Plush Abonament

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rafmik
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 lis 2017, o 21:32

Re: Plush Abonament

Post autor: rafmik »

Tomasz_z_Wawy pisze:@rafmik
1. Dowód tylko okazujesz kurierowi i nic więcej, bo musi zidentyfikować, że właściwa osoba podpisuje umowę. Żadnej kopii dowodu osobistego nie przekazywałem, a podpisywałem umowy na przeniesienie dwukrotnie w obecności kurierów z dwóch różnych firm.

Ok, czyli wersja z emaila jest prawdziwa (tak myślałem), a na z info na www nie.
Tomasz_z_Wawy pisze: Co do przeniesienia, to po otrzymaniu podpisanych dokumentów Polkomtel jak każdy inny operator wysyła żądanie online przez system PLI CBD i tego samego dnia operator dawca musi wyznaczyć termin przekazania numeru. Informacja przychodzi sms-em na przenoszony nr, że twój dotychczasowy operator wyznaczył termin, ale o dacie przeniesienia musisz dowiedzieć się sam od Polkomtela lub dotychczasowego operatora.
Ja u swojego aktualnego operatora muszę coś jeszcze robić (w sensie wypowiedzieć umowę)? Czy to już za mnie robi Polkomtel (przeniesienie numeru + złożenie wypowiedzenia)?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1186
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plush Abonament

Post autor: Ron »

Wszystkie formalności załatwia operator do którego się przenosisz. Dlatego nie składasz żadnego wypowiedzenia ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Plush Abonament

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

rafmik pisze: Ja u swojego aktualnego operatora muszę coś jeszcze robić (w sensie wypowiedzieć umowę)? Czy to już za mnie robi Polkomtel (przeniesienie numeru + złożenie wypowiedzenia)?
To zależy jaki wybrałeś sposób przeniesienia nr. tel. Jeżeli z końcem wygaśnięcia umowy terminowej, to nic nie robisz. Czekasz na termin wyznaczony przez dotychczasowego operatora i może to być kolejny okres rozliczeniowy po zakończonej umowie, a jeżeli tryb z zachowaniem okresu wypowiedzenia, to należy u dotychczasowego operatora złożyć wypowiedzenie. W przypadku oferty na kartę u dotychczasowego operatora powinno się to odbyć z dnia na dzień, a jedynymi konsekwencjami będą utracone środki na koncie nr. przenoszonego.
TelefonowyMaciej
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2017, o 22:14

Re: Plush Abonament

Post autor: TelefonowyMaciej »

Witajcie,

niepokoi mnie komunikat o konieczności dołączenia kserokopii dowodu osobistego kurierowi. Czy na pewno jest to konieczne? Z pewnością nie jest to legalne... https://komorkomat.pl/rejestracja-sim-b ... ia-dowodu/
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Plush Abonament

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

TelefonowyMaciej pisze:Witajcie,

niepokoi mnie komunikat o konieczności dołączenia kserokopii dowodu osobistego kurierowi. Czy na pewno jest to konieczne? Z pewnością nie jest to legalne... https://komorkomat.pl/rejestracja-sim-b ... ia-dowodu/
Nie jest konieczne i kurier nie wymaga kserokopii dowodu. Ode mnie żaden kurier nie wymagał kserokopii dowodu. Natomiast ma obowiązek sprawdzić zgodność danych w dokumentach z danymi w dowodzie, bo przecież w formularzu na stronie www wpisuje się imię, nazwisko, pesel oraz serię i nr dokumentu tożsamości (dowód lub paszport). Po za tym dane są weryfikowane u operatora dawcy i jeżeli nie będą zgodne to nr. nie przeniosą, ale po podpisaniu umowy zostajemy ze starym nr oraz nowym w Plush.

http://plusforum.pl/viewtopic.php?p=221386#p221386
http://plusforum.pl/viewtopic.php?p=221389#p221389
http://plusforum.pl/viewtopic.php?p=218875#p218875
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Tomasz_z_Wawy,

numer, który jest przenoszony nie może być równocześnie wskazany jako numer kontaktowy.
Tomasz_z_Wawy pisze: A może w punktach Relay, Inmedio, 1minute lub punktach Plush da się przenieść nr. z innej sieci do Plush Abo 24 na takich samych zasadach jak przez internet?
w każdym kanale proces przeniesienia numeru wygląda inaczej.

rafmik,
zgodnie z tym, co napisał Tomasz_z_Wawy, nie jest wymagana kopia dowodu osobistego. Wystarczy, że okażesz go kurierowi przy podpisaniu umowy.
My ze swojej strony staramy się, aby zamówienie zostało zrealizowane jak najszybciej. Aktywacja karty SIM nastąpi po powrocie podpisanych dokumentów najwcześniej w terminie 4 dni roboczych od dostarczenia przesyłki. Wtedy też kontaktujemy się z Twoim macierzystym operatorem i prosimy o wydanie numeru.
Wszystkie formalności związane z przeniesieniem numeru załatwia operator, do którego przenosisz numer.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Plush Abonament

