Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

Ograszko pisze: Co mnie bardzo dziwi i niepokoi: używam internetu na telefonie komórkowym, w tym samym domu, na parterze wyświetla mi zasięg LTE+ i kilkukrotnie większe parametry downloadu. Jak to się dzieję?
ODU-IDU to przy trzymaniu się reżymu montażu/zasięgu sieci skuteczne rozwiązanie low-end dostępu do sieci LTE. Nie porównuj go z flagowcem Samsunga wartym 10x tyle (z najnowszymi zdobyczami techniki i wynalazkami...).
Ograszko pisze: Nie wymusiłem tego pasma... było ustawione na "auto". Nie znam się na tym i tyle co zainstalowałem sprzęt i działa a raczej działało, bo wcześniej naprawdę ładnie śmigał.
Po kolejnych postach mam pytanie czy nie zużyłeś pakietu podstawowego? Nie działa LTE bez limitu lub FUP?
Ograszko pisze: telefon ma antenę wbudowaną i internet ODO IDU ma antenę którą umieściłem na dachu. Nie mogę tego zrozumieć dlaczego, antena na dachu odbiera kilkukrotnie gorzej od anteny w środku budynku na parterze? Telefon ma dużo lepszą antenę? To cała idea domowego internetu jest do d... bo lepiej kupić telefon i włączyć router wiifii i będzie lepiej śmigać :)
Nie można porównywać prostackiej anteny w ODU-IDU do patentowych rozwiązań w smartfonach "flagowych" produktów Samsunga,Apple,Huawei, aby tylko nakręciłeś kolegę do siania po raz kolejny hejtu na ODU-IDU Plusa/CP. ;-)
kaczkadziwaczka pisze: Gdybyś miał inny sprzęt , najlepiej router z LTE-A to mógłbyś korzystać z agregacji pasm LTE z Kicina, oczywiście do niego odpowiednia antena kierunkowa o dużym zysku.
Inny sprzęt bez dodatkowej inwestycji w dobry zestaw antenowy nic by nie wniósł.
kaczkadziwaczka pisze: Na tym zestawie raczej nie masz szans na normalny internet. Nie jesteś pierwszym który się o tym przekonał. Wynalazek działa w pobliżu BTS-a, najlepiej z jego widocznością a najlepiej w reklamach Plusa. Mapa zasięgu Plusa LTE domowy jest czysto wirtualna, to pobożne życzenia operatora.
Nie prawda, o ile jest własnością @Ograszko to nic tylko zakupić linkowany przez ciebie zestaw https://yagi.pl/images/2015/IDU_ODU_polsat_plus_lte.jpg (jeżeli nie wystarczy spłacić raty i działamy-w takiej sytuacji "trzeba mieć jaja"- kiedyś kupowałem modem CDMA ANY-DATA za ok. 350zł i jak kurier go przywiózł to wkrętak/nóż do ręki i wyprowadzałem pigtail do anteny zewnętrznej, bez tego net nie działałby poprawnie), rozwiązanie yagi gotowe, łatwe do zastosowania.
kaczkadziwaczka pisze: Sama idea ODU jest właściwa, są producenci którzy robią to porządnie np. Huawei, Zyxel
Tak są, przy okazji podaj cenę tych produktów.
Ograszko pisze:
Podsumowując jestem skazany na taki internet i takie jego działanie. Tak na przyszłość jaki sprzęt polecasz modem + antena kierunkowa która dała by sobie radę. Pewnie zainwestuje jak skończy się abonament.
Kup adapter, dobrą antenę zewnętrzną, krótkie kable (najlepiej H-1000) i internet powinien śmigać na tyle ile pozwala stacja Plusa. :-) P.S Ostatni post pokazuje na włączony lejek 32kbps (sprawdź wykorzystanie pakietu podstawowego i czy masz włączoną usługę LTE bez limitu?).
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kaczkadziwaczka »

