Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: krupniok200 »

friedel pisze:Czy to prawda, oczywiście w części dotyczącej PLUS GSM - http://technowinki.onet.pl/operatorzy-t ... -ue/f2blt3 ?
To samo chciałem napisać, dodatkowo dodam, że dowiedziałem się stąd. Jakieś wytłumaczenie macie? I żeby było inne niż tutaj w artykule.
Omnibus
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 14:01

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Omnibus »

Taki wniosek Plusa w UKE jest od czerwca, wcześnie się pismaki obudziły i teraz rewelację robią.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Ewa_Plus »

friedel, krupniok200,
- operatorzy korzystają z uprawnienia jakie przyznaje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie roamingu wewnątrz Unii, zgodnie z którym w przypadku gdy operator nie jest w stanie odzyskać swoich całkowitych rzeczywistych i prognozowanych kosztów świadczenia usług roamingu regulowanego, może wystąpić z wnioskiem do krajowego organu regulacyjnego (w Polsce Prezes UKE) o udzielenie zezwolenia na stosowanie dodatkowej opłaty. Jak wynika z informacji przekazywanych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wnioski złożyli także Play, Virgin Mobile Polska, Premium Mobile, Netia, VikingCo Poland i nc+.

Przed wprowadzeniem obecnych rozwiązań roamingowach w dyskusjach publicznych podkreślano, że Polski rynek ze względu na wysoką konkurencyjność i jedne z najniższych cen w Unii Europejskiej może być narażony na dotowanie zagranicznych operatorów przez polskich Abonentów/Klientów. O potencjalnie niekorzystnych skutkach nowych rozwiązań wspominali zarówno niezależni eksperci jak i Ministerstwo Cyfryzacji. Nikt nie kwestionował tego, że literalne podejście do zasady „roam like at home”jest korzystne dla dużych koncernów posiadających swoje oddziały w wielu krajach i niekorzystne dla operatów działających tylko w Polsce
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Zmiany dotyczące świadczenia usług roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie od dnia 1 stycznia 2018 r.

Zmiana obejmuje:
- obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (obniżenie z 0,04 zł do 0,03 zł za 1 MB),
- obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (z 0,04 zł do 0,03 zł za 1 MB),
- podwyższenia limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (Pakietów roamingowych DATA - zgodnie z tabelami zawartymi w poniższych dokumentach).

Szczegóły: https://www.plus.pl/aktualnosci-i-komun ... mingu-2018
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: sedzia20 »

Witam!
Piszę z zapytaniem, bo każdy konsultant BOK z którym rozmawiałem mówi co innego.
Chodzi o roaming i koszt połączeń/sms.
Posiadam taryfę Ja+69,99- z 14 GB Internetu (7+7) i 120 jednostek na połączenia międzynarodowe + limit roamingowy 3,1GB.
Wyjeżdżam do Berlina - ile zapłacę za rozmowę z mojego numeru do Plus-a i innych sieci do Polski? Czy rozmowy/sms będą pomniejszały pakiet 120 jednostek UE? Czy po aktywacji raomingu będę mógł korzystać z Internetu na smartfonie? Jeśli tak, to czy będą jakieś opłaty?
Znajomi mają również Plusa i pakiet 120 jednostek UE - czy dzwoniąc do mnie na polski numer w Plusie będzie mi ubywało z mojego pakietu jednostek 120UE kiedy od nich odbiorę? Czy tylko oni stracą jednostki z tego pakietu?

Mam też taryfę Internetową 100GB za 50% smartDOM - czy na tym planie też jest dostęp do Internetu w roamingu? Kiedyś w aplikacji mobilnej PlusOnline pojawiło się limit roamingowy, ale teraz nie ma - jest 0 GB.

