połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
taifunss
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 gru 2016, o 13:30

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: taifunss »

Witam. W jakiej taryfie na kartę/abonament będę miał jak najwięcej internetu w roamingu UE? Oczywiście do tego nielimitowane rozmowy i smsy. Aktualnie posiadając plush na karte i kupując pakiet za 25zl mam bodajże 1,3GB internetu do wykorzystania w UE. Jako, że jest tego trochę za mało, poszukuję alternatywy. Jestem w stanie przejść na abonament bądź zmienić taryfę. Ew jakieś pakiety internetu? Pomoże ktoś?
Pozdrawiam :)

Edit. Druga sprawa. Po dezaktywacji i ponownej aktywacji pakietu nielimitowanych rozmów, SMS i 10gb internetu *136*11 *07# nie dostałem 1,3gb internetu w UE. Jestem w Niemczech, a korzystając z internetu pieniądze lecą mi z konta...
Ostatnio zmieniony 22 lip 2017, o 10:16 przez taifunss, łącznie zmieniany 1 raz.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mpmdembi »

Uprzejmie proszę o informację czy w związku z ustawowym obowiązkiem świadczenia usługi roamingu na zasadach RLAH, jeśli w telefonie na kartę od ponad miesiąca nie chcą Państwo udostępnić jej funkcjonowania zgodnie z prawem, to czy będąc za granicą i będę odpłatnie korzystał (w zakresie teoretycznie przysługujących mi ewentualnych limitów RLAH), to po po powrocie do kraju zostaną mi te środki zwrócone?
I drugie pytanie - jeśli mam np. 1.6GB i będę zmuszony doładować, aby skorzystać z usługi w gwarantowanym mi prawem zakresie, będę musiał zasilić konto np. kwotą 100zł, to czy ta kwota zostanie mi zwrócona w gotówce lub na konto bankowe? Mam na myśli sytuację, gdy aby np. rozmawiać czy korzystać z data w zakresie w który powinno to być darmowe (w ramach aktywnego pakietu) zostanę zmuszony do płacenia za usługę, dostanę zwrot ewentualnego doładowania bez którego zwyczajnie rozmowy i transmisja danych została by zablokowana?
W abonamencie w takiej sytuacji zwyczajnie "nabije" mi kwotę, która Państwo potem muszą zwrócić, a w pre-paid ja sam muszę "nabić" konto.
Mam nadzieję, że jasno opisałem problem, bo z tego co widzę, to celowo blokują Państwo RLAH w pre-paid, bo choć zapewne po uznanej reklamacji środki wrócą na konto telefonu, to klient nie możne rozmawiać więcej niż ma środków na koncie, a nie np. no limit czy używać data zgodnie z tabelą przysługujących mu GB. Teoretycznie mogę mieć 1pln na koncie i np. aktywny pakiet 6GB data i no limit (za 29zł) i wtedy mogę w roamingu rozmawiać do woli i mieć 1,6GB danych, a ile mam jeśli RLAH nie działa poprawnie - łatwo policzyć. Jak dla mnie jest to ewidentna blokada RLAH, bo trudno mi uwierzyć, iż od ponad miesiąca "Lider Technologiczny" nie potrafi wywiązać się z ustawowego obowiązku, którego wprowadzenie było wiadome od lat.
Proszę o konkretną odpowiedź.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: habish »

Byłeś za granicą i naliczyło Ci dodatkowe opłaty?
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mpmdembi »

patryk7588 pisze:Byłeś za granicą i naliczyło Ci dodatkowe opłaty?
Nie, ale się wybieram za dwa tygodnie. Wierzę, iż "lider techonologiczny" nie okłamuje swoich abonentów. Kazali wpisać kod - wpisałem - brak pakietów, kazali zadzwonić na 605020010 - zadzwoniłem - brak pakietów.
Wolę się upewnić i zapewnić sobie wygodne i zagwarantowane prawem korzystanie z telefonu. Jeśli opłaty będą naliczane, to nie ma problemu, abym zasilił konto nawet znaczną kwotą, pod warunkiem, że kwotę tę odzyskam, a nie okaże się, że mogą mi zwrócić ją na jakieś tam wirtualne konto, bo przecież nie musiałem doładowywać. Oczywiście ta opcja wymaga reklamacji.
Sprawa prosta - chcę używać telefon zgodnie z rlah. Jeśli mają problem z systemem informującym, a wszystko będzie działało, to ok (choć trochę wstyd, bo to już ponad miesiąc od wprowadzenia rlah, a lata odkąd wiedzieli, że takie prawo wejdzie). Jeśli nie będzie działało, to doładowuję np. 500zł, rozmawiam normalnie, a potem proszę o zwrot w PLN, a nie wirtualnych PLN. Trzecia opcja to nieużywanie telefonu, ale to jest sprzeczne z moim interesem i nie widzę powodu dlaczego mamy się godzić na taką opcję.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj taifunss,
taifunss pisze:Aktualnie posiadając plush na karte i kupując pakiet za 25zl mam bodajże 1,3GB internetu do wykorzystania w UE.
Do tej promocji możesz dokupić 5 GB za 5 zł (w kraju), który odpowiada 300 MB w roamingu. W przypadku np. taryfy Ja+ na Kartę i promocji Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB otrzymasz 1,60 GB w roamingu.
taifunss pisze:Jestem w stanie przejść na abonament bądź zmienić taryfę.
W przypadku usług Plus Abonament, wielkość pakietu internetowego jest uzależniona od wartości opłaty abonamentowej: https://www.plus.pl/documents/16/bbf5e0 ... stpaid.pdf. Więcej na ten temat pisaliśmy np. w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... 05#p221678.
taifunss pisze:Po dezaktywacji i ponownej aktywacji pakietu nielimitowanych rozmów, SMS i 10gb internetu *136*11 *07# nie dostałem 1,3gb internetu w UE. Jestem w Niemczech, a korzystając z internetu pieniądze lecą mi z konta...
Prześlij proszę numer telefonu wraz z danymi i krótkim opisem sprawy przez ten formularz.

