DWR-921 i praca jako bridge

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Stefan_Kalka
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 paź 2017, o 15:42

DWR-921 i praca jako bridge

Post autor: Stefan_Kalka »

Witam

Przy przedłużaniu umowy kupiłem w/w router (po wcześniejszym sprawdzeniu że ma tryb bridge) w celu podłączenia do mojego routera żeby pracował jako modem.
Router ma soft brandowany przez Plusa i choć teoretycznie można ustawić w nim pracę jako bridge to praktycznie jest z tym problem.
Po skonfigurowaniu trzeba wejść w ustawienia routingu cokolwiek zaznaczyć (RIP włączyć lub wyłączyć) i wtedy zaczyna przepuszczać ruch tak jak powinien z LTE na lan.
Niestety po restarcie ruch jest zatrzymany (przekazuje tylko adres) ale znowu trzeba wejść w ustawienia routingu itd. itp. żeby ruch był przepuszczany.
Czy jest jakaś inna metoda żeby to pracowało tak jak było przewidziane przez producenta?
Na ten moment dla mnie ten router nie nadaje się do pracy i zastanawiam się nad odstąpieniem od umowy (jeszcze mogę).
Proszę o info czy jest jakiś inny firmware w którym takie cuda nie będą się działy?

Pozdrawiam
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: DWR-921 i praca jako bridge

Post autor: kaczkadziwaczka »

Wziałeś złom więc oddaj i rezygnuj. DWR-921 to zabytek. Teraz korzysta się z routerów z LTE-A. Z reguły wszystkie routery LTE, LTE-A nie pracuja w trybie bridge.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: DWR-921 i praca jako bridge

Post autor: jarek7714 »

Nie wiem czy DWR-921 to złom? Bo z niego nie korzystałem, podstawową wadą w tym sprzęcie jest brak opcji wyboru konkretnego pasma LTE (w sofcie Plusa, być może jest w innych zagranicznych softach, na serwerach D-Linka są takowe dostępne http://www.dlink.com/pl/pl/wsparcie-tec ... lte-router ). Co do funkcji bridge to zapewne na firmware Plusa tego nie przeskoczysz (także jak się na takową upierasz to musisz zmienić soft który da radę ją obsłużyć), co do innych modemo-routerów w Plusie wybór jest "średni" (raczej ODU-IDU200 wypada najlepiej?). Co do samej funkcji bridge na publicznym IP, to spokojnie możesz ją ominąć na dowolnym Huawei włączając DMZ na konkretne urządzenie w sieci lokalnej (to wydajne urządzenia, ustawienie DMZ praktycznie niczego nie komplikuje, ba nawet poprzez przekierowania z głównego routera za modemem możemy mieć dostęp z zewnątrz do modemo-routera operatora).
Stefan_Kalka
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2017, o 15:42

Re: DWR-921 i praca jako bridge

Post autor: Stefan_Kalka »

Jeśli chodzi o DMZ to nie rozwiązuje problemu ponieważ łącząc się poprzez L2TP/IpSec tunel się nie "zapnie".
Nie może być podwójnego routingu tylko na WAN routera musi być publiczny adres.
Natomiast poradziłem sobie już. Wgrałem nowszy firmware beta z niemieckiej strony. To potwierdziło że błąd jest ewidentny w sofcie Plusa. Router gada teraz po angielsku ale pracuje prawidłowo i wszystko działa.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
axel42
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2017, o 10:44

Re: DWR-921 i praca jako bridge

Post autor: axel42 »

DWR-921 jak go skonfigurować mam wykupiony dynamiczny IP. w Plusie LTE czy trzeba coś ustawić aby to działało jakaś instrukcja soft rutera jest po angielsku i tu problem mam
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: DWR-921 i praca jako bridge

Post autor: jarek7714 »

axel42 pisze:DWR-921 jak go skonfigurować mam wykupiony dynamiczny IP. w Plusie LTE czy trzeba coś ustawić aby to działało jakaś instrukcja soft rutera jest po angielsku i tu problem mam
Do połączenia pod publicznym IP musisz zmienić APN na: pro.plusgsm.pl
ODPOWIEDZ