Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Mikuu
PlusManiak
Posty: 59
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 cze 2013, o 01:08

Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: Mikuu »

Jak zablokować SMSy z Internetowe Bramki SMS Plusa z numeru 2000.
wysłałem już SMS o tresci NIE pod 481199 niby ze zablokowano ale dalej SMSy z bramki dostaje.
Jak to zablokować?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: Joanna_Plus »

Mikuu,

przeloguj proszę aparat i wtedy sprawdź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mikuu
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 14 cze 2013, o 01:08

Re: Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: Mikuu »

OK, już działa, dzięki :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: Joanna_Plus »

Mikuu,
Mikuu pisze:OK, już działa, dzięki :)
:-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: airwolf »

Witam mam Pytanie jak zablokować sms z bramki sms premium przychodzi mi jakiś spam co prawda nie płace za te smsy ale same śmieci są 91486. Zastanawiam skąd oni zdobywają numery . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj airwolf,

podaj proszę co dociera w wiadomości zwrotnej po wysłaniu SMS-a o treści LISTA na bezpłatny numer 8888.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dominik83
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2013, o 20:39

Re: Internetowa Bramka SMS - jak zablokować?

Post autor: Dominik83 »

Witaj airwolf sam przerabiałem spam sms-owy i wysłanie lista na 8888 pewnie nic nie pomoże Joanno, jeśli dobrze wyśledziłem to operatorem nr. 91486 jest spółka "teleaudio dwa" i żeby mieć spokój trzeba wysłać do nich maila zapis regulaminu na ich stronie:
"Uczestnik ma prawo w każdym momencie zrezygnować z uczestnictwa w Konkursie (w tym zrezygnować z otrzymywania informacji SMS związanych z konkursem) wysyłając e-mail na adres: reklamacje@teleaudio.pl i podając swój numer telefonu" .
W treści ja napisałem tak: "Proszę o usunięcie moich numerów telefonów (tj. xxxxxxxx xxxxxxx) z bazy danych i zaprzestania wysyłania spamu, tym samym nękając mnie niechcianymi sms-ami. Otrzymanie kolejnych sms-ów na powyższe numery będzie skutkowało skierowaniem sprawy do odpowiednich instytucji".
Operatorem był Locon (później przemianowany chyba na teleaudio ). Co do zdobywania numerów to są to wszelkiego rodzaju sms-owe loterie telewizyjne i radiowe, konkursy czy popularne głosowania na wybór "najlepszego zawodnika", "eurowizja" czy też kiedyś pobieranie dzwonków czy tapet przez płatne sms-y itp. Wysyłając wiadomość na te numery automatycznie wyrażamy zgodę na korespondencję sms-ową czyli jednym słowem wszystko co organizuje lub będzie organizował w przyszłości właściciel numeru, zatem nie dajmy się skusić i nie wysyłajmy sms-ów. Ja mam już spokój po wysłaniu maila i otrzymaniu odpowiedzi, że numery usunięte dostałem raz jeszcze od nich wiadomość czyli już po wycofaniu zgód czyli złamali prawo ale to była ostatnia wiadomość.
Maila z potwierdzeniem wypisania numerów trzymam do dziś i nie wysyłam sms-ów na żadne głosowania czy loterie i spokój. Oczywiście maila wysłałem na wszelki wypadek z poczty na którą i tak przychodzi spam :mrgreen:
ODPOWIEDZ