Minuty i pakiet kwotowy?

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
monika1625
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sie 2010, o 18:42

Minuty i pakiet kwotowy?

Post autor: monika1625 »

Od niedawna mam abonament w Plusie. W abonamencie za 40 zł mam darmowe minuty i sms jednakże czy mogę także wykorzystać te 40 zł??
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABONAMENT

Post autor: mariusz9a »

Nie. Za te 40 zł masz te minuty i SMSy wliczone w abonament. Jak je wykorzystasz, to kolejne rozmowy i SMSy doliczy dodatkowo do kwoty abonamentu.

Jakby było tak jak piszesz, to za dobrze by było w Plusie na tel konkurencji :-D Hehe.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
monika1625
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 sie 2010, o 18:42

Re: ABONAMENT

Post autor: monika1625 »

To czy taki abonament się opłaca?? Czy nie płacę więcej niż warte są te minuty i sms??
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABONAMENT

Post autor: mariusz9a »

monika1625 pisze:To czy taki abonament się opłaca?? Czy nie płacę więcej niż warte są te minuty i sms??
Zależy jak na to patrzeć. Na ogół minuty wliczone w abonament są droższe niż te po wykorzystaniu minut w abonamencie. Abonament to jest według mnie oferta dla specyficznych klientów i tyle ;-) Ale za to z umów na przedłużenie już można wycisnąć przyzwoita ofertę - tylko najpierw do tej oferty trzeba dotrwać :-]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
monika1625
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 sie 2010, o 18:42

Re: ABONAMENT

Post autor: monika1625 »

A czy w innych sieciach też tak jest?? Moja koleżanka ma abonament w orange i płaci 35 zł miesięcznie. Może wykorzystać te 35 zł i dodatkowo dostaje jeszcze pakiety minut wymienne na sms
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABONAMENT

Post autor: mariusz9a »

monika1625 pisze:Może wykorzystać te 35 zł i dodatkowo dostaje jeszcze pakiety minut wymienne na sms
Czy aby na pewno? :-> A może ona już przedłużała umowę i ma ofertę specjalną? I czy to czasami nie jest mix a nie abonament?

Są dwa rodzaje abonamentów: oparte o pakiet kwotowy albo oparte o pakiet minutowy. Ty masz ofertę opartą na pakiecie minutowym. Obecnie oferta z pakietem kwotowym znajduje się w ofercie dla firm i jest to taryfa Elastyczna.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Minuty i pakiet kwotowy?

Post autor: pasqal »

Mariusz, w Orange abo/mix (oferty przed plikanami i innymi wieheisstrami) jest dokładnie tak, jak napisała monika1625 - płacisz i dostajesz pakiet kwotowy.
Z tego co pamiętam, w Plusie coś takiego było kiedyś, dawno, daawno temu i nieprawda - coś mi się kojarzy, że ładnych parę lat temu moi rodzice mieli właśnie coś takiego, ale dawno z takiego modelu rozliczeniowego zrezygnowali.
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Minuty i pakiet kwotowy?

Post autor: mariusz9a »

pasqal pisze:Mariusz, w Orange abo/mix (oferty przed plikanami i innymi wieheisstrami) jest dokładnie tak, jak napisała monika1625 - płacisz i dostajesz pakiet kwotowy.
Ja takie coś pamiętam, ale jeszcze z czasów Idei. Ale czy załóżmy poprzednie taryfy Ogange miały tak, że dostawałeś np 60 minut za 35 zł i do tych 60 minut 35 zł pakietu kwotowego do wykorzystania na wszystko? Bo coś mi się nie wydaje :-/ Wiem że w mix Orange dawali pakiet minut, ale za to pakiet kwotowy można było wykorzystać tylko na gołe cennikowo usługi (a te do najtańszych nie należały) - żadnego pakietu ani nic wykupić się nie dało i nadal nie da.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Minuty i pakiet kwotowy?

Post autor: pasqal »

Było tak, że masz pakiet kwotowy wysokości abonamentu, który możesz przeznaczyć na połączenia, SMSy i MMSy (według cennika danej taryfy - każda miała odrębny), SMSy premium itp., ale żadnych pakietów wykupić się nie dało. Dawali jedynie pakiety gratisowe, m. in. 400 SMSów do Orange, o których wyżej była mowa (im wyższy abo, tym więcej możesz pakietów-prezentów otrzymać).
A mix od abo różnił się tylko tym, że jak w miksie wykorzystałeś całą kwotę miesięczną, to już nic nie mogłeś zrobić do nowego okresu rozliczeniowego (no, może doładować konto, ale jak nie wykorzystasz wszystkiego, to zebrane środki przepadają), a w abo możesz nabić rachunek. Ot, cała różnica ;-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Minuty i pakiet kwotowy?

Post autor: mariusz9a »

Aaaa, to nie jest w takim razie tak ze ma i minuty i pakiet kwotowy :-) Zwykły pakiet kwotowy i tyle. A że ta koleżanka przeznacz go na dzwonienie to na jedno wychodzi co pakiet minutowy :-]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