Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Mr.Z »

Czy promocja w Mix "2x Więcej GB"ma jakiś konkretny czas trwania? Do kiedy przewidziana jest ta promocja?
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Mr.Z,

zweryfikuję tę informację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.
Edycja: aktualnie czas trwania promocji przewidziany jest do końca stycznia 2018 roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Mr.Z »

Jak mogę przyśpieszyć przygotowanie oferty? Miałem 9 doładowań, doładowałem dzisiaj, więc zostało 8. Na innym numerze przy 8 była oferta i możliwość przedłużenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ewa_Plus »

Mr.Z,
- standardowo oferta na przedłużenie umowy udostępniana jest na 6 zasileń przed końcem kontraktu (w sklepie internetowym nawet na 7 zasileń).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomekd93
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2017, o 15:07

Przedłużenie umowy w mixplus

Post autor: tomekd93 »

Witam, w zasadzie jutro kończy mi się umowa, więc zamierzam tego dnia ją przedłużyć w siedzibie plusa. Moje pytanie polega na tym, czy będę mógł to zrobić sam, jako wieloletni użytkownik telefonu, ale nie właściciel czy muszę wziąć ze sobą osobę, która jest właścicielem numeru? Ogólnie, mój tata jest właścicielem, ale ja korzystam z tej umowy.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2017, o 11:54 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w mixplus

Post autor: Ron »

W salonie musi być właściciel do weryfikacji osoby uprawnionej. Proponuję przedłużyć umowę tutaj. ;-)
tomekd93
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2017, o 15:07

Re: Przedłużenie umowy w mixplus

Post autor: tomekd93 »

Nie przedłużałem jeszcze umowy przez internet. Długo schodzi się z transportem telefonu i umowy? Jak to działa ogólnie? Ja podpisuje umowę przez internet, czy muszę wszystko wypełnić i odesłać ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w mixplus

Post autor: Ron »

Czas realizacji do 5 dni roboczych, a przy przedłużeniu w miarę szybko, bo te dane się nie zmieniają. Aneks podpisujemy przy kurierze. Szczegóły tutaj.
Dodam, że przy zakupie przez internet na Plus.pl są tańsze modele telefonów w większości przypadków.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj tomekd93,

jeżeli umowa jest zawarta na osobę indywidualną lub osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, to w przypadku chęci przedłużenia umowy w placówce stacjonarnej, może dokonać tego aktualny właściciel numeru. Jeżeli umowa miałaby być zawarta przez inną osobę, to w tym przypadku honorowane jest również pełnomocnictwo w formie pisemnej lub upoważnienie notarialne. W sytuacji przedłużenia umowy przez sklep internetowy, honorowane jest tylko upoważnienie notarialne (jeżeli aneks ma zostać podpisany przez osobę trzecią).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michalina5
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2017, o 18:42

Przedłużenie umowy przez internet

Post autor: Michalina5 »

Dzień dobry,
obecnie przebywam poza granicami kraju i stąd moje pytanie, czy jest w takiej sytuacji możliwość przedłużenia umowy (mix) przez internet podając zagraniczny adres na który ma być dostarczona przesyłka? Czy jednak aby przedłużyć umowę muszę znajdować się w Polsce? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2017, o 18:56 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Michalina5,
Michalina5 pisze:czy jest w takiej sytuacji możliwość przedłużenia umowy (mix) przez internet podając zagraniczny adres na który ma być dostarczona przesyłka?
Przykro mi, ale dostarczamy przesyłki tylko na terenie Polski.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michalina5
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2017, o 18:42

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Michalina5 »

Dziękuje za odpowiedź. Czyli dobrze rozumiem, że nawet zamawiając do Polski, odbierając przesyłkę to ja muszę podpisać dokumenty i nie może tego zrobić nikt z rodziny?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: sl@w_es »

Michalina5,

teoretycznie tak to powinno wyglądać, ale życie kręci różne scenariusze.
Wszystko zależy od człowieka, czyli kuriera.
Nie wiem, czy oni otrzymują wynagrodzenie od dostarczonych umów/sprzętu, ale parcie mają ogromne na sfinalizowanie odbioru, bez względu na to kto miałby im te dokumenty podpisać.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Michalina5
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2017, o 18:42

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Michalina5 »

Hmm...to może od początku, bo przeszukałam całą stronę Plusa i nie znalazłam informacji jak dokładnie przebiega przedłużenie umowy przez internet. Rozumiem, że wygląda to mniej więcej w ten sposób, że przez internet wybieram ofertę, która mnie interesuje i telefon, po czym kurier dostarcza mi to do domu. I tutaj rozumiem, że przy kurierze podpisuje umowę (nie żadne jakieś potwierdzenie odbioru), po czym jest to odsyłane do operatora. Jeżeli tak to wygląda to myślałam, że nikt inny nie może tego za mnie podpisać i odebrać,tym bardziej osoba innej płci. Chyba osoba, która odbiera jest jakoś weryfikowana poprzez pokazanie chociażby dowodu osobistego. Jeżeli się mylę to będę bardzo wdzięczna za dokładne wyjaśnienie jak wygląda takie przedłużenie umowy przez internet, bądź wskazanie mi takich informacji na stronie Plusa. Nie ukrywam, że zależy mi na przedłużeniu jak najszybciej umowy, ale nie mogę w najbliższym czasie przyjechać do Polski. Niemniej jednak chciałabym żeby było to wszystko załatwione tak jak należy, bez problemów. Wiadomo, że nie jest to sprawa życia lub śmierci i w ostateczności załatwię to po powrocie. Jednak chciałam się zorientować, czy jest jakaś możliwość przedłużyć tę umowę bez mojej obecności. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Michalina5,
Michalina5 pisze:Rozumiem, że wygląda to mniej więcej w ten sposób, że przez internet wybieram ofertę, która mnie interesuje i telefon, po czym kurier dostarcza mi to do domu. I tutaj rozumiem, że przy kurierze podpisuje umowę (nie żadne jakieś potwierdzenie odbioru), po czym jest to odsyłane do operatora.
Zgadza się. Podpisane dokumenty kurier dostarcza do nas.
Michalina5 pisze:Jeżeli tak to wygląda to myślałam, że nikt inny nie może tego za mnie podpisać i odebrać,tym bardziej osoba innej płci. Chyba osoba, która odbiera jest jakoś weryfikowana poprzez pokazanie chociażby dowodu osobistego.
Tak jak pisałam tutaj:
Joanna_Plus pisze:W sytuacji przedłużenia umowy przez sklep internetowy, honorowane jest tylko upoważnienie notarialne (jeżeli aneks ma zostać podpisany przez osobę trzecią).
W przypadku przedłużenia umowy przez sprzedaż wysyłkową:
- właściciel numeru musi przesłać upoważnienie notarialne z punktu Plusa, gdzie sprzedawca dokona weryfikacji zgodności z oryginałem (pieczątka i podpis);
- kopia (faks) musi wpłynąć do Polkomtel przed umówieniem na dostarczenie przesyłki.
ODPOWIEDZ