Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

Jakość rozmów podczas dzisiejszych testów (Neo,realnie ze względu na końcówkę sieci ok. 2-5 mb/s) bez zarzutu. Żadnego echa w słuchawce. Ja również byłem bardzo dobrze słyszalny. Dzwoniłem do abonentów bez wificalling (konkretnie do Plusa [S7], Play w roamingu T-Mobile [Iphone 7], oraz do Orange [Nokia C5]). Bateria leci szybciej, ale nie jakoś dramatycznie, częściowo przez wyświetlacz, gdyż po przyłożeniu telefonu do ucha gaśnie obszar dialera ale zostaje podświetlony pasek na dole (i chyba u góry). Po kilkunastu minutach rozmowy telefon zrobił się ciepły, wyłączyłem ekran przyciskiem power i szybko ostygł.
Skoro apka działa to zamierzam zrobić więcej testów w najbliższych dniach.
reneyvan
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 23:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: reneyvan »

Minęło 14 dni. Nadal bez odzewu.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

Ja również składałem reklamacje - przez formularz (dwie na pewno, nie wiem czy nie więcej) - i nie było żadnego odzewu a aplikacja zaczęła działać. Sprawdzaj regularnie - u Ciebie może też się coś zmienić bez odzewu...
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

reneyvan,

poprzez ten formularz podeślij mi proszę numer, który zapisywałeś do testów usługi WiFi Calling.

cedero,

dziękuję za informację i nadesłane wcześniej wszelkie opinie. Cieszę się, że aplikacja już sprawdza się na Twoim telefonie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

Chciałbym zapytać, czy docelowo jest planowana obsługa sms oraz mms przez Wificalling?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

cedero,

na tę chwilę trwają testy pod kątem realizowania połączeń głosowych i nie jesteśmy w stanie określić dalszego rozwoju poszczególnych funkcjonalności usługi WiFi Calling.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: zagloba2001 »

Działanie WiFi Calling ze specjalną aplikacją jest anachronizmem. Aplikacja niepotrzebnie zjada baterię, obciąża pamięć telefonu. Jedynie wersja natywna ma jakikolwiek sens i to pod warunkiem pełnego działania usługi, czyli z obsługą SMS i MMS.
Przez ostatni tydzień miałem możliwość przetestowania WiFi Calling w T-Mobile, gdzie jak wiadomo działa to w wersji natywnej, pełnej (z obsługą SMS i MMS), do tego z obsługą przełączania między siecią mobilną a WiFi także w trakcie trwania rozmowy. Byłem bardzo zadowolony, jakość dźwięku znakomita, zestawianie połączeń wyraźnie szybsze niż na "normalnej" sieci. No i wielka zaleta wersji natywnej - spis połączeń normalnie, nie w żadnej badziewnej aplikacji.
Niestety, ale Plus bardzo mnie zawiódł w tym względzie - niby wystartował jako pierwszy z WiFi Calling, tymczasem wszędzie już działa natywnie i przede wszystkim normalnie, jako usługa, a w Plusie ciągle w powijakach i jako test.
Do zakończenia umowy zostało mi pół roku, a ponieważ mieszkam w bardzo słabym zasięgu, jeśli WiFi Calling nie ruszy w normalnej, natywnej wersji, zabieram 5 numerów z jakich korzysta moja rodzina i przechodzimy do T-Mob.
A i jeszcze jedno: w T-Mob. działa też na iPhone :)
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

zagloba2001,

pracujemy zarówno nad aplikacyjną, jak i natywną formą WiFi Calling. Ta pierwsza jest o tyle istotna, że niestety obecnie niewiele jeszcze telefonów ma wbudowane natywne WiFi Calling.

Dziękuję za Twój udział w teście oraz wszelkie uwagi, które są dla nas cennym źródłem informacji. Testy usługi służą właśnie między innymi zweryfikowaniu poprawnego jej działania, tak by docelowe rozwiązanie odpowiadało na potrzeby naszych Klientów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: zagloba2001 »

A czy nie ma w tej chwili możliwości testowania usługi natywnej?
Problem polega na tym, że korzystam z iPhona, na który aplikacji po prostu nie ma...
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

zagloba2001,
zagloba2001 pisze:A czy nie ma w tej chwili możliwości testowania usługi natywnej?
nie prowadzimy testów usługi natywnej. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: zagloba2001 »

To ostatnie pytanie: czy jak już kiedyś ruszy wersja natywna (?), to czy będzie działać też na iPhone?
Tomalin
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2017, o 16:35

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Tomalin »

Witam, też ubolewam, że nie ma wifi calling dla iPhone. Mam drugą kartę w Orange i tam rozmowy po wifi działają rewelacyjnie. Natomiast w Plusie ciągle testy i jakość jest daleka od HD Voice. Może jakbyście się sprężyli z tym wifi calling, to straty z roamingu w UE byłyby mniejsze i nie trzeba by prosić UOKiK-u o zgodę na prowadzenie dodatkowych opłat za roaming unijny.
Pozdrawiam, Tomek z Wałcza.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Tomalin, zagloba2001,
zagloba2001 pisze:To ostatnie pytanie: czy jak już kiedyś ruszy wersja natywna (?), to czy będzie działać też na iPhone?
na tę chwilę nie posiadam niestety takiej informacji, pracujemy nad docelowym rozwiązaniem dla telefonów z wbudowaną, natywną usługą WiFi Calling.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tomalin
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2017, o 16:35

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Tomalin »

Marta_Plus:
... pracujemy nad docelowym rozwiązaniem dla telefonów z wbudowaną, natywną usługą WiFi Calling.

Jednak żeby to działało w iPhone, to musicie uzyskać w Apple autoryzację sieci. Nie wiem, o co chodzi, więc pewnie o pieniądze, ale jak to byłoby pięknie, gdybym po kolejnej aktualizacji IOS'a nie musiał wprowadzać ręcznie konfiguracji transmisji danych.
Pozdrawiam, Tomek z Wałcza.
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: zagloba2001 »

Ostatnio w oficjalnej dystrybucji Plusa pojawił się iPhone 7. Jest na stronie głównej witryny Plusa!
Więc może jest nadzieja, że następuje jakieś ocieplenie relacji na linii Apple-Plus :)
ODPOWIEDZ