Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Giega
PlusManiak
Posty: 108
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 cze 2013, o 19:03

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Giega »

Dzień dobry, dokonałem spłaty pozostałych rat 8-12-2016, pismo wysłane tego samego dnia. Nadpłata nadal widnieje na moim koncie, czy to normalne że tak długo to trwa?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Daniel_Plus »

Giega, skontaktuj się proszę w tej sprawie z Działem Obsługi Klienta, który będzie miał możliwość zweryfikowania, jaki jest status płatności na Twoim numerze: http://www.plus.pl/kontakt
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: habish »

Przemek_Plus pisze:hyniks, w sytuacji, gdy skorzystałeś z oferty ratalnej Plus Banku, to zgodnie z regulaminem:
§ 12

1. Spłata kredytu następuje zgodnie z harmonogramem spłaty kredytu. Kredytobiorca, w trakcie obowiązywania umowy o kredyt, ma prawo do otrzymania w każdym czasie i na jego wniosek, bezpłatnego harmonogramu spłaty kredytu.
2. Dniem spłaty raty kredytu jest dzień wpływu kwoty raty na rachunek kredytowy.
3. Kredytobiorca może dokonać wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty kredytu bez konieczności wcześniejszego informowania Banku.
4. W przypadku wcześniejszej częściowej spłaty kredytu dokonana przez Kredytobiorcę wpłata zostanie rozliczona w następujący sposób:
a) kwota odpowiadająca wysokości najbliższej wymagalnej raty kredytu zostanie przeznaczona na jej spłatę w dniu wymagalności raty,
b) pozostała kwota wpłaty, w dniu jej dokonania pomniejszy zadłużenie Kredytobiorcy z tytułu kapitału,
5. W wyniku działania, o którym mowa w ust. 4 okres kredytowania nie ulega skróceniu, natomiast wysokość pozostałych do spłaty rat ulega obniżeniu. Bank przekaże Kredytobiorcy nowy harmonogram spłaty kredytu uwzględniający wysokość obniżonej raty kredytu.
6. Brak zgody Kredytobiorcy na działanie, o którym mowa w ust. 5 wymaga złożenia przez Kredytobiorcę odrębnej dyspozycji w terminie 3 dni przed dokonaniem spłaty i podpisania aneksu do umowy, za sporządzenie którego Bank nie pobiera opłaty.
7. W przypadku całkowitej spłaty kredytu, Bank naliczy odsetki do dnia poprzedzającego dzień całkowitej spłaty kredytu.
8. Za całkowitą spłatę kredytu przed terminem określonym w umowie o kredyt/harmonogramie spłat, Bank nie pobiera prowizji.
9. Bank nie wysyła wyciągów bankowych potwierdzających spłatę miesięcznych rat kredytu.
10. Kredyt uważa się za spłacony jeżeli:
a) stan zadłużenia po spłacie kapitału, odsetek, naliczonych opłat, prowizji i kosztów poniesionych przez Bank w imieniu Kredytobiorcy w związku z niewykonaniem przez niego zobowiązań wynikających z umowy o kredyt wynosi „0”
albo
b) na rachunku kredytowym wystąpi nadpłata lub niedopłata z powyższych tytułów w wysokości łącznej nieprzekraczającej kwoty Granicy Monitu podanej w Komunikacie Prezesa Zarządu.
Czy mogę prosić o pełny regulamin rat z Plus Banku? Bo rozumiem że właśnie na tym regulaminie opierają się aktualne zakupy sprzętu w Plusie ze sprzętem na raty?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Krzysiek_Plus »

patryk7588, regulamin znajdziesz tutaj.
patryk7588 pisze:Bo rozumiem że właśnie na tym regulaminie opierają się aktualne zakupy sprzętu w Plusie ze sprzętem na raty?
Nie, oferta rat własnych Plusa/CP jest dostępne równolegle do oferty kredytu ratalnego w Plus Banku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: hyniks »

