Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
alzimytgeh
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 gru 2017, o 20:27

Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Post autor: alzimytgeh »

Witam, mój problem wygląda następująco:
Dnia 11.12.17 wszystko działało bez zarzutu jednak nazajutrz (dziś) po włączeniu komputera karta sim przestała znajdować sieć, przez co włączenie interfejsu konfiguracji modemu przez 192.168.8.1 było niemożliwe. Z początku sądziłem, że to przez opłacenie faktury dzień po terminie jednak zadzwoniłem do BOKu i konsultant odpowiedział mi, że nie ma żadnych blokad, karta rzeczywiście nie łączy, a jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana w salonie. Udałem się więc do salonu gdzie otrzymałem nową kartę sim, jednak nic to nie zmieniło.
Z samego rana gdy próbowałem włączyć stronę 192.168.8.1 ładowała się ona jednak pokazywała się informacja o braku sieci, po jakimś czasie ładowało się samo logo plusa. Odinstalowałem więc aplikację Huawei powodującą rozruch w celu ponownej instalacji, jednak gdy podłączam teraz modem wyskakuje błąd podczas instalacji sterowników, a dioda mruga co 0,2s na zielono, zaś urządzenie HUAWEI_MOBILE figuruje w menedżerze urządzeń jako urządzenie nieznane.
Dodam jeszcze, że podczas przekładania karty do drugiego modemu próbowałem się z nią połączyć za pomocą aplikacji z drugiego modemu właśnie i również nie mogło wykryć w ogóle sieci.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Post autor: Michał_Plus »

alzimytgeh, upewnij się, że karta SIM, po wymianie, jest już aktywna. Sprawdź konfigurację i ustawienia APN. Co do problemu z modemem, proponuję żebyś wykonał przywrócenie do ustawień fabrycznych. Czy masz możliwość sprawdzenia sprzętu na innym komputerze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
alzimytgeh
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2017, o 20:27

Re: Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Post autor: alzimytgeh »

Nie mam możliwości nawet sprawdzenia konfiguracji i ustawień, bo to hilink a UI Web nie działa.
Modem zaniosłem do salonu, jeden konsultant stwierdził, że do wymiany i już prawie by to zrobił, ale okazało się, że nie mają tego modelu na stanie więc skierował mnie do innego salonu. Będąc tam usłyszałem, że aby dokonać wymiany muszę mieć informację z serwisu, że taka wymiana jest konieczna. Koniec końców oddałem go do serwisu na gwarancję i czekam co z tego będzie, więc póki co proszę o nie zamykanie tego wątku.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Post autor: habish »

alzimytgeh
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2017, o 20:27

Re: Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Post autor: alzimytgeh »

W serwisie firmware został przeinstalowany na nowy, wszystko działa. Temat można zamknąć.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Huawei E3372/karta sim/sterowniki problem

Post autor: Michał_Plus »

alzimytgeh, bardzo się cieszę. Temat zamykam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zablokowany