Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Moothie
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 gru 2017, o 00:10

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Moothie »

Ewa_Plus pisze:Moothie,
- muszę doprecyzować, bo trochę na wyrost napisałam o tej antenie. Antena pomogłaby tylko przy Internecie. Jeśli Ty masz u nas tylko umowę na numer głosowy, to nie wiele to zmieni. No chyba, że masz i jedno i drugie.
Jeśli chodzi o rozwiązanie umowy przed czasem i bez konsekwencji, to decyzję w tej sprawie może podjąć tylko Departament Reklamacji.
Dobrze, dziękuję za odpowiedź na dniach będę musiał złożyć reklamację, tylko muszę jeszcze przez parę dni się przemęczyć z problemem takim że sieci plus nie chce mi wyszukać można to jakoś naprawić?
Tirmeks
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2018, o 20:18

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Tirmeks »

Chciałbym zgłosić słaby zasięg w Miejscowość Majdów (Mazowieckie) Odkąd przeniosłem numer do Plusa nie można się do mnie dodzwonić. Ja również nie mogę wykonywać połączeń. :(
bosinski6
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2017, o 08:14

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: bosinski6 »

Chciałbym zgłosić problem z zasięgiem internetu mobilnego pokazuje się ikona LTE ale Internet bardzo wolno chodzi Miejscowość Żelechów w województwie mazowieckim

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Tirmeks,
- opisana sytuacja dotyczy zarówno 2G jak i 3G? Czy karta SIM sprawdzana była może w innym urządzeniu? Z jakim rezultatem? W innych miejscowościach jest wszystko ok, tak?

bosinski6,
- udzielono już odpowiedzi na to pytanie w wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... i6#p231969
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tirmeks
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2018, o 20:18

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Tirmeks »

na 2G sytuacja jest niemal identyczna. W minimalnym stopniu lepsza na 2G ale ciężko wykonać połączenie, a kiedy już się uda, jakość połączenia jest kiepska i często przerywa. W domu mamy dwa telefony w Plusie i z obydwu ciężko się gdziekolwiek dodzwonić. W innych miejscowościach jest lepiej - pełny zasięg.
bosinski6
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2017, o 08:14

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: bosinski6 »

Ewa_Plus pisze:Tirmeks,
- opisana sytuacja dotyczy zarówno 2G jak i 3G? Czy karta SIM sprawdzana była może w innym urządzeniu? Z jakim rezultatem? W innych miejscowościach jest wszystko ok, tak?

bosinski6,
- udzielono już odpowiedzi na to pytanie w wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... i6#p231969
Pisałem w tamtym wątku i czekam na odpowiedź

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Magnum333
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2018, o 22:05

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Magnum333 »

Chciałbym zgłosić problem z dostępem do sieci Plus w miejscowości Unieszewo (warmińsko-mazurskie). Problem występuje od ok. 2 tygodni i sprawdzany był zarówno u sąsiadów (jest tak samo), jak też na kilku różnych telefonach i po zmianie ustawień np. na wymuszenie sieci 2G.
Problem był zgłaszany na infolinii (m.in. 1461799, 1463636), ale bez efektu.
Co ciekawe, aplikacje do monitoringu sieci wskazują na istnienie zasięgu sieci Plus, a w tym samym czasie połączenie z siecią nie jest możliwe.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Magnum333,
- obecnie jest tam outdoorowy poziom sygnału. Niestety, nic nowego, co zdecydowanie wpłynęłoby tam na jego poprawę, nie jest obecnie planowane. Dla zapewnienia lepszego poziomu sygnału wewnątrz budynku, pomocna będzie zewnętrzna antena kierunkowa - skierowana na nasza stację położoną w miejscowości Naglady, czyli azymut 339°, gdzie obecnie pracują systemy: GSM900 / WCDMA900 / LTE800 / LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Magnum333
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2018, o 22:05

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Magnum333 »

Mieszkam w tej lokalizacji prawie 8 lat, a problem pojawił się 2 tygodnie temu, więc jest to ewidentnie kwestia jakiegoś zdarzenia, a nie problem lokalizacji. Antenę kierunkową już dawno mam, bo bez tego mógłbym zapomnieć o internecie, ale teraz piszę o łączności telefonicznej i byłbym wdzięczny za realną pomoc w tym temacie.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Magnum333,
- dostałam informację, że na jednej ze stacji, w zasięgu której jesteś, poprawiono właśnie ustawienia, co powinno pomóc.
Przeloguj telefon (wyłącz/włącz) i sprawdź jak sytuacja wygląda obecnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Magnum333
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2018, o 22:05

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Magnum333 »

Dzisiaj po południu zasięg powrócił. Dziękuję za interwencję. Pozostaje jednak niesmak związany z tym, że przez ponad 2 tygodnie byliśmy zwodzeni informacjami, że żadne prace nie są prowadzone i infrastruktura działa prawidłowo, a wystarczyło poinformować jaka jest sytuacja faktyczna.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Magnum333,,
- przepraszam za te utrudnienia i cieszę się, że już wszystko działa jak trzeba :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kowal2200
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2016, o 23:20

Re: Likwidacja usługi Plusnet/Simplusnet

Post autor: kowal2200 »

Dodam jeszcze, że staczacie się po równi pochyłej: w mojej 250 tys miejscowości brak LTE+ w całej sieci brak VoLTE i WiFi Calling, w miejscowości w której przebywam latem całkowity brak sieci zasięgu, mimo że NetWorkS! ma od 10 lat powoduje że przestajecie być całkowicie atrakcyjni, ale tak to jest jak się każdą złotówkę z czterech stron ogląda.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2018, o 09:52 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków: przeniesienie postu do właściwego wątku.
HAL 9000

Re: Likwidacja usługi Plusnet/Simplusnet

Post autor: HAL 9000 »

kowal2200 pisze:Dodam jeszcze, że staczacie się po równi pochyłej: w mojej 250 tys miejscowości brak LTE+ w całej sieci brak VoLTE i WiFi Calling, w miejscowości w której przebywam latem całkowity brak sieci zasięgu, mimo że NetWorkS! ma od 10 lat powoduje że przestajecie być całkowicie atrakcyjni, ale tak to jest jak się każdą złotówkę z czterech stron ogląda.
Zarowno VoLTE jak i VoWiFi to nadal systemy niedopracowane. LTE+ jest wdrazane stopniowo, a zasiegiem jest tak, ze inny bedzie dokladnie to samo mowil o N! To jest siec mobilna.
I Plus ja caly czas rozwija. Wskazuja na to zarowno doswiadczenia forumowiczow, jak i statystyki udostepniane przez firme.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 17:15 przez HAL 9000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

kowal2200, podaj proszę lokalizację (miejscowość, ulica), w której korzystasz z naszych usług.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