Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

rafcik1804, obecnie nie planujemy budowy nowej stacji w miejscowości Łask, ale modernizujemy obecne. Stacja BT31181 została rozbudowana w czasie ostatnich wakacji o pasmo LTE2600 (6 sektorów), dzięki czemu zwiększyła się pojemność sieci. Aktualnie nie posiadam informacji o kolejnych pracach, ale w związku z przyrostem użytkowników można się spodziewać, że takie plany się pojawią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafcik1804
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 15:25

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: rafcik1804 »

Hmm, wygląda na to, że ktoś tu kłamie... 7 września zgłaszałem problem z zasięgiem i mizerną prędkością internetu we wspomnianym Łasku. Po tygodniu moje zgłoszenie o numerze C00000001416048 zostało zamknięte a po kontakcie z BOK dowiedziałem się, że Plus planuje do końca roku budowę stacji o nazwie roboczej Łask Centrum która będzie miała za zadanie odciążyć jedyny nadajnik w mieście. Okazuje się w takim razie, że to dobra ściema. Dzisiaj na stronie UKE wypatrywałem nowych pozwoleń radiowych i oczywiście nic się nie ukazało zatem nie można się spodziewać poprawy jakości sieci. Jednym słowem żenada...
Szkoda trochę bo, pięć domowych numerów + bodajże 18 numerów firmy ojca wróciło by do Plusa jednak niemożność normalnego korzystania z telefonu w ciągu dnia skutecznie nas broni przed powrotem.
Wspomniana rozbudowa sieci to jakaś fikcja, nie poprawiło się nic a w linii prostej do nadajnika nie wiem czy mam 800m a w pobliżu poza wieżą kościelną nie ma żadnych wysokich zabudowań.
Cóż, okazuje się że dziadoski Play góruje i jestem zmuszony do korzystania z niego tylko dlatego, że na działce daje mi roaming Plusa..
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

rafcik1804, przepraszam, masz rację, że
rafcik1804 pisze:Plus planuje do końca roku budowę stacji o nazwie roboczej Łask Centrum
Potwierdziłem tę informację, a zatem można się spodziewać, że już w przyszłym roku stacja znacznie poprawi sytuację w Twojej miejscowości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thelukas
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 08:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: thelukas »

Witam
A w jakiej lokalizacji ma stanąć nowy BTS(Łask centrum) bo jestem ciekaw czy w Orchowie poprawi to zasięg, ostatnio często rozmowy zrzuca na 2G i jakość słaba, o necie nie wspomnę
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

thelukas, będzie bardziej w zachodniej części miasta. Dodatkowo jest w planach jeszcze druga stacja - Łask Północ. Któryś z sektorów powinien obejmować również Orchów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thelukas
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 08:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: thelukas »

Daniel_Plus pisze:thelukas, będzie bardziej w zachodniej części miasta. Dodatkowo jest w planach jeszcze druga stacja - Łask Północ. Któryś z sektorów powinien obejmować również Orchów.
Czyli aż trzy stacje byłyby w lokalizacji Łask, my "plusowcy" chyba tego nie ogarniemy po 19 latach życia z jednym masztem :-) :-)
Adiii
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2017, o 22:27

słaby zasięg LTE Łódź

Post autor: Adiii »

Korzystam z oferty Ja+ Na Kartę.
Niedawno wymieniłem kartę na USIM, ponieważ zmieniłem telefon (teraz korzystam mam Motorolę Moto G5 kupioną w elektromarkecie), i chciałem korzystać z internetu LTE.
W ustawieniach telefonu ustawiłem "preferowany rodzaj sieci" na LTE (domyślnie było 3G). Zauważyłem że co prawda korzystam z internetu LTE, ale bardzo straciła na tym jakość rozmów (w ustawieniach widzę, że pogarsza się moc sygnału). Rozmówcy narzekają, że bardzo słabo mnie słychać. Jak przestawię na 3G, to dobrze mnie slychać, ale korzystam z wolniejszego internetu.
Czy da się to jakoś skonfigurować, aby móc korzystać z LTE i jednocześnie nie tracić na jakości rozmów?
Ostatnio zmieniony 30 paź 2017, o 11:29 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Adiii,
Adiii pisze:Jak przestawię na 3G, to dobrze mnie slychać, ale korzystam z wolniejszego internetu.
Sytuacja występuje zawsze, bez względu na to czy rozmowy są prowadzone z numerami w ramach sieci, czy poza siecią?
Adiii pisze:Niedawno wymieniłem kartę na USIM
Po przełożeniu tej karty do innego telefonu, problem się powiela?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Adiii
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2017, o 22:27

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Adiii »

Dotyczy to również rozmów z osobami mającymi numer w Plusie.

Po przełożeniu karty problem się powtarza.

edit: Dodam tylko, że jeśli chodzi o internet, chodzi bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Adiii,

prześlij mi proszę zatem przez ten formularz:

- numer telefonu,
- dokładną lokalizację,
- przykłady takich połączeń (numer, na który dzwoniłeś/który dzwonił do Ciebie + data i godzina).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzefik
PlusManiak
Posty: 145
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:18

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: grzefik »

Od wczoraj nie mozna sie dodzwonic. Problem dotyczny gsm. Lokalizacja Cieszkow woj Dolnoslaskie najblizszy nadajnik Zduny pow. Krotoszyn
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

grzefik, problem niestety może występować okresowo z powodu ostatnich trudnych warunków pogodowych. Sytuacja jest jednak przejściowa i zasięg zostanie przywrócony, gdy tylko będzie to możliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thelukas
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 08:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: thelukas »

Daniel_Plus pisze:thelukas, będzie bardziej w zachodniej części miasta. Dodatkowo jest w planach jeszcze druga stacja - Łask Północ. Któryś z sektorów powinien obejmować również Orchów.
Czy informację o planowanej budowie nowej stacji można potwierdzić, na btsearch.pl nie widzę planów na nowy nadajnik?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

thelukas, dlatego że nie mam jeszcze konkretnych terminów realizacji. Do tego czasu ja również nie mogę nic potwierdzić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thelukas
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 08:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: thelukas »

Michał_Plus pisze:thelukas, dlatego że nie mam jeszcze konkretnych terminów realizacji. Do tego czasu ja również nie mogę nic potwierdzić.
Idąc tym tropem zasięg może poprawić się w przyszłym roku lub za 10 lat ???
Dla porównania w miejscowości Łask ilość nadajników:
Plus-1
Play-2
TMobile/Orange- 3
Brak słów...
ODPOWIEDZ