Koszt IDU-ODU to raty24x22,50 zł/m-c czyli 540zł. Proponujesz zestaw antenowy do niego, kolejne 250 zł. Za 800 zł otrzymujemy sprzęt który nie agreguje pasm LTE, nie działa z LTE2100 czy LTE900 i nie jest wart nawet połowy tej kwoty. Jaki jest sens sprzedaży i kupna urządzenia, które wymaga od użytkownika zakupu dodatkowej anteny do ODU? Przecież to przeczy podstawowej idei tego rozwiązania. Za 600 -700 zł można mieć domowy router Huawei z agregacją pasm LTE-A i antenę kierunkową do niego. Wg. regulaminu par.5 https://www.plus.pl/documents/16/72112e ... 4_raty.pdf IDU-ODU jest na raty i stanowi własność operatora. Wszelkie ingerencje w niego przed spłatą rat są nielegalne. A co do ceny to nie zawsze CCC, co widać po zestawie od CP. Na dodatek tani to on nie jest biorąc pod uwagę jego poziom techniczny, wykonanie i "działanie". Modem LTE 4 kategorii nieznanego producenta, z 'prostackimi" antenkami w ODU i IDU ponoć z WiFi na 2,4 i 5GHz w cieniutkim pseudo AC ale żeby było śmiesznie z portami LAN 100Mb/s CP wycenia na 860 zł https://www.plus.pl/telefon?deviceTypeC ... ModelType= To nie jest hejt tylko gorzka prawda o tym urządzeniu.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

kaczkadziwaczka pisze:Koszt IDU-ODU to raty24x22,50 zł/m-c czyli 540zł. Proponujesz zestaw antenowy do niego, kolejne 250 zł.
Tak bo w takiej j.w. sytuacji to jedyne rozsądne rozwiązanie (lepszym byłoby jedynie zastosowanie CPE Huawei lub Zyxela- których ceny nie byłeś łaskaw przedstawić koledze).
kaczkadziwaczka pisze: Jaki jest sens sprzedaży i kupna urządzenia, które wymaga od użytkownika zakupu dodatkowej anteny do ODU?
Ww przykład to takie gdzie ten sprzęt nie powinien zostać zastosowany. Otóż sens jest taki że w większości przypadków klient nie kupuje anteny zewnętrznej i nie robi instalacji, a to ODU-IDU Plusa/CP przy średnim zasięgu sieci, wystawione na zewnątrz i prawidłowo zamontowane, zawsze będzie działać lepiej przy średnich wartościach sygnału. To że modemo-router będzie miał możliwość agregacji pasma, nie oznacza że będzie je prawidłowo agregował przy niewłaściwych wartościach sygnału na poszczególnych pasmach. Poza tym oferta ODU-IDU Plusa/CP zostanie w sposób naturalny wyparta jak pojawią się u naszych operatorów CPE Huawei (teraz wypełnia swoistą lukę cenową i technologiczną).
kaczkadziwaczka pisze: Za 600 -700 zł można mieć domowy router Huawei z agregacją pasm LTE-A i antenę kierunkową do niego. Wg. regulaminu par.5 https://www.plus.pl/documents/16/72112e ... 4_raty.pdf IDU-ODU jest na raty i stanowi własność operatora.
Masz chociaż "blade" pojęcie jak się robi instalację antenową w warunkach kiepskiego zasięgu?! Jeden-antena o dużym realnym zysku, dwa-krótkie, dobrej jakości kable (o niskim tłumieniu) podłączane do modemu. Jak widzisz zamontowanie na zewnątrz B525? Jego zasilenie, wystawienie na ekstremalne temperatury zimą i latem? Jest to zgodne ze specyfikacją urządzenia? Chciałeś zabłysnąć a wyszło jak zawsze...
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kaczkadziwaczka »

