LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

sql, pakiet 50 GB do wykorzystania we wszystkich technologiach (2G/3G/LTE), po jego wykorzystaniu prędkość w 2G/3G ograniczona, a transmisja LTE jest realizowana w ramach pakietu 100 GB (bez ograniczeń prędkości). Prędkość w LTE jest ograniczana do 512 kbps dopiero po wykorzystaniu wyżej wymienionych pakietów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slavovts
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:17

Dlaczego konsultanci ofertowi nic nie mówią o FUP?

Post autor: slavovts »

Witajcie.
Mały wstęp: Mam internet ten pakiet ze 100 GB transferu. Pobrałem dwie gry po 60 GB I nagle transfer mam 0,59 KBps.
Na telefonie LTE tego samego operatora mi śmiga normalnie bo mam transfer. Przełożyłem kartę do Modemu z telefonu i śmiga też więc to nie problem urządzenia. Wyczytałem na forum ,że to FUP.

Do bok nie da się dodzwonić, więc chciałem zweryfikować zasady korzystania z usługi. Złożyłem zapytanie ofertowe na Livechacie z konsultantem. Screenshot rozmowy na imgur
Dla tych co nie lubią klikać w linki, zapytałem czy nakładane są jakieś ograniczenia po przekroczeniu limitu Pani konsultant powiedziała mi ,że cytuję "Nic się nie stanie" jak przekroczę limit transferu a z LTE będę mógł korzystać.
(to jest to samo co mi powiedzieli jak umowę podpisywałem), kij z tym ,że ją podpisałem rozumiem mój błąd.

Czy ktoś wie dla czego Pani mi nic nie powiedziała o FUP? A nawet zataiła informację o istnieniu dość istotnej blokady ?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, o 08:39 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączone wątki. Przeniesione do prawidłowego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

slavovts, FUP nie jest limitem ani blokadą. System ma zapewnić wszystkim Klientom równy dostęp do sieci i może to skutkować obniżaniem prędkości transmisji dla Klientów przesyłającym znaczne ilości danych. Prędkość zostanie przywrócona z nowym okresem rozliczeniowym. Wszelkie informacje znajdziesz w regulaminie. Proponowałbym również prześledzić niniejszym temat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: zawsze_pomocny »

niezla sciema.. niestety potwierdzam, usluga praktycznie jest tylko do facebooka i pzegaldania stron, jesli ktos wgra chociaz dane do chmury i je pobierze dostanie FUPa, a wtedy z internetu d...pa
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

Witam,
posiadam ofertę Ja+Internet LTE dla Firm 40Gb i aktywną usługę LTE Bez limitu po wykorzystaniu pakiet podstawowy internet zwalnia tragicznie do 3kbs mam dobry zasięg Pani w salonie Plusa zapewniała mnie że będę mieć maksymalną prędkość proszę o jak najszybszą odpowiedź i pomoc w tej sprawie dodam że taką sytuację mam co miesiąc.




EDIT: niedziela, 2 lipca 2017, 16:15
Od sl@w_es:
dokończenie korekty rozpoczętej przez autora wypowiedzi - Regulamin Plus Forum pkt 10:

- aktywnom
- plusa - nazwy własne piszemy dużą literą
- maksymalnom
- sytułacje.
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.
Interpunkcja, budowa zdania!
Ostatnio zmieniony 2 lip 2017, o 14:11 przez nery, łącznie zmieniany 1 raz.
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: zawsze_pomocny »

oni mowia jedno robia drugie
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ron »

nery pisze:Witam posiadam ofertę Ja+Internet LTE dla Firm 40Gb i aktywnom usługę LTE Bez limitu po wykorzystaniu pakiet podstawowy Internet zwalnia tragicznie do 3kbs mam dobry zasięg Pani w salonie plusa zapewniała mnie że będę mieć maksymalnom prędkość proszę o jak najszybszom odpowiedz i pomoc w tej sprawie dodam że taką sytułacje mam co mieśiąc
Sieć jest może przeciążona lub w każdym z regulaminów jest zapis o FUP :

"10.W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwego korzystania z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s

W celu realizacji FUP Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym:
40GB przesłanych i odebranych danych przy wyborze Promocyjnego Planu Cenowego Ja + Internet LTE 40 GB,
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: zawsze_pomocny »

to gdzie ten internet bez limitu ?
gdyby fup bylby czytelny to byloby latwiej, a tak zawsze mozna pisac ze internet jest nielimitowany ale jest fup
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ron »

zawsze_pomocny pisze:to gdzie ten internet bez limitu ?
gdyby fup bylby czytelny to byloby latwiej, a tak zawsze mozna pisac ze internet jest nielimitowany ale jest fup
Polecam stałe łącze (stacjonarny). Internet LTE mobilny ok, ale niestety każdy chce korzystać. Wq mnie FUP działa prawidłowo jak ktoś chce nadużywać sieci. :->
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

Fup sprawiedliwe korzystanie z sieci tak gdzie ta sprawiedliwość jak ja mam 3kbs co nie można nazwać Internetem a ktoś ma 30mbs albo i więcej.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Oferta dla firm jest inna niż ta dla klientów indywidualnych.

Sprawdź czy aby na pewno aktywne jest LTE bez limitu.

Jeśli tak, twoja oferta powinna wyglądać:
40GB + 100GB + w najgorszym przypadku lejek 0,5Mbps.
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

Tak na pewno mam aktywną LTE Bez limitu i na umowie mam że po wykorzystaniu pakietu podstawowego powinienem mieć prędkość maksymalną.




EDIT: niedziela, 2 lipca 2017, 16:18
Od sl@w_es:
dokończenie korekty rozpoczętej przez autora wypowiedzi - Regulamin Plus Forum pkt 10:

- aktywnom
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2017, o 14:09 przez nery, łącznie zmieniany 1 raz.
rzerzucha20
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 6 mar 2016, o 17:47

Re: LTE bez limitu

Post autor: rzerzucha20 »

nery, zacznij pisać po polsku, bo strasznie ciężko się Ciebie czyta :roll:
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi?




EDIT: niedziela, 2 lipca 2017, 16:21
Od sl@w_es:
dokończenie korekty rozpoczętej przez autora wypowiedzi - Regulamin Plus Forum pkt 10:

- nierozumiesz
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2017, o 14:21 przez nery, łącznie zmieniany 1 raz.
rzerzucha20
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 6 mar 2016, o 17:47

Re: LTE bez limitu

Post autor: rzerzucha20 »

nery, "maksymalnom" , "najszybszom" , "co nie rozumiesz..." to nie po polsku jest zwyczajnie, aż oczy bolą ;-)
ODPOWIEDZ