Internet rozłącza się

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Kirlen
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 cze 2014, o 23:42

Re: Internet rozłącza się

Post autor: Kirlen »

Sprawa się nieco skomplikowała i wiem już że wina nie leży po stronie rutera, teraz naprawdę przyda mi się porada, bo nie wiem co z tym fantem zrobić.

porównałem owy internet w 2 miejscowościach.

1.Miejscowość
zasięg: -55dBm (5kresek)
ping: 22-29
download: 30-60
upload:30-60
położenie: wysoki budynek jednorodzinny 2piętro, bez licznych zabudowań o podobnej wysokości w około, mała gęstość terenu. Ludność 10,000 i nowiutki nadajnik w okolicy.
-----
2.Miejscowość
zasięg: -75dBm (3kreski)
ping: 29-35
download: 20-50
upload:8-13
położenie: podpiwniczenie, w około wiele bloków i duża gęstość zaludnienia. Ludność około 80.000, Nadajników nie wiem ile, wiem jedynie że żaden w najbliższej odległości.
----

Sytuacja wygląda następująco w przypadku 1 Miejscowości internet przerywa co kilkukrotnie wspomniane około 30s na około 1s i znów wraca do poprzedniego stanu szybko osiągając dawne wyniki migracji danych, w przypadku 2 Miejscowości z internetem nie ma żadnego problemu, wszystko śmiga 1 klasa, choć skoki downloadu i uploadu (w granicach są podobne) następują znacznie częściej.

Co z tym teraz zrobić, kupować antene? ma to sens? Pomóżcie bo ja po ujrzeniu efektów padam i nie wiem co robić.

Jest to 3 dzień testowania internetu i nie ukrywam że oferta bez limitu naprawdę mi się podoba, jest to najdroższy wybór czyli za 89zł bez spowolnień po przekroczeniu transfeu, choć nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, dziś przejdę się do salonu i poproszę o rade, choć wątpię że mi ją udzielą, przy takich wynikach.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Internet rozłącza się

Post autor: karol do »

Kirlen pisze:Sprawa się nieco skomplikowała i wiem już że wina nie leży po stronie rutera, teraz naprawdę przyda mi się porada, bo nie wiem co z tym fantem zrobić.
Być może w miejscowości 1 problem ma sieć LTE. Anteny - raczej nie. Wiele wyjaśni proba z niezależnym modemem np pożyczonym od znajomego. W MF28 można przełacznikiem wyłączyć anteny - co wówczas?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, o 09:07 przez karol do, łącznie zmieniany 1 raz.
Kirlen
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2014, o 23:42

Re: Internet rozłącza się

Post autor: Kirlen »

Niestety, do niedawna w mojej miejscowości nie było internetu LTE i nikt go nie ma, co analogicznie uniemożliwia mi wypożyczenie modemu. W salonie plusa poproszę o ewentualną zamianę, ale czy się zgodzą, to już wątpliwa sprawa.
SirStanczyk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2015, o 18:36

Internet rozłącza się :/

Post autor: SirStanczyk »

Witam
Od ponad dwóch tygodni mam internet od Plusa. LTE wraz z modemem HUAWEI E-5373-3208.
Wszystko działało super. Żadnych problemu czy z połączeniem czy transferem czy z niczym.
Niestety od 2-3 dni jest problem, że co kilka (średnio co 3-4minuty) rozłącza mnie z internetem.
Połączenie do sieci Wi-Fi jest tylko że ograniczone (bez dostępu do internetu). Muszę się rozłączyć i połączyć ponownie i wtedy wszystko działa jak gdyby nigdy nic.
O co chodzi? Nie przekroczyłem jeszcze bandwith-u, jak zmieniam jakość połączenia z LTE (jedna-dwie kreski, ale przez dwa tygodnie wszystko było super) na na HSPA+ (maksymalny zasięg) to wciąż to samo.
Proszę o pomoc
KubaLTE
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2015, o 12:41

Zrywanie połączenia

Post autor: KubaLTE »

Witam,
od dłuższego czasu następuje zrywanie połączenia internetowego, bez widocznego powodu.
Nie towarzyszą temu spadki prędkości. Od razu zrywa całe połączenie.
W systemie zamiast Połączono pojawia się napis Ograniczone.
Zresetowanie ustawień routera nie pomogło.

Mój modem to:
Huawei B593s-22
Problem występuje zarówno przy podłączeniu przez LAN jak i przez WiFi,
problem pojawia się na laptopie z Windows 8, Windows 8.1 i telefonie.

