzeba popatrzeć na ten bts przez aspekt DK44, a więc trasy dojazdu i powrotu ze Sląska i zachodniej części Małopolski w rejon Podhala. Brak LTE na tejże stacji , którą doskonale widać z trasy przejazdu DK44, oraz brak 3G i LTE w Zatorze to jest akurat negatywne potwierdzenie zaległości operatora na odcinku pomiędzy Oświęcimiem, a Wadowicami.
Planowana stacja w pobliżu Energylandii pewnie powstanie, tylko póki co Wasi Klienci muszą się posiłkować zasięgiem 3G z sąsiednich, niekoniecznie najbliższych i logicznych lokalizacji. Jeżeli potrzeba, chętnie opublikuję log z przejazdu na odcinku Wadowice - Oświęcim.

Na koniec poproszę o odpowiedź na pytanie: co z problemami z zasięgiem w Sosnowieckiej Strefie Ekonomicznej, oraz planami na przyszłość ?

Pozdrawiam.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Stan49 pisze:To jest sztandarowy przykład błędów w systemowych handoverach, oraz konfiguracji sąsiedztw. Nie sądzę, aby zamierzonym celem działania sieci był siłowy handover poprzedzony zerwaniem voice lub data w przypadku kontynuowania połączenia lub transmisji danych. Może jednak warto wnikliwie pochylić głowę nad problemem i poświęcić mu więcej uwagi niż tylko podstawowy przegląd działania stacji i ewentualnych błędów ?
W przytoczonym przypadku nie było żadnego handoveru, gdyż użytkownik nie zrealizował żadnych czynności, które mogły by spowodować przelogowanie do innego BTS'a/pasma. W przypadku ręcznego przejścia na tryb 3G użytkownik został prawidłowo zalogowany do pasma o większej pojemności. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Stan49 pisze:Można i na raty. Pytanie, czy takie powielanie kosztów jest uzasadnione ? Nie można od razu ? Akurat w przypadku BT22802 trzeba popatrzeć na ten bts przez aspekt DK44, a więc trasy dojazdu i powrotu ze Sląska i zachodniej części Małopolski w rejon Podhala. Brak LTE na tejże stacji , którą doskonale widać z trasy przejazdu DK44, oraz brak 3G i LTE w Zatorze to jest akurat negatywne potwierdzenie zaległości operatora na odcinku pomiędzy Oświęcimiem, a Wadowicami
Dlatego też w planach jest udostępnienie technologi LTE w obu tych lokalizacjach ;-).
Stan49 pisze:Na koniec poproszę o odpowiedź na pytanie: co z problemami z zasięgiem w Sosnowieckiej Strefie Ekonomicznej, oraz planami na przyszłość ?
W tej okolicy planujemy uruchomić 26214, ale na obecną chwilę nie jestem w stanie określić żadnego konkretnego terminu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Stan49 pisze:
Planowana stacja w pobliżu Energylandii pewnie powstanie, tylko póki co Wasi Klienci muszą się posiłkować zasięgiem 3G z sąsiednich, niekoniecznie najbliższych i logicznych lokalizacji. Jeżeli potrzeba, chętnie opublikuję log z przejazdu na odcinku Wadowice - Oświęcim.

Na koniec poproszę o odpowiedź na pytanie: co z problemami z zasięgiem w Sosnowieckiej Strefie Ekonomicznej, oraz planami na przyszłość ?
Przeciez to jasne. Nieladne lub nie do konca sie dobrze kojarzace slowo - selekcja. Na 1000-leciu Gornym zlikwidowano sajt przy Ulanskiej, ale 3G dodano, choc wiedziano juz, ze prezes spoldzielni czysci dachy. W Zatorze tego nie zrobiono, bo...po co. Jakas droga Skawina-Oswiecim nie istnieje na liscie priorytetow Plusa. Niech sie ciesza "hicks", ze maja G900.
Brzeznica przy tej drodze. Smialo mogliby zrobic na kosciele, farorz przytulilby kolejne 1500 zl miesiecznie. Nie, oni beda stawiac wieze w Marcyporebie, potem Brzezince, a jak protestuja i nie chca to my sie obrazimy i zabierzemy zabawki.

Sosnowiec Bor, Maczki pytasz Stan. Krzysiek odpowiedzial - nie ma i nie bedzie. I co nam Pan zrobi?

Zauwazylem odpowiedz Krzyska. Mnie tak nie odpisal, coz...
262.. numer czyli planowana gdzies 2012 moze 2013. 16 lat Plus tam nie widzial potrzeby, a wieza konkurencji stoi od lat 90-tych przy linii kolejowej. Przypomne to trasa kolejowa wschod-zachod. Nie mam wiecej pytan.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, o 16:37 przez HAL 9000, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze: W przytoczonym przypadku nie było żadnego handoveru, gdyż użytkownik nie zrealizował żadnych czynności, które mogły by spowodować przelogowanie do innego BTS'a/pasma. W przypadku ręcznego przejścia na tryb 3G użytkownik został prawidłowo zalogowany do pasma o większej pojemności. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Witam,

Krzysiek, powtórzę jeszcze raz, cytując post mpmdembi:
mpmdembi pisze: Ponowiłem próby. Stojąc pod BT20562 U900 nie jest widoczne. Zarówno gdy telefon nie przesyła danych, jak i gdy trwa ich transmisja. Telefon korzysta z BT22307, a odległość do BT20562 to np 50m czy 200m (testowałem pod samym budynkiem i z lekkim oddaleniem z racji na emisję anten - "najciemniej pod latarnią"). Nie rozumiem konfiguracji U900 na tej stacji.
Jeżeli to jest nie realizowanie żadnych czynności, to pozostawiam to bez komentarza.... .

Dzięki za info dotyczące przyszłości zasięgu na terenie Sosnowieckiej Strefie Ekonomicznej.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

HAL 9000 pisze: Sosnowiec Bor, Maczki pytasz Stan. Krzysiek odpowiedzial - nie ma i nie bedzie. I co nam Pan zrobi?
Planowany BT26214, częściowo też poprawi sytuacje na Sosnowiec Bór ;-).
Stan49 pisze:Zarówno gdy telefon nie przesyła danych, jak i gdy trwa ich transmisja.
Nie został przelogowany, a więc nie było wystarczające, dodatkowo skoro transmisja danych działała, to dostępny sygnał był wystarczający do prawidłowego korzystania z usługi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 443
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: 3G_ »

A gdyby rozmawiał i wszedłby do budynku nastąpiłoby zapewne zerwanie połączenia.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

3G_ pisze:A gdyby rozmawiał i wszedłby do budynku nastąpiłoby zapewne zerwanie połączenia.
Ale sprawdziłeś sam czy tak Ci się wydaje? :-)
U mnie przenosi rozmowę z U2100 do U900, polecam przetestować.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

3G_ pisze:A gdyby rozmawiał i wszedłby do budynku nastąpiłoby zapewne zerwanie połączenia.
W momencie wykonania połączenia głosowego telefon najprawdopodobniej został by przelogowany do U900.

EDIT:
W poprzednim tygodniu prace modernizacyjne objęły 36 lokalizacji, w tym LTE2600 dodano na kolejnych 8 BTS'ach:

BT33325 Dzierżoniów
BT33215 Strzegom
BT33839 Tarnowo Podgórne
BT33364 Poznań Jeżyce
BT32098 Gniezno
BT44189 Lubraniec
BT42679 Golub Dobrzyń
BT11356 Warszawa Płochocińska

Pasmo LTE2600 na tych BTS'ach może nie być jeszcze dostępne komercyjnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