Nigdy w życiu nie widziałem anteny zewnętrznej ani jej nie montowałem. Nie mam bladego pojęcia o sprzęcie , nie wiedzieć czemu nie kocham IDU-ODU a to najlepszy sprzęt jaki trafił się klientom Plusa. Szkoda tylko że wielu nie działa prawidłowo ale to na pewno ich wina. Przecież Pan Ibisz go zachwala w TV Polsat a on się nie może mylić , podobnie jak ty. No i czemu na mapach Plusa zasięg z tego IDU-ODU sięga wielu kilometrów od stacji bazowej , nawet ponad 10km a tu koledze nie chce działać wcale na 1800MHz a na 800MHz jest tak słabo? Wytłumacz mu proszę co on i wielu mu podobnych użytkowników ma zrobić? Tylko nie proponuj wydatku kolejnych 250 zł na antenę oraz tego aby ryzykowali utratę gwarancji, wiercili dziury w ODU albo spłacili te raty od razu w wysokości 540 zł bo się cały czas kompromitujesz. Gdzie ja napisałem żeby B525 ustawiać na zewnątrz? Proponowałem jego zakup i wtedy antena zewnętrzna jest oczywista. Wiesz jak wygląda rozmowa w salonie Plusa /CP gdy pada ze strony konsultanta propozycja IDU-ODU? Pan pokazuje tą ich mapę zasięgu Internet Domowy LTE Plus gdzie prawie cała Polska jest na niebiesko i gwarantuje że zasięg na ODU jest i będzie Pan zadowolony. Jaki średni zasięg, jakie odległości od BTS-a? Nic nie tłumaczy bo sam się na tym nie zna, liczy się kolejny klient i jego podpis. Bronisz sprzętu, który w końcu 2017 roku nie ma racji bytu i jest po prostu słaby. Popatrz sobie na Alibabie za ile Chińczycy proponują zewnętrzne CPE LTE, przy hurtowych zakupach to koszt około 50-80$ a sprzęt obsługuje wszystkie pasma LTE ( kat4), 3G jest oparty na platformach Atherosa, modemach Qualcomma i ma porządne anteny kierunkowe o zysku 8-10dBi , zasilanie POE po LAN. W ODU te dookólne antenki PCB mają po 1-2dBi zysku i kosztują po 1$ więc jak one mają działać na 10km?. Ten sprzęt z CP to budżetowa tandeta, jak te dekodery sat produkcji CP. A co do CPE LTE-A Zyxela czy Huawei to koszt około 350Euro ale to sprzęt zupełnie innej jakości i wart swojej ceny. Huawei pojawi się pewnie w ofercie [inny operator], więc jest szansa na niższe ceny, podobnie jak było z routerami LTE-A. Moze i w CP/Plusie ktoś pójdzie po rozum do głowy i je zaproponuje ale najpierw upłynnią Januszom te IDU-ODU200, tak samo było z IDU-ODU100.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, o 09:17 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: stosuj się to regulaminu PlusForum: pkt. 25. "(...) PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus, posty lub wątki dotyczące usług innych operatorów będą usuwane."
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

kaczkadziwaczka pisze:Nigdy w życiu nie widziałem anteny zewnętrznej ani jej nie montowałem. Nie mam bladego pojęcia o sprzęcie , nie wiedzieć czemu nie kocham IDU-ODU a to najlepszy sprzęt jaki trafił się klientom Plusa. Szkoda tylko że wielu nie działa prawidłowo ale to na pewno ich wina. Przecież Pan Ibisz go zachwala w TV Polsat a on się nie może mylić , podobnie jak ty.
Stajesz się nudny i monotonny z tymi żalami pod adresem Plusa, które gdzie tylko możesz to wylewasz w sieci.
kaczkadziwaczka pisze:No i czemu na mapach Plusa zasięg z tego IDU-ODU sięga wielu kilometrów od stacji bazowej , nawet ponad 10km a tu koledze nie chce działać wcale na 1800MHz a na 800MHz jest tak słabo? Wytłumacz mu proszę co on i wielu mu podobnych użytkowników ma zrobić?
Mapy mają jak u każdego operatora charakter poglądowy, sens zastosowania ODU-IDU w LTE1800 to odległość od nadajnika do ok. 2km, przy LTE800 5-10km i u @Ograszko przy 800MHz wskaźniki sygnału są ok (-73dB), z prędkościami to lepiej pozostać bez komentarza (włączony lejek). Co można zrobić w tym konkretnym przypadku i wielu innych napisałem wyżej (nie trzeba rzeźbić samemu, bo są dostępne adaptery obudowy z gniazdami N do podłączenia anteny zewnętrznej).
kaczkadziwaczka pisze:Gdzie ja napisałem żeby B525 ustawiać na zewnątrz? Proponowałem jego zakup i wtedy antena zewnętrzna jest oczywista.
Nie pisałeś, dlatego ja pisałem że masz "blade pojęcie" o robieniu instalacji w trudnych warunkach odbioru sygnału. B525 przy ww przykładzie jest sens zastosować jak go zamontujemy blisko anteny, która musi być zamocowana jak najwyżej na budynku- w tym przypadku to bdb miejsce

