Taryfa Nowy Plush

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
princessxdie
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lis 2017, o 00:49

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: princessxdie »

Tak. Użyć?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Joanna_Plus »

princessxdie,
princessxdie pisze:przez przypadek aktywowałem pakiet 300MB internetu. Dzisiaj dostałem SMSa, że pakiet zostanie odnowiony pojutrze, a ja tego nie chcę.
Joanna_Plus pisze: a pojawia się przycisk Usuń?
princessxdie pisze:Tak. Użyć?
Jeżeli w aplikacji widzisz pakiet, który chcesz wyłączyć, to tak ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
princessxdie
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2017, o 00:49

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: princessxdie »

Dobra, udało się ;) Dzękuję!
Hammett
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2017, o 21:41

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Hammett »

Witam

Dlaczego mój pakiet danych pomniejsza się o dane użyte w aplikacji Instagram? Zaznaczam, że korzystam z promocji „Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu” a w/w aplikacji oglądam tylko zdjęcia, nie oglądając filmów itp. Ilość danych sprawdzam m.in. poprzez aplikację Plusa i kod *136#

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Hammett,

w jaki sposób to weryfikujesz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hammett
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2017, o 21:41

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Hammett »

Witam ponownie

Weryfikuję m.in. poprzez aplikację i *136#, oczywiście również poprzez informację o danych komórkowych podawanych w moim telefonie. Wczoraj jednak zrobiłem test i sprawdziłem *136# ilość danych, przez jakiś czas używałem tylko Instagrama i ponownie sprawdziłem dane, pakiet został zmniejszony praktycznie o taką samą ilość MB jaką pokazał mi także telefon.

Pozdrawiam
Betty_66
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2016, o 16:36

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Betty_66 »

Kiedy aplikacja Plus Online będzie pokazywała poprawną ilość GB?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Joanna_Plus »

Hammett,

zgodnie z regulaminem promocji:
4 Pakiet Social Media nie pomniejsza limitu transferu danych z aktywnego pakietu transmisji danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp z wyłączeniem transmisji danych przez serwery proxy, aplikacji korzystających z mechanizmów kompresji danych (np.: przeglądarka Opera Mini), transmisji danych pochodzącej od reklamodawców zewnętrznych zamieszczających swoje filmy reklamowe w serwisach, pochodzące z innych serwerów.
Do tego cała transmisja danych działająca w tle, będzie rozliczana z pakietu podstawowego, nie Social Media.

Betty_66,

prace jeszcze trwają. Nie znam niestety terminu ich zakończenia :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hammett
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2017, o 21:41

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Hammett »

Reasumując, korzystam z aplikacji Instagram na androida, oglądam na nim tylko i wyłącznie zdjęcia, i jeśli wykorzystam na nim np. 100 MB (tyle pokazuje mi telefon), a Państwo pomniejszają mój pakiet danych o tę właśnie ilość (plus delikatny procent :-) ) i to jest OK? To na czym polega ta promocja bo niestety ja jej nie zauważam, a może mam coś źle ustawione w telefonie?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Joanna_Plus »

Hammett,
Hammett pisze:korzystam z aplikacji Instagram na androida
Tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze:cała transmisja danych działająca w tle, będzie rozliczana z pakietu podstawowego, nie Social Media.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hammett
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2017, o 21:41

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Hammett »

Oki, nie chcę już zabierać jakże cennego czasu, ale jeszcze raz napiszę, według mnie troszeczkę wprowadzacie Państwo w błąd klienta i o promocji raczej nie może być tu mowy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Joanna_Plus »

Hammett,

jeżeli nie zgadzasz się z rozliczeniami, masz możliwość złożenia reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hammett
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2017, o 21:41

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Hammett »

Ja chciałbym tylko, żeby mi tak po prostu ktoś wytłumaczył (na chłopski rozum :-) ) na czym polega ta promocja, bo z tego co zrozumiałem dziś, to jeśli chodzi o mnie, korzystającego tylko z aplikacji Instagram, na każde 100 MB nie będzie odjęta wielkość pakietu rzędu 1 MB.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Joanna_Plus »

Hammett,

Pakiet Social Media, dostępny w ramach promocji Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu obejmuje:
4) Bezpłatny krajowy transfer danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp 4 w Okresie Ważności Promocji („Pakiet Social Media”).
Z tym, że:
4 Pakiet Social Media nie pomniejsza limitu transferu danych z aktywnego pakietu transmisji danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp z wyłączeniem transmisji danych przez serwery proxy, aplikacji korzystających z mechanizmów kompresji danych (np.: przeglądarka Opera Mini), transmisji danych pochodzącej od reklamodawców zewnętrznych zamieszczających swoje filmy reklamowe w serwisach, pochodzące z innych serwerów. Bezpłatna transmisja danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, nie dotyczy: Camera App (wszelkie usługi wykorzystujące kamerę, jak videocall), Pages Manager App (menedżer do zarządzania stronami FB), Facebook Blackberry App (ze względu na proxy), Proxy browsers (jeśli klient używa FB w przeglądarce), VoIP (dotyczy wszelkiego typu rozmów głosowych).
Odnośnie transmisji danych działającej w tle pisaliśmy np. tu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hammett
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2017, o 21:41

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: Hammett »

Pani Joanno Szanowna, ja wiem, że może mnie Pani mieć już powoli dość i wątpić w moje możliwości intelektualne, ale ...
Oczywiście, że czytałem te pkt przed napisaniem pytania na tym forum, może te punkty w regulaminie są napisane w taki sposób, że przewyższają moje zdolności zrozumienia, dlatego proszę o napisanie na przykładzie Instagrama w bardzo prosty sposób jakie czynności nie zostają odejmowane od limitu pakietu danych. Jeszcze raz zaznaczam, że przeglądam tylko zdjęcia, w aplikacji a nie w przeglądarce, i w danym czasie nie korzystając z żadnych innych aplikacji i czynności naruszający pakiet danych tylko z Instagrama pakiet zostaje zmniejszony o troszkę większą ilość danych jaką pokazuje mi telefon dodatkowo z wyszczególnieniem ile dana aplikacja "zjadła" danych (co też troszkę wyklucza działanie systemu w tle i synchoprnizacji innych rzeczy). Jeszcze raz przepraszam, że tak męczę, po prostu istnieje możliwość, że źle rozumiem zasady tej promocji.
ODPOWIEDZ