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Basia_Plus pisze:Tomasz_z_Wawy,

numer, który jest przenoszony nie może być równocześnie wskazany jako numer kontaktowy.
Wiem, że numer kontaktowy musi być inny niż przenoszony i dobrze byłoby gdyby kurierzy otrzymywali właśnie ten do kontaktu, bo przy przenoszeniu w maju dwóch nr. kurierzy z różnych firm otrzymywali do kontaktowania się ze mną nr przenoszony, a nie ten do kontaktu co się wiązało z tym, że dzwonili nie na ten nr co trzeba i nie pojawiając się pod wskazanym adresem odpisywali, że adresat nieobecny. Dlatego zadaję pytanie czy nadal jest jak było, czy jednak ktoś poszedł po rozum do głowy i podaje firmom kurierskim prawidłowy nr kontaktowy.
Basia_Plus pisze: Tomasz_z_Wawy napisał(a):
A może w punktach Relay, Inmedio, 1minute lub punktach Plush da się przenieść nr. z innej sieci do Plush Abo 24 na takich samych zasadach jak przez internet?


w każdym kanale proces przeniesienia numeru wygląda inaczej.
Interesuje mnie czy w punkcie przy przeniesieniu nr. do Plush Abo 24 miesiące uzyskam 3 miesiące abonamentu za 0 zł oraz 3 miesiące YouTube za free tak jak to jest w sklepie internetowym.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, o 17:19 przez Tomasz_z_Wawy, łącznie zmieniany 3 razy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Plush Abonament

Post autor: habish »

@Tomasz_z_Wawy, próbowałeś przenieść numer w jednym z salonów - inmedio / Relay / 1minute / Plush?
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Plush Abonament

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Wybiorę się i sprawdzę jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Tomasz_z_Wawy,
Tomasz_z_Wawy pisze:czy nadal jest jak było, czy jednak ktoś poszedł po rozum do głowy i podaje firmom kurierskim prawidłowy nr kontaktowy.
jako numer kontaktowy dla kuriera podawany jest numer przenoszony.
Tomasz_z_Wawy pisze:Interesuje mnie czy w punkcie przy przeniesieniu nr. do Plush Abo 24 miesiące uzyskam 3 miesiące abonamentu za 0 zł oraz 3 miesiące YouTube za free tak jak to jest w sklepie internetowym.
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafmik
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 9 lis 2017, o 21:32

Re: Plush Abonament

Post autor: rafmik »

Basia_Plus pisze: Wszystkie formalności związane z przeniesieniem numeru załatwia operator, do którego przenosisz numer.

Czyli, jak okres zobowiązania kończy mi się 31 grudnia, to samo złożenie wniosku o przeniesienie numeru do Plusha wystarczy? Nie muszę dodatkowo u obecnego operatora składać wypowiedzenia umowy?

Dostanę jakiegoś SMSa z informacją, że dokumenty już zostały wysłane i np jutro można spodziewać się kuriera?
Złożyłem wniosek o przeniesienie numeru 17 listopada, i zastawiam się, czy do końca listopada mój obecny operator już dostanie info o wypowiedzeniu/przeniesieniu numeru.
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Plush Abonament

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Możesz poczytać o moich doświadczeniach z kurierami.
http://plusforum.pl/viewtopic.php?p=218452#p218452
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Plush Abonament

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

patryk7588 pisze:@Tomasz_z_Wawy, próbowałeś przenieść numer w jednym z salonów - inmedio / Relay / 1minute / Plush?
Wczoraj odwiedziłem dwa punkty. W Relay kolejka i pełno ludzi jak to w kiosku zlokalizowanym w centrum handlowym, po odstaniu swojego nikt z pracowników nic nie wiedział o przenoszeniu nr od innego operatora do Plush Abo. Drugi punkt to rodzaj księgarni oznaczony na mapie (https://www.plushbezlimitu.pl/mapa-salonow) ikonką z zielonym miśkiem gdzie nic nie słyszeli o przenoszeniu nr, a jedynie sprzedają startery. Zdecydowałem się na kuriera, tylko szkoda, że dostanie do kontaktu nr przenoszony, który jest użytkowany przez córę. To trochę komplikuje, ale mam nadzieję, że będzie dobrze.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Plush Abonament

Post autor: habish »

Dzięki, pytałem o to tylko dla potwierdzenia.
W Poznaniu w salonach także nic nie wiedzą o przenoszeniu numerów.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

rafmik,

zweryfikuję jeszcze opisane przez Ciebie kwestie i powrócę z odpowiedzią.

EDYCJA:
czyli, jak okres zobowiązania kończy mi się 31 grudnia, to samo złożenie wniosku o przeniesienie numeru do Plusha wystarczy? Nie muszę dodatkowo u obecnego operatora składać wypowiedzenia umowy?
Tak nie musisz dodatkowo składać wypowiedzenia.
Dostanę jakiegoś SMSa z informacją, że dokumenty już zostały wysłane i np jutro można spodziewać się kuriera?
Otrzymasz maila z taką informacją.
Złożyłem wniosek o przeniesienie numeru 17 listopada, i zastawiam się, czy do końca listopada mój obecny operator już dostanie info o wypowiedzeniu/przeniesieniu numeru.
Informacja taka zostanie wysłana do Twojego operatora, jak tylko firma kurierska dostarczy nam podpisaną umowę.

Tomasz_z_Wawy, patryk7588,

z uzyskanych informacji wynika, że w punktach partnerskich Relay, 1minute, Inmedio jak najbardziej można realizować proces przeniesienia numeru.
Podajcie proszę dane punktów, w których otrzymaliście taką informację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