Witam
Czy w temacie wcześniejszej spłaty rat coś się zmieniło jeśli chodzi o procedurę? - można zrobić takie zlecenie z poziomu plusonline składając dyspozycję poprzez: zadaj pytanie?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Daniel_Plus »

hyniks, zgodnie z regulaminem promocji:
"Abonent ma prawo do zapłaty raty, kilku rat lub całości ceny Urządzenia telekomunikacyjnego/innego towaru przed wymaganym terminem płatności i w takim przypadku zobowiązany jest do poinformowania Polkomtel na piśmie, wysyłając informację na adres Polkomtel sp. z o. o., Sekcja Obsługi Płatności, Market Sp. z o.o. Centrum obsługi ul. Warszawska 222A 26-617 Radom. Informacja powinna zawierać: Imię i nazwisko Abonenta, numer MSISDN (numer telefonu), którego korespondencja dotyczy, liczba rat oraz ich wartość, które Abonent chce wcześniej uregulować, termin wykonania wpłaty."
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: hyniks »

Witajcie,
Sprawa prosta - numer mam na żonę, jednak to ja zarządzam usługami w domu. Dokonaliśmy nadpłaty na konto, wysłała żona pismo do Marketu już jakiś czas temu a nadpłata wisi. Można prosić o jakąś interwencję w sprawie? Jestem upoważniony do konta.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Daniel_Plus »

hyniks, będzie to widoczne właśnie jako nadpłata, z której regulowane będą najpierw raty, a potem abonament. Harmonogram spłat nie ulegnie skróceniu, a kolejne opłaty należy dokonywać w kolejnych, następujących po sobie terminach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: hyniks »

Daniel_Plus pisze:hyniks, będzie to widoczne właśnie jako nadpłata, z której regulowane będą najpierw raty, a potem abonament. Harmonogram spłat nie ulegnie skróceniu, a kolejne opłaty należy dokonywać w kolejnych, następujących po sobie terminach.
Jeśli będzie to widoczne jako nadpłata, to będę otrzymywał rachunki z kwotą do zapłaty 0 zł przecież, bo nadpłata jest na koncie. Trochę to kiepskie rozwiązanie :-/ .
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Ewa_Plus »

hyniks pisze:wysłała żona pismo do Marketu już jakiś czas temu a nadpłata wisi.
,
- kiedy to pismo zostało wysłane?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: hyniks »

Ewa_Plus pisze:
hyniks pisze:wysłała żona pismo do Marketu już jakiś czas temu a nadpłata wisi.
,
- kiedy to pismo zostało wysłane?
07.11.2017 r. dostarczono do Radomia. Pojechało kurierem Fedex. Wyjechało z Rzeszowa. Jeśli potrzebujesz jakieś dane, podam wszystko na PRIV.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Daniel_Plus »

hyniks, moja poprzednia odpowiedź dotyczyła sytuacji, gdyby pismo nie zostało wysłane. Jeśli wysłałeś pismo to prześlij mi proszę tym formularzem numer telefonu lub konta klienta, którego dotyczy sprawa, a ja przekażę sprawę do odpowiedniego działu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: hyniks »

Daniel_Plus pisze:hyniks, moja poprzednia odpowiedź dotyczyła sytuacji, gdyby pismo nie zostało wysłane. Jeśli wysłałeś pismo to prześlij mi proszę tym formularzem numer telefonu lub konta klienta, którego dotyczy sprawa, a ja przekażę sprawę do odpowiedniego działu.
Wysłane.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: Daniel_Plus »

hyniks, dziękuję. Przekazałem interwencję w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Wcześniejsza spłata rat za sprzęt - kolejność działań?

Post autor: hyniks »

No i mamy nowy okres rozliczeniowy, nadpłata nie rozliczona, twierdzę że ta usługa/opcja u operatora jest totalnym nieporozumieniem....
ODPOWIEDZ