Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

bquote,

czy sprzęt został zakupiony w ofercie ratalnej po 08.07.2016 roku?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bquote
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 12:34

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bquote »

Basia_Plus pisze:bquote,

czy sprzęt został zakupiony w ofercie ratalnej po 08.07.2016 roku?
Tak, miesiąc temu.
Ten formularz zwraca losowe informacje, raz, że właścicielem jest Plus a za chwilę, że ma możliwości weryfikacji. Coś nie halo.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

bquote,
Basia_Plus pisze:czy sprzęt został zakupiony w ofercie ratalnej po 08.07.2016 roku?
bquote pisze:Tak, miesiąc temu.
jeśli telefon został zakupiony miesiąc temu w ofercie ratalnej to stanowi własność Polkomtel.
bquote pisze:Ten formularz zwraca losowe informacje
Najprawdopodobniej wystąpił błąd w działaniu strony. Jeżeli sytuacja się powtórzy prześlij mi proszę dane, na które dokonywano weryfikacji poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: TomPL »

bquote pisze:Ten formularz zwraca losowe informacje, raz, że właścicielem jest Plus a za chwilę, że ma możliwości weryfikacji. Coś nie halo.
Jeśli oprogramowanie i komunikat zostały napisane z głową, to "nie ma możliwości weryfikacji" powinno oznaczać właśnie jakiś problem/błąd z weryfikacją, np. z dostępem do bazy i taki komunikat nie jest podstawa do stwierdzenia własności.
Bo prawidłowe odpowiedzi powinny być dwie: "jest własnością Plusa" albo "nie jest własnością Plusa", koniec kropka.
Vivaldi
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:20

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Vivaldi »

Każdy kto nie zwróci niespłaconego telefonu, nie ważne czy kupił go bezpośrednio w salonie czy z drugiej ręki jest złodziejem i powinien jak najszybciej zwrócić telefon operatorowi lub na najbliższym posterunku policji.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: TomPL »

He, he, poczytaj wcześniejsze posty, policja cię wyśmieje, bo telefon nie jest zgłoszony jako kradziony ani zaginiony. Albo wezmą cię za terrorystę, który chce im podrzucić podejrzany pakunek :mrgreen:
Vivaldi
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:20

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Vivaldi »

Telefon nie musi być zgłoszony, możesz przyznać że sam go ukradłeś.
Najlepiej by było iść do salonu go oddać a jak nie przyjmą zadzwonić na policje i zgłosić że się go ukradło jak przyjadą do salonu może w końcu ktoś się zainteresuje co ten plus wyprawia.
mike333
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2017, o 15:18

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mike333 »

Vivaldi pisze:Telefon nie musi być zgłoszony, możesz przyznać że sam go ukradłeś.
Najlepiej by było iść do salonu go oddać a jak nie przyjmą zadzwonić na policje i zgłosić że się go ukradło jak przyjadą do salonu może w końcu ktoś się zainteresuje co ten plus wyprawia.

tak kupilem nie place bo mialem wypadek./stracilem pracę/ inne sytuacje - jestem złodziejem i mam isc oddac do salonu telefon albo na policję ze go ukradłem. chłopie ty masz 5latek czy jak. kto chce wyłudzić fona to go nie ma za 1h albo szybciej i znika.. a ten kto kupi taki telefon z 2giej reki to jest zlodziejem? jasne.

dodam że te jesli bierzesz w plusie telefon na firme via opiekun klienta i salon i nie ma rat to te telefony można smiało brać bo nie ma tych durnych niezgodnych z prawem telefokomunikacyjnym zapisow o blokadzie imei.. .. info dzis zweryfikowane .

A ja pamiętam lata 99/2002 to było tyle wałków że operator wprowadził kaucje i ją potem dostawałes za jakiś czas. Kto uczciwie płacił to sobie mogł robić co chciał z telefonem. Plus zamiast wprowadzić tę metodą daję durne raty które sa w ogole nie opłacalne i sam sie prosił o problemy ,takie raty brali w dużej mierze ludzie ktorzy gdzi indziej by nie dostali kredytu. W ogole trzeba być nie obeznzanym w cenach by u operatora brać tel na raty - ceny kosmos + abo..... , lepiej allegro wejsc kupic telefon z eu dystrubucji i raty payu 0% w promocji badź nawet bez, wyjdzie taniej!
Bolex88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2017, o 00:49

Blokowanie telefonu (imei) przez Plusa

Post autor: Bolex88 »