Proszę o rzetelne i uczciwe wyjaśnienia, celem uniknięcia reklamacji po powrocie :)

Z góry dziękuję, i pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Marta_Plus »

Witaj sedzia20,

wrócimy do Ciebie z rzetelną odpowiedzią. Pozdrawiam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: sedzia20 »

Marta_Plus pisze:Witaj sedzia20,

wrócimy do Ciebie z rzetelną odpowiedzią. Pozdrawiam.
Świetnie, na to liczę! :)
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Marta_Plus »

sedzia20,
sedzia20 pisze:ile zapłacę za rozmowę z mojego numeru do Plus-a i innych sieci do Polski? Czy rozmowy/sms będą pomniejszały pakiet 120 jednostek UE?
Pakiet 120 jednostek na UE nie funkcjonuje już w roamingu. Zgodnie z zasadą "Roam like at home", połączenia/SMS-y/MMS-y w UE i krajach stowarzyszonych w roamingu działają jak w kraju. Jeśli zatem w kraju masz no-limit na połączenia, to wówczas opłaty w UE nie będą pobierane. Jednostki z Pakietu Wymiennego UE nie będą już pomniejszane, możesz je wykorzystać w Polsce wykonując połączenie na zagraniczny numer telefonu (w obrębie UE).
sedzia20 pisze:Czy po aktywacji raomingu będę mógł korzystać z Internetu na smartfonie? Jeśli tak, to czy będą jakieś opłaty?
Zasada "Roam like at home" dotyczy również korzystania z Internetu na smartfonie. Wielkość Pakietu Roamingowego DATA zależy od wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta. W tej chwili na Twoim numerze jest to 3,10 GB, a po 01/01/2018 ten limit zostanie zwiększony do 3,90 GB, zgodnie ze zmianami, o których pisał powyżej patryk7588. :->
sedzia20 pisze:czy dzwoniąc do mnie na polski numer w Plusie będzie mi ubywało z mojego pakietu jednostek 120UE kiedy od nich odbiorę?
Nie, w Twoim przypadku nie będą pobierane opłaty za odebrane rozmowy.
sedzia20 pisze:Czy tylko oni stracą jednostki z tego pakietu?
Nie, będą rozliczani jak za zwykłe połączenie krajowe, według taryfy operatora, z której korzystają. Połączenie międzynarodowe ma miejsce wtedy, gdy przebywasz w Polsce i dzwonisz z polskiego numeru na numer niemiecki. Opłata za połączenie naliczana jest wtedy zgodnie z cennikiem dostawcy usług, z którego korzysta Klient lub rozliczana na przykład w ramach Pakietu Wymiennego UE.
sedzia20 pisze:Mam też taryfę Internetową 100GB za 50% smartDOM - czy na tym planie też jest dostęp do Internetu w roamingu? Kiedyś w aplikacji mobilnej PlusOnline pojawiło się limit roamingowy, ale teraz nie ma - jest 0 GB.
Usługi roamingu międzynarodowego dla Abonentów korzystających z promocji JA + Internet LTE nie są już niestety dostępne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: sedzia20 »

Marta_Plus pisze:sedzia20,
sedzia20 pisze:ile zapłacę za rozmowę z mojego numeru do Plus-a i innych sieci do Polski? Czy rozmowy/sms będą pomniejszały pakiet 120 jednostek UE?
Pakiet 120 jednostek na UE nie funkcjonuje już w roamingu. Zgodnie z zasadą "Roam like at home", połączenia/SMS-y/MMS-y w UE i krajach stowarzyszonych w roamingu działają jak w kraju. Jeśli zatem w kraju masz no-limit na połączenia, to wówczas opłaty w UE nie będą pobierane. Jednostki z Pakietu Wymiennego UE nie będą już pomniejszane, możesz je wykorzystać w Polsce wykonując połączenie na zagraniczny numer telefonu (w obrębie UE).
sedzia20 pisze:Czy po aktywacji raomingu będę mógł korzystać z Internetu na smartfonie? Jeśli tak, to czy będą jakieś opłaty?
Zasada "Roam like at home" dotyczy również korzystania z Internetu na smartfonie. Wielkość Pakietu Roamingowego DATA zależy od wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta. W tej chwili na Twoim numerze jest to 3,10 GB, a po 01/01/2018 ten limit zostanie zwiększony do 3,90 GB, zgodnie ze zmianami, o których pisał powyżej patryk7588. :->
sedzia20 pisze:czy dzwoniąc do mnie na polski numer w Plusie będzie mi ubywało z mojego pakietu jednostek 120UE kiedy od nich odbiorę?
Nie, w Twoim przypadku nie będą pobierane opłaty za odebrane rozmowy.
sedzia20 pisze:Czy tylko oni stracą jednostki z tego pakietu?
Nie, będą rozliczani jak za zwykłe połączenie krajowe, według taryfy operatora, z której korzystają. Połączenie międzynarodowe ma miejsce wtedy, gdy przebywasz w Polsce i dzwonisz z polskiego numeru na numer niemiecki. Opłata za połączenie naliczana jest wtedy zgodnie z cennikiem dostawcy usług, z którego korzysta Klient lub rozliczana na przykład w ramach Pakietu Wymiennego UE.
sedzia20 pisze:Mam też taryfę Internetową 100GB za 50% smartDOM - czy na tym planie też jest dostęp do Internetu w roamingu? Kiedyś w aplikacji mobilnej PlusOnline pojawiło się limit roamingowy, ale teraz nie ma - jest 0 GB.
Usługi roamingu międzynarodowego dla Abonentów korzystających z promocji JA + Internet LTE nie są już niestety dostępne.