Taryfa z jakiej korzystam to "LTE bez limitu".

Proszę o pomoc.
kba1213
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2016, o 09:18

Huawei e5573 rozłącza się

Post autor: kba1213 »

Witam.
Problem występuje podczas grania on line. Modem sam się rozłącza. Próbowałem wszystkie możliwe sposoby łącznie z formatem kompa i nic. Obsługa telefoniczna też mało kompetentna nie pomogła. Jedyna możliwość, że to wina dostawcy internetu.

Proszę o pomoc.
kba1213
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2016, o 09:18

Re: Huawei e5573 rozłącza się

Post autor: kba1213 »

Znowu to samo. Włączam World of Warships, wczytuje się bitwa i rozłącza modem.

Dzięki za pomoc.
Ruzbyben
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2018, o 22:31

Internet się co chwilę sam rozłącza

Post autor: Ruzbyben »

Witam internet się sam rozłącza nie wiem czemu (Na routerze znika kropka ODU LTE i ODU Status). Gdy loguje się do konfiguracji rutera wyskakuje napis "Brak połączenia pomiędzy ODU oraz IDU lub ODU jeszcze się uruchamia! Poczekaj kilka minut i sprawdź ponownie". I tak co chwile, przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie pomaga.

Router Wi-Fi IDU-200 + Antena
Znajduję sie w miejscowości Rąpin najbliższy nadajnik Drezdenko.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet się co chwilę sam rozłącza

Post autor: zbych_in_flames »

A to jak często się resetuje?

Skoro jest komunikat od resetowaniu ODU to raczej jest to problem sprzętowy.
Ruzbyben
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2018, o 22:31

Re: Internet się co chwilę sam rozłącza

Post autor: Ruzbyben »

Nie raz co kilka godz. nieraz co kilka minut. Jak jest problem sprzętowy to co mozna zrobić ?
Ruzbyben
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2018, o 22:31

Re: Internet się co chwilę sam rozłącza

Post autor: Ruzbyben »

Bardzo dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam :)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet się co chwilę sam rozłącza

Post autor: zbych_in_flames »

Jeśli to wina sprzętu to pozostaje tylko serwis. Opisz dokładnie na czym problem polega i przekaż sprzęt przez najbliższy punkt.
Krakus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2018, o 11:14

PLUS - internet sam się rozłącza

Post autor: Krakus »

Witam,
mam internet LTE od Plusa od kilku lat i wcześniej nie miałem z nim problemów. Problem pojawił się po przedłużeniu umowy. Problem polega na tym, że mój internet LTE nagle zaczął sam się rozłączać, by po chwili znów się połączyć. Wszelkie rozmowy, granie przez internet przy czymś takim są bardzo denerwujące, ponieważ nie jestem w stanie robić na tym internecie praktycznie nic.
Czy miał ktoś podobną sytuację i czy udało się ją rozwiązać?
Problem występuje na każdym urządzeniu jakie mam.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet rozłącza się

Post autor: grazia1963 »

A gdzie korzystasz z internetu Plusa i jaki masz do niego sprzęt? Jakie masz parametry sygnału i z którego pasma LTE ?
Krakus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2018, o 11:14

Re: Internet rozłącza się

Post autor: Krakus »

Z internetu korzystam w domu jednorodzinnym, oddalonym od nadajnika o około 6km. Poziom sygnału to około 70-80 RSSI. Internet pracuje wystarczająco dla moich wymagań, prędkości to około 10mb na 3mb w dzień, natomiast w nocy 20 na 3-5. Korzystałem z tego internetu przez kilka lat i 3 razy przedłużałem umowę. Niestety po ostatnim czyli 4 przedłużeniu umowy pojawił się problem. Pasmo to 1800mhz, gdyż antena zewnętrzna która posiadam pracuje tylko na takim. Jedyny problem jaki mam z tym internetem to właśnie owe rozłączanie się.

Jak wygląda moment rozłączenia? Różnie
- Następuje spadek prędkości do niemalże 0, by po 10-20 sekundach znów powrócić do normalnych prędkości.
- Nagłe rozłączenie i ponowne połączenie.

Robiłem testy na pakiety oraz testy na różnych urządzeniach, wszędzie ten sam problem.

Dodam że problem jest tylko z LTE i pojawił się dopiero teraz po przedłużeniu umowy.
ODPOWIEDZ