Kod: Zaznacz cały

Antena jest zamontowana na dachu - wysięgnik na kominie 
, do tego krótkie kable H-1000.
kaczkadziwaczka pisze:Popatrz sobie na Alibabie za ile Chińczycy proponują zewnętrzne CPE LTE, przy hurtowych zakupach to koszt około 50-80$ a sprzęt obsługuje wszystkie pasma LTE ( kat4), 3G jest oparty na platformach Atherosa, modemach Qualcomma i ma porządne anteny kierunkowe o zysku 8-10dBi , zasilanie POE po LAN.
Przecież każdy może sobie kupić na Alibabie jak mu nie pasuje i płacić sam abonament za usługę bez rat sprzętu.
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kaczkadziwaczka »

Ty masz doświadczenie w montowaniu anteny od Chińczyka kupionej w Corabie więc może zaproponujesz koledze sensowne rozwiązanie aby na tym zestawie miał sensowny internet. Ja się przecież nie znam. No i powszechnie wiadomo że jesteś niekwestionowanym autorytetem w Polsce więc zleć konsultantom Plusa aby nie sprzedawali tego zestawu przy odległościach większych niż 2km od BTS-a LTE1800Aero2i 5-10km od LTE800Sferii. W przypadku pasma 800MHz niech informują też ze te 5MHz w MIMO2x2 nie pozwala na wiele i będą mieli LTE na poziomie HSPA+ na UMTS900. Na pewno cię posłuchają i nie będą sprzedawać go ludziom na podstawie wirtualnej mapy zasięgu. Użytkownicy IDU-ODU200 będą szczęśliwi, gdybyś jeszcze znalazł sposób na przeciążone BTS-y Plusa to byliby w siódmym niebie. Acha i jeszcze jakie zalecasz odległości od BTS-a LTE2600 Plusa bo są w Polsce tacy szczęśliwcy, którym Plus uruchomił to pasmo w pobliżu? Niewiele ich ale może ktoś zechce skorzystać a wtedy hulaj dusza ile zapragnie tak jak w Sieradzu czy Pabianicach, kilka Mb/s to pełnia szczęścia. A te 250 zł za zestaw do tuningu ODU to pikuś, dziwię się że jeszcze wszyscy którzy mają problemy z sygnałem na nim jeszcze go nie kupili i nie nawiercili dziur w ODU w celu poprowadzenia do niego kabli antenowych. Zanim to zrobią niech za twoja poradą z góry zapłacą te 540 zł aby stać się właścicielami tego cudu techniki. Gorzej mają ci którzy wzięli go z CP, oni mają go na użyczenie za 15 zł/m-c i raczej dziur nie nawiercą bo muszą to zwrócić właścicielowi. Co w takim razie im zalecisz ? Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. Na koniec kolega ma na 800MHz dostateczne parametry RSRP, słaby RSRQ oraz SINR świadczący o obciążeniu sektora na BTS-ie, nawet bez lejka nie ma co liczyć na dobre prędkości, RSSI bez znaczenia dla LTE http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html więc co mu proponujesz , co ma wyrzeźbić przy ODU ?
HAL 9000

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: HAL 9000 »