Witam.
Również mam problem z tym, że kupiłem telefon z drugiej ręki w sierpniu, który został wzięty na raty w Plusie i dostałem komunikat od Plusa, że telefon zostanie zablokowany w przypadku niespłacania rat. Podejrzewam, że trafiłem na oszusta, bo nr telefonu który do niego miałem jest nieaktywny i drugi numer z faktury też jest nieaktywny. Tel kupiony przez olx.
Co trzeba zrobić żeby uniknąć zablokowania imei? W momencie kupowania nie byłem świadomy że Plus może telefon zablokować. Czy sieć jakoś zmusza do płacenia takich złodziei, nasyła komornika czy cos, czy tylko blokuje telefon którego już złodziej nie ma i pokrzywdzony jestem tylko ja, a oszust śpi spokojnie - wziął kasę za telefon i rat nie musi płacić.
Prośba o poradę co w takiej sytuacji zrobić?
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, o 07:15 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do właściwego wątku
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Bolex88,
Bolex88 pisze:Co trzeba zrobić żeby uniknąć zablokowania imei? W momencie kupowania nie byłem świadomy że Plus może telefon zablokować.
przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Aby uniknąć blokady z racji windykacji rat za sprzęt, pierwotny właściciel urządzenia powinien uregulować zaległe należności wobec Polkomtel sp. z o.o. W celu wyjaśnienia sprawy pozostaje Ci zatem skontaktować się ze sprzedawcą telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bolex88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2017, o 00:49

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Bolex88 »

Dwa kontakty które do niego mam są nieaktywne. Tamta osoba jest ewidentnie oszustem i nie zapłaci rat chociaż pojadę do niego do domu i powiem żeby zaplacil zaległe raty.
Bezsensowne odpowiedzi plusa w kółko to samo a wiadomo że to jest nierealne żeby tamta osoba zapłaciła po dobroci.
Pytanie co zrobi plus zeby sciagnac z niego pieniadze? Bo to on powinien być pokrzywdzony a nie ja. Pozostaje sprzedac telefon na części albo za granicę chyba i jako interes ma w tym plus? Bo chyba większość tak zrobi
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Bolex88,
rozumiem, ale tak jak pisaliśmy już o tym wcześniej:
Magda_Plus pisze: Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.

Obowiązujące przepisy prawa umożliwiają osobie pokrzywdzonej dochodzenie swoich roszczeń od osób, które dokonały sprzedaży urządzenia wiedząc, że nie jest ono ich własnością.

Każda osoba zainteresowana kupnem telefonu od abonenta Plusa powinna żądać od sprzedawcy urządzenia informacji o tym, czy:
• sprzedawca jest właścicielem sprzętu?
• urządzenie zostało wcześniej kupione w ramach oferty ratalnej?
• zostało zastrzeżone prawo własności na rzecz Plusa?
• wszystkie raty zostały spłacone?

Informacje udzielane przez sprzedawcę urządzenia powinny mieć potwierdzenie w przedstawianych dokumentach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprzedawca jest obowiązany udzielić kupującemu informacji w powyższym zakresie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mike333
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2017, o 15:18

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mike333 »

jak ci sie ,chce i masz czas to mozesz sprobować sie sądzić z tym co sprzedał - jak to jakiś żul to i tak kasy nie odzyskasz. Z plusem moze w sądzie wygrasz odblokowanie telefonu ,tyle że na rozprawie mogą ci go zatrzymać jako ich właśność i do zakonczenia sprawy .
Dziwie się plusowi że wystawia paragon badź fvat co jest jednoznaczne z nabyciem towaru i własności, chyba powinna na fakturze być rata za sprzęt i model sprzętu - coś jak w leasingu . Na rynku telefony tm i plus idą od razu na zagranicę a kupę ludzi którzy biorą fony by sprzedać omijaja plusa i tm bo nikt tego nie chce chyba że w duzo nizszej cenie.

W sumie panowie z plusa ta wasza strategia blokad jest bezsensu, nie lepiej było kaucje robić jak po 2000 roku, wtedy to było wałków ile więcej jak teraz.... a tak kto chce was wycyckać na telefony to i tak to zrobi , a tel idzie na ukr rus. Kto nie zamierza płacić to nie będzie płacił. A ile firm bierze fona na handel ,to teraz idą do play orange.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: habish »

Nowy komunikat informujący o zablokowaniu telefonu:

Obrazek

Źródło: http://pokazywarka.pl/plusblokuje/#utm_ ... w.wykop.pl
shockley23
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, o 23:18

Odblokowanie IMEI - Abonament.

Post autor: shockley23 »

Witam, otóż w czerwcu przedłużyłam umowę i przeszłam z Mix-a na Abonament, noga się powinęła i nie płaciłam 3 miesiące rachunków. Telefon został zablokowany tzn jego IMEI, dzisiaj tj. 16.11.17 zadłużenie spłaciłam w całości wraz z aktualnym rachunkiem i moje pytanie jest takie jak będzie wygląd i ile będzie trwał proces przywrócenia tego IMEI? Ktoś na infolinii mówił mi o reaktywacji umowy więc jeśli tak jest to trzeba to zrobić tylko w punkcie plusa czy można internetowo?
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, o 13:42 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
ODPOWIEDZ