ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

grabek902, BT41554 - tak, w tym. Choć uruchomienie komercyjne nastąpi łuż raczej w styczniu.
grabek902 pisze:dokladna lokalizacja tego nowego bts ?
Mławska/Dojazdowa.

armage169, wygląda na coś z zastawem. Jeśli połączenia są ok (sprawdź proszę na wszelki wypadek), zrestartuj urządzenie i przywróć ustawienia fabryczne. Wykonaj test po ponownej konfiguracji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
armage169
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 gru 2017, o 12:24

Re: ODU IDU - 200

Post autor: armage169 »

Zresetowałem router, i ciągle to samo. Zamówiłem nowy router tplinka tl-mr6400 mam nadzieje, że pozbędę się problemów bo z odu idu same problemy tylko są.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

armage169, proponowałbym przekazać zestaw, wraz z dokładnym opisem, do serwisu w celu sprawdzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: ODU IDU - 200

Post autor: pinol »

Dziś mój odu-idu 200 zaniosłem do punktu plusa celem wysłania do serwisu. Standardowo rozlacza modem. Poszło jeszcze w ramach rękojmi. Ile będę czekał na zwrot sprzętu i wogole jak to wygląda w rękojmi? Bo nikt nie pytał się o moje oczekiwania, a ja niekoniecznie chce naprawy, może wolę wymianę? Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

pinol, decyzja jest w ciągu 14 dni na podstawie ekspertyzy z serwisu. Jeśli nie określiłeś rodzaju roszczenia to zostanie Ci przedstawiony odpowiedni wariant załatwienia sprawy, poparty właśnie ekspertyzą z serwisu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
swietyxxx
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:27

Bardzo słaby LTE

Post autor: swietyxxx »

Witam.mam ogromny problem z internetem.Walczę od kilku dni i nadal to samo.Jakość internetu LTE jest masakryczna.Czy to popołudniu przy dużym obciążeniu czy w nocy lub rano przy małym internet działa max z prędkością 1,5mb pobierania i 0,5 mb wysyłania.Mieszkam w małej miejscowości Włodzimiera obok Skulsk w WLKP. Mam Odu/Idu 200 restartowałem nie raz w umowie mam że LTE bez limitu a zasięg LTE mam cały czas :) Pakiet skończył mi się już dość dawno ale prędkość była około 20mb/s downloadu a 7mb/s uploadu a teraz jest masakra od nowego roku :(
W razie czego podsyłam zdjęcia speed testu i parametrów zasięgu.
Załączniki
166294780.png
166294780.png (49.79 KiB) Przejrzano 3731 razy
Nowy.jpg
Ostatnio zmieniony 3 sty 2018, o 11:53 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

swietyxxx, z opisu jaki przedstawiasz, wnioskuję, że w Twoim przypadku, został uruchomiony system FUP. Prędkość zostanie przywrócona wraz z nowym okresem rozliczeniowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
swietyxxx
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:27

Re: ODU IDU - 200

Post autor: swietyxxx »

Michał dziękuje za odpowiedz ale limit skończył mi się już jakieś 3 tyg. temu i do tej pory miałem prędkość 20 mb/s a od 2-3 dni jest o wiele niższa. Dzwoniłem do biura obsługi i powiedzieli mi ze nawet jak wykorzystam limit to moja prędkość nie zmniejszy się i tak było przez 3 tyg po wykorzystaniu limitu a teraz jest masakra.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

swietyxxx, FUP nie jest limitem. System ma zapewnić wszystkim Klientom równy dostęp do sieci i może to skutkować obniżaniem prędkości transmisji dla Klientów, przesyłającym znaczne ilości danych, po wykorzystaniu pakietu podstawowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
swietyxxx
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:27

Re: ODU IDU - 200

Post autor: swietyxxx »

Michał chyba dalej nie rozumiesz.Pakiet skończył mi się 3 tygodnie temu i miałem prędkość 20mb a od 3 dni mam 0,5 do 1,5 albo jak było wczoraj wieczorem to 15mb przez sekundę i spadło na 5 mb a tak to trzyma mi teraz 0,5 do 1,5.Dzwoniłem do Biura obsługi i powiedzieli mi ze w umowie mam napisane "po wykorzystaniu limitu prędkość internetu nie ulegnie zmianie" i tak było przez 3 tygodnie.Nawet nie wiem do jakiej stacji się łącze i czy ona w ogóle działa prawidłowo na tych pasmach co powinno lub nawet nie wiem o czym pisze i jedynie to zrezygnować z tego wszystkiego.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

swietyxxxw, rozumiem. W ramach FUP prędkość jest zmniejszana wraz z rosnącym transferem danych, stąd niższe kolejne wyniki. Działa on niezależnie od LTE bez Limitu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. Jeśli jednak podasz mi dokładną lokalizację, sprawdzę stacje w Twojej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
swietyxxx
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:27

Re: ODU IDU - 200

Post autor: swietyxxx »

Michał,miejscowość Włodzimiera gmina Skulsk powiat koniński województwo wielkopolskie
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

swietyxxx, stacja BT33560, w której zasięgu się znajdujesz, działa prawidłowo. Powinna Cię zainteresować wiadomość, że w trzecim kwartale 2018 roku, zostanie na niej dodane LTE900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
swietyxxx
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:27

Re: ODU IDU - 200

Post autor: swietyxxx »

ok Michał dziękuję za zainteresowanie oraz odpowiedzi dzwoniłem na BOK i dowiedziałem się wszystko wina oczywiście limitu :) nie wiem o co chodzi z tym lte900 ale to chyba dobrze :)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

swietyxxx, oczywiście, że lepiej. Nowe pasmo LTE :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