kaczkadziwaczka pisze:Ty masz doświadczenie w montowaniu anteny od Chińczyka kupionej w Corabie więc może zaproponujesz koledze sensowne rozwiązanie aby na tym zestawie miał sensowny internet. Ja się przecież nie znam. No i powszechnie wiadomo że jesteś niekwestionowanym autorytetem w Polsce więc zleć konsultantom Plusa aby nie sprzedawali tego zestawu przy odległościach większych niż 2km od BTS-a LTE1800Aero2i 5-10km od LTE800Sferii. W przypadku pasma 800MHz niech informują też ze te 5MHz w MIMO2x2 nie pozwala na wiele i będą mieli LTE na poziomie HSPA+ na UMTS900. Na pewno cię posłuchają i nie będą sprzedawać go ludziom na podstawie wirtualnej mapy zasięgu. Użytkownicy IDU-ODU200 będą szczęśliwi, gdybyś jeszcze znalazł sposób na przeciążone BTS-y Plusa to byliby w siódmym niebie. Acha i jeszcze jakie zalecasz odległości od BTS-a LTE2600 Plusa bo są w Polsce tacy szczęśliwcy, którym Plus uruchomił to pasmo w pobliżu? Niewiele ich ale może ktoś zechce skorzystać a wtedy hulaj dusza ile zapragnie tak jak w Sieradzu czy Pabianicach, kilka Mb/s to pełnia szczęścia. A te 250 zł za zestaw do tuningu ODU to pikuś, dziwię się że jeszcze wszyscy którzy mają problemy z sygnałem na nim jeszcze go nie kupili i nie nawiercili dziur w ODU w celu poprowadzenia do niego kabli antenowych. Zanim to zrobią niech za twoja poradą z góry zapłacą te 540 zł aby stać się właścicielami tego cudu techniki. Gorzej mają ci którzy wzięli go z CP, oni mają go na użyczenie za 15 zł/m-c i raczej dziur nie nawiercą bo muszą to zwrócić właścicielowi. Co w takim razie im zalecisz ? Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. Na koniec kolega ma na 800MHz dostateczne parametry RSRP, słaby RSRQ oraz SINR świadczący o obciążeniu sektora na BTS-ie, nawet bez lejka nie ma co liczyć na dobre prędkości, RSSI bez znaczenia dla LTE http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html więc co mu proponujesz , co ma wyrzeźbić przy ODU ?
Zwracam sie do administratorow - dlaczego pozwala sie pisac uzytkownikowi kaczkadziwaczka pomimo 4 ostrzezen? Zgodnie z regulaminem nie powinien miec juz mozliwosci pisania postow.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

kaczkadziwaczka pisze:Ty masz doświadczenie w montowaniu anteny od Chińczyka kupionej w Corabie więc może zaproponujesz koledze sensowne rozwiązanie aby na tym zestawie miał sensowny internet.
Ty sobie "chińczykiem twarzy nie wycieraj", Iphony też są produkowane w Chinach, a ten chiński Corab to antena z prawdziwego zdarzenia (solidnie wykonana, z wyjściami na gniazda N), w przeciwieństwie do tego polsko-chińskiego mariażu Cybertecha (tj. odzwierciedlenie ODU-IDU Plusa do którego tyle masz żali... :lol: ). Działa bdb-z tym że ja mam 1,2km wg GPS do nadajnika, to antena uniwersalna 800/1800/2600MHz, dlatego do takiego zastosowania j.w się nie nadaje, w takim przypadku potrzebna jest antena o dużym zysku w paśmie LTE1800, jest w czym wybierać http://telkob.pl/inkontrahent.php?g=331.
kaczkadziwaczka pisze: Użytkownicy IDU-ODU200 będą szczęśliwi
Biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych szt., w relacji do ilości dostępnej na aukcjach, to chyba bardziej niż inni. :-)
kaczkadziwaczka pisze:Na koniec kolega ma na 800MHz dostateczne parametry RSRP, słaby RSRQ oraz SINR świadczący o obciążeniu sektora na BTS-ie, nawet bez lejka nie ma co liczyć na dobre prędkości, RSSI bez znaczenia dla LTE http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html więc co mu proponujesz , co ma wyrzeźbić przy ODU ?
Nie "trzep piany", bo koledze internet działał dobrze do póki nie załapał lejka, jeżeli zadowalają go transfery które miał na wcześniejszym poziomie to nie musi w nic inwestować, wiadomo LTE800 przy 5MHz-szału nie ma. P.S Jak użytkownicy w Pabianicach i w Sieradzu korzystają z anten Cybertecha w paśmie LTE2600, to się nie dziwię że tak to kulawo działa.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: habish »

Huawei B525 LTE jest teraz dostępny jeśli chodzi o sprzęt z LTE-A: https://www.plus.pl/bez-umowy/modemy-routery
Ograszko
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 9 paź 2017, o 22:02

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ograszko »

Panowie, dobrze się czyta tą fachową dyskusję :) Ja nie za wiele z niej rozumiem ale brzmi dobrze po każdej z Waszej stron.

Zaznaczam po raz kolejny: nie osiągnąłem limitu! Załączam wykorzystanie - zrzut. Porównuje to jak zauważyliście że, to wygląda tak jak bym złapał "lejek" lub "wąskie gardło" jak to w logistyce nazywają ;)

Kolejny raz też piszę że, nie osiągnę limitu z tą prędkością.