mpmdembi,
mpmdembi pisze:czy ta kwota zostanie mi zwrócona w gotówce lub na konto bankowe
Zgodnie z Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL sp. z o.o. - Na Kartę:
6. W reklamacji Abonent Na Kartę zobowiązany jest wskazać:
(...)
h. sposób ewentualnego zwrotu należności, tj. (i) poprzez zwiększenie Wartości konta (zaliczenie na poczet przyszłych należności); lub (ii) zwrot na rachunek bankowy wskazany przez Abonenta Na Kartę; lub (iii) wypłatę na adres wskazany przez Abonenta Na Kartę;
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

A czy w tym pakiecie będąc w roamingu ma się darmowe połączenia sms i mms tylko na numery w Polsce czy też na numery z całej UE?
Joanna_Plus pisze:g-rs,
g-rs pisze:Żeby korzystać z Internetu muszę mieć włączoną transmisję danych.
Zgadza się :-).
g-rs pisze:Wyłączyłem na chwilę i włączyłem ponownie. Po weryfikacji wróciło na konto 4 zł.
Chodzi tylko o weryfikację salda po rozłączeniu transmisji danych (przerwaniu sesji).
To mu nic nie pomoże. Aktywna sesja "rezerwuje" środki, ale mając pakiet rezerwuje dane z pakietu (po rozłączeniu sesji widać więcej pozostałych danych), a nie z salda konta. Jeśli znika kasa z salda, to znaczy, że pakiet danych się nie uruchomił.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

Dzięki. To dlaczego za smsa z Portugalii do Portugalii zeszło mi z konta 19 gr? Wiadomości na polskie numery nie są naliczane.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

emu,

jeżeli taka opłata została naliczona, to takie rozliczenie należy zareklamować :-(. Informacje jak złożyć reklamację znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pgli
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 9 sty 2016, o 01:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: pgli »

Mam Plusa na Kartę i promocję Ja+Rozmowy do Wszystkich, SMS, MMS i 6 GB. Jest też włączona promocja "UE DATA". Gdzie mogę znaleźć informację o tych 1,6 GB, który powinienem mieć na transmisję w roamingu UE? Bo przejrzałem "Regulamin Promocji "Ja + Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB" oraz "Cennik Taryfy JA + NA KARTĘ" i nie mogę odnaleźć tam takiej informacji. Znalazłem też "Promocja europejska dla Abonentów Prepaid" („Regulamin”)" ale nie do końca wiem jak z niego wywnioskować te 1,6 GB.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

pgli,
- jest osobny regulamin "Promocja europejska dla Abonentów Prepaid"
Znajdziesz go tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pgli
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 9 sty 2016, o 01:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: pgli »

Ewa_Plus pisze:pgli,
- jest osobny regulamin "Promocja europejska dla Abonentów Prepaid"
Znajdziesz go [ur=https://www.plus.pl/documents/16/86bdf0 ... epaid.pdfl]tutaj[/url].
Okay, teraz rozumiem coś więcej. Przy czym z 119119 mam następujące wiadomości (wybrane, bez informacji typu że za dwa dni pakiet się odnowi):

2017-06-27 - Promocja UE DATA zostala wlaczona
2017-07-07 - Promocja Ja+Rozmowy do wszystkich,SMS,MMS i 6 GB zostala wlaczona na kolejne 30 dni. Oplata zostala pobrana.
2017-08-06 - Promocja Ja+Rozmowy do wszystkich,SMS,MMS i 6 GB zostala wlaczona na kolejne 30 dni. Oplata zostala pobrana.

2017-08-10 (dziś):
- odpowiedź na *121#: Aktywne pakiety: GPRS Roaming Limiter (250.00 PLN) 29-08-2017 12:54, 30 bezplatnych wizytówek (30 SMS)
- odpowiedź na *136#: Aktywne promocje: UE DATA 08-09-2017 19:18, Ja+Rozmowy do wszystkich,SMS,MMS i 6GB (jakiś numer, nie wiem czy mogę udostępnić) 05-09-2017 12:40,Ja+Rok Waznosci Konta - znacznik 08-01-2018 08:51, Premia za staz, 5te doladowanie gratis

Czy jeśli 6-ego odnowiłem pakiet z 6 GB Internetu za 29 PLN, to czy nie powinienem dostać pakietu 1,6 GB na Internet w UE i czy nie powinien on się pojawić na liście z *121#?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

pgli,
- jeśli chodzi o termin ważności roamingowego pakietu data i krajowego pakietu internetowego, to te daty nie muszą się pokrywać, ponieważ pakiet „Limit roamingowy na transmisje danych w UE” ma parametr cykliczności.

Posiadanie krajowego pakietu internetowego w statusie ‘active’ oznacza, że nie ma obawy o utrzymanie aktywności limitu roamingowego.
A w promocjach widzę, że masz "UE DATA 08-09-2017 19:18"
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pgli
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 9 sty 2016, o 01:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: pgli »

Okay, sprawdziłem, rzeczywiście działa i w aplikacji widać jako połączenia za 0 PLN. Szkoda, że nigdzie nie da się sprawdzić ile z tego 1.6 GB limitu zostały.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

pgli,
- kodem na razie nie da się jeszcze tego sprawdzić, ale po wykorzystaniu 80% i 100% będziesz poinformowany SMS-em.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