Marta_Plus - ta odpowiedź to spełnienie marzeń, niemalże jak otrzymanie wyśnionego prezentu pod choinkę :-D
Dziękuję za rzetelność, nie mam nic do dopowiedzenia!

Najlepszego na Święta i Nowy Rok 2018!
sedzia20.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Marta_Plus »

sedzia20,
sedzia20 pisze:Marta_Plus - ta odpowiedź to spełnienie marzeń, niemalże jak otrzymanie wyśnionego prezentu pod choinkę :-D
cieszę się niezmiernie i oby było więcej takich prezentów. :-D

Dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego na Święta i na ten nadchodzący Nowy Rok :!:
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: sedzia20 »

Witam!
Jednak muszę napisać jeszcze w temacie roamingu, bo jestem właśnie w Berlinie i niestety nie mam możliwości korzystania z Internetu 4G, maksymalna technologia to H+. Próbuję ręcznie zalogować się do sieci, które na liście dostępnych sieci mają 4G/LTE, ale na próżno - pojawia się komunikat o błędzie z logowaniu do tychże sieci. Mimo tego, że użytkownicy niemieckich sieci siedzący obok mnie mają 4G w Vodafone, E-Plus ininnych sieciach. Dlaczego tak jest, i czy będzie możliwość skorzystania z LTE?
A druga rzecz - czy wybór operatora zagranicznego ma wpływ na ewentualne opłaty, czy z racji wcześniejszych wyjaśnień (opłaty jak w PL) nie ma to znaczenia, i można zostawić automatyczny wybór sieci?

Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Basia_Plus »

Witaj sedzia20,
sedzia20 pisze: i niestety nie mam możliwości korzystania z Internetu 4G,
z usług, którego operatora korzystasz?
sedzia20 pisze:A druga rzecz - czy wybór operatora zagranicznego ma wpływ na ewentualne opłaty, czy z racji wcześniejszych wyjaśnień (opłaty jak w PL) nie ma to znaczenia, i można zostawić automatyczny wybór sieci?
Wybór operatora nie ma wpływy na opłaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: sedzia20 »

Basia_Plus pisze:Witaj sedzia20,
sedzia20 pisze: i niestety nie mam możliwości korzystania z Internetu 4G,
z usług, którego operatora korzystasz?

Próbuję różnych, tych które wymieniłem + mobilkom.de (chybs jakiś virtual)

sedzia20 pisze:A druga rzecz - czy wybór operatora zagranicznego ma wpływ na ewentualne opłaty, czy z racji wcześniejszych wyjaśnień (opłaty jak w PL) nie ma to znaczenia, i można zostawić automatyczny wybór sieci?
Wybór operatora nie ma wpływy na opłaty.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Basia_Plus »

sedzia20,

zgodnie z informacją na naszej stronie https://www.plus.pl/uslugi/roaming#AbonamentSieci, tylko u operatora Vodafone można korzystać z LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: sedzia20 »

Basia_Plus pisze:sedzia20,

zgodnie z informacją na naszej stronie https://www.plus.pl/uslugi/roaming#AbonamentSieci, tylko u operatora Vodafone można korzystać z LTE.
Dziękuję za info.
Tyle, że akurat nie wiedzieć dlaczego nie mam na liście sieci Vodafone 4G, pomimo właściwych ustawień w menu smartfona (załączniki).
Czy ja powinienem coś włączyć w BOK-u?
Załączniki
Screenshot_2017-12-29-15-37-57-321_com.android.phone.png
Screenshot_2017-12-29-15-37-16-450_com.android.phone.png
ODPOWIEDZ