Pomysły są ciekawe, jestem skłonny nawet dołożyć kasę ale ja sobie nie przerobie sprzętu bo nie mam pojęcia jak i nie wiem czy jestem skłonny podejmować ryzyko, bo jak coś uszkodzę to ledwo działający internet będzie niedziałającym internetem. A mam takie doświadczenie że, wcześniej był zamontowany satelitarny internet... fajnie śmigał a jak przestał to dostawca milczał i tak się skończyła nasza współpraca (to tak ..by the way..).

Po za tym po to kupiłem gotowy produkt bo miało być prosto i fajnie. Testowałem go pierwszy miesiąc i było spoko jak na te warunki. Na razie nie widzę rozwiązania dla mnie.

W każdym bądź razie dziękuje za zainteresowanie i czekam co dalej będzie. Pozdrawiam

PS. Test z dzisiaj
Załączniki
TEst 17.10.2017
TEst 17.10.2017
PAKIET.jpg
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Daniel_Plus »

Ograszko, jest też taka możliwość, że pasmo, w którym łączysz się z internetem jest tak bardzo obciążone, że prędkość jest bardzo niska. Przez kilka miesięcy to obciążenie mogło się bardzo zmienić. Może teraz więcej abonentów korzysta z tej samej stacji i niestety wyniki są niższe, bo przepustowość łącza dzieli się na więcej użytkowników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

Ograszko pisze: Po za tym po to kupiłem gotowy produkt bo miało być prosto i fajnie. Testowałem go pierwszy miesiąc i było spoko jak na te warunki. Na razie nie widzę rozwiązania dla mnie.
Tak to nie jest w przypadku internetu 3-4G, mamy jedne z najbardziej wydajnych sieci LTE na świecie i równolegle cenę usług jedną z najniższych na świecie. Cudów nie ma support ze strony operatorów jest przerzucony na klienta (jeżeli kupi usługę świadomie, robiąc testy, czytając opinie o dostępnym sprzęcie, oraz możliwościach operatorów w konkretnych pasmach LTE, nie ma później problemów). LTE800 Plusa to tylko 5MHz pasma, a do tego jest to pasmo zasięgowe- w praktyce jeżeli chcemy użyć tego internetu jako dostępu stałego musimy liczyć że transfery będą marne, a zastosowanie ODU-IDU wyjątkowo nie trafione (do samego LTE800 nie warto za bardzo inwestować w sprzęt-jak już to w Huawei B390-którego można było kupić za niewiele ponad 100zł, do tego tanie anteny i kable-to wszystko w miarę łatwo ogarnąć dla laika). Chcesz gotowca i jak najmniej manualnych przy nim czynności to tylko jeden produkt mogę polecić https://www.4gltemall.com/huawei-b2338- ... r-cpe.html.
Ograszko
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 9 paź 2017, o 22:02

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ograszko »

Ohoho to gotowe rozwiązane jest fajne ale, jak wspominałeś dosyć drogie. Jeżeli chodzi o tańsze rozwiązanie to rozumiem że, modem np B390 jak pisałeś tak? Jaka antena do tego najlepiej lub jakie parametry? Rozumiem że, w moim przypadku abonament Plus internet mogę jedynie przerzucić w inny lepszy sprzęt aby poprawić jakość sygnału i prędkość.

Pewnie dostanę teraz info że, mogę wygoglować wszystko ale wierzcie mi tych informacji w internecie jest za dużo, wiele dyskusji między użytkownikami i ciężko często coś z tego wywnioskować. Proszę tylko o przykład, to pewnie się zdecyduję na rzucenie ODO IDU w kont i wsadzę kartę Plusa w inny sprzęt.

Specjalista Plusa piszę że, być może obciążenie jest duże... czyli krótko mówiąc operator nie jest przygotowany na swoich Klientów. To wygląda jak bym do swojego serwisu samochodowego przyjął 10 samochodów mając 8 podnośników i 5 mechaników i tłumaczył każdemu Klientowi że, "no spokojnie, będzie to trwało długo długo ale po trochu będziemy robić Pana samochód". To jest doskonały pomysł na utratę klientów ale, rozumiem, co z tego... bo jest jednym z największych serwisów. I jak się "przebiorę w ciuchy robocze" wezmę swoją skrzynkę narzędziową to obsługa mojego "pojazdu" będzie szybsza i sprawniejsza :) Jakie ja mam wyjście, np. kupić swój warsztat z wyposażeniem za 700 dolarów i wywiesić baner Plusa.

Tak to wygląda wg mojej wyobraźni. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Daniel_Plus »

Ograszko, w Twojej sytuacji niestety nie jest do końca oczywiste, czym jest spowodowane obniżenie uzyskiwanych prędkości. Dlatego podałem jeden z prawdopodobnych powodów, bo obciążenie sieci/stacji jest jednym z tych podstawowych, który wpływa na przepustowość łącza. Z kolei zakup kolejnych urządzeń nie zagwarantuje, że prędkość nagle wzroście do dużych wartości, jeśli obciążenie sieci będzie takie, a nie inne. To obciążenie też się zmienia, dlatego jest mniejsze w godzinach, gdy mniej abonentów korzysta z internetu. Rady innych użytkowników oczywiście możesz rozważyć, ale należy pamiętać, że póki nie zrobisz testu na innym sprzęcie to nie dowiesz się, czy będzie lepiej/gorzej/tak samo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

Ograszko pisze:Ohoho to gotowe rozwiązane jest fajne ale, jak wspominałeś dosyć drogie. Jeżeli chodzi o tańsze rozwiązanie to rozumiem że, modem np B390 jak pisałeś tak?
O tym tańszym to moglibyśmy dyskutować w Twoim przypadku gdybyś był przed podpisaniem umowy z operatorem, gdyż zastosowanie go to "średnie" rozwiązanie (dobre dla tych którzy mają dostępne tylko pasmo LTE800 i jest to u konkurencji na 10MHz pasma..., mają ograniczony budżet).
Ograszko pisze:Rozumiem że, w moim przypadku abonament Plus internet mogę jedynie przerzucić w inny lepszy sprzęt aby poprawić jakość sygnału i prędkość.
Zdecydowanie tak, ODU-IDU bez przeróbki całkiem odpada (to widać, ten internet działa ci koszmarnie), z przeróbką można się nastawić tylko na LTE1800 (ale wcześniej musiałbyś sprawdzić jak to LTE1800 działa w godzinach szczytu 18.00-21.00, bo może się okazać że nie jest różowo- jak piszę @Daniel), dlatego wskazany modemo-router z agregacją pasma LTE-A ("dziobnie" po trochu z obu pasm :-) ).
Ograszko pisze: Pewnie dostanę teraz info że, mogę wygoglować wszystko ale wierzcie mi tych informacji w internecie jest za dużo, wiele dyskusji między użytkownikami i ciężko często coś z tego wywnioskować. Proszę tylko o przykład, to pewnie się zdecyduję na rzucenie ODO IDU w kont i wsadzę kartę Plusa w inny sprzęt.
To nie takie proste-ja instalację antenową z modemem LTE-A zrobię za ok. 250 euro (ale będzie się to składać z wielu komponentów, wymaga pewnej wiedzy i muszę wykonać pracę aby to wszystko złożyć).
Daniel_Plus pisze:Dlatego podałem jeden z prawdopodobnych powodów, bo obciążenie sieci/stacji jest jednym z tych podstawowych, który wpływa na przepustowość łącza. Z kolei zakup kolejnych urządzeń nie zagwarantuje, że prędkość nagle wzroście do dużych wartości, jeśli obciążenie sieci będzie takie, a nie inne. To obciążenie też się zmienia, dlatego jest mniejsze w godzinach, gdy mniej abonentów korzysta z internetu.
Sorry, ja z sieci 3G/4G korzystam od 10 lat (międzyczasie korzystałem na działce przez 5 lat z internetu CDMA/Nordisk 2011-2015-bo teren trudny, nie było innych dostawców oprócz 2G-które z oczywistych względów do internetu się nie nadaje), taki internet jak u kolegi @Ograszko nie nadaje się do "niczego" (tak może sobie poczekać do godz. 00.00-to może będzie lepiej), to jest o wiele gorsze rozwiązanie od internetu CDMA (np. na którym u mnie w szczycie transfer spadał do 512kbps, a jak się pojawiło HSPA+900 to było 2-3Mbps i też wolałem [poza ściąganiem plików] korzystać z CDMA, bo stabilniejszy transfer, usługi wrażliwe typu VoIP działały lepiej, podobnie wideo-połączenia). Z pokazanych screen wynika jednoznacznie-ten internet w szczycie nie działa, także nie ma nad czym dywagować.
ODPOWIEDZ