LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

torre24 pisze:nie byłoby dla mnie problemu, że zwalnia do 20 Mbit/s jeśli Plus umieściłby w regulaminie zapis np: "Po wykorzystaniu pakietu podstawowego usługa LTE bez limitu będzie działać z prędkością 20 Mbit/s".
Transparentne to nie jest i nie ma co ukrywać, lecz przy tej cenie usługi i liczbie klientów bez gigantycznych nakładów w sieć nie da się tego ogarnąć (być może przejęcie Netii przez CP coś zmieni w nadchodzącym 2018 roku).
torre24 pisze: I jeśli możesz wytłumacz dlaczego internet Plusa jest za "bezcen", a inne już nie.
Przy ofertach w SM i z DUK internet LTE "bez limitu" jest dostępny w cenie miesięcznego abonamentu niewiele większej od "ramki fajek" (sorry ja z tego internetu korzystam 10 lat, a zaczynałem od ceny 60zł/m-c za 1GB i nic więcej,nie było nawet nocy bez limitów, teraz płacę 20zł/m-c), a działa mi on lepiej niż nie jeden internet stacjonarny na kablu-status połączenia w ramach jednej sesji, pod tym samym IP

Kod: Zaznacz cały

 Czas trwania: 	2193:32:01 
czyli ponad kwartał a router pracuje od

Kod: Zaznacz cały

 
Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.9.0.3 (r49208), by obsy
Model:WD My Net N600
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:51.4MB / 123MB (41.7%)
Połączenia:80/4096
Średnie obciążenie CPU:0.37 / 0.11 / 0.11  (1/5/15 min.)
Czas pracy:250 dni, 7 godz., 0 min.
Bieżąca data i czas:2017-12-28 23:11 CET
Adres IP WAN:192.168.8.100
Maska podsieci WAN:255.255.255.0
Adres MAC WAN:0C:5B:8F:27:...
Adres bramy WAN:192.168.8.1
Serwer(y) DNS WAN:208.67.220.220
208.67.222.222 
. Router z OpenWRT/Gargoyle może ci zliczać dane (np. Nexx WT3020 kupisz za kilkadziesiąt zł), bez tego nie będziesz wiedział ile zużywasz danych, możesz ewentualnie sprawdzać na swoim sprzęcie przez który obecnie masz dostęp do sieci, innej opcji na dziś nie widzę (takie czasy od 14 lat mam internetowe konto bankowe za którego używanie nic nie płacę, ale wszystkie operacje wykonuję sam).
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

jarek7714 pisze:(...)Przy ofertach w SM i z DUK internet LTE "bez limitu" jest dostępny w cenie miesięcznego abonamentu niewiele większej od "ramki fajek" (...)
Powiedz co w DUK można ugrać na necie w SD, I edycja ze zniżką 49 zł (teraz płacę 11 zł z groszami)? Domyślam się, że większą paczkę w podstawie, ale jak dużą? Może być w opcji tylko sim. Zostało mi jeszcze ok. 11 miesięcy więc za jakieś pół roku mógłbym przedłużać.
Jeżeli post nie nadaje się do tego działu to proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego wątku.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Kumpel jakiś czas temu przedłużał komplet, abo głosowe + internet.
Abonament głosowy - dostał Pełny No Limit + 19,6GB za 49,99zł
Internet - wybrał 110GB+LTE bez limitu za 44,99zł (-50% od DUK) i ku naszemu zdziwieniu konsultant powiedział że na to ma jeszcze rabat 50% za SmartDom więc za internet płaci 22,50zł.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

To w moim przypadku Plus musiałby dopłacać mi co miesiąc ok. 5 zł. A to raczej niemożliwe.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Za pół roku kontaktuj się z DUK, wówczas sam się przekonasz czego możesz oczekiwać ;-)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

torre24,
- a jak dokładnie sformułowałeś zgłoszenie do reklamacji? Bo ta odpowiedź, którą zacytowałeś jest bardzo ogólna - mówi o tym, że nie świadczymy takiej usługi, czyli że na stałe nie można tego włączyć (co jest prawdą). Jednak jeśli chodzi o jakiś konkretny cykl rozliczeniowy, to Departament Reklamacji może ręcznie Ci coś takiego wygenerować.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Reklamację napisał konsultant. Zażądałem informacji o użyciu w sześciu ostatnich okresach rozliczeniowych. Ale jak dokładnie była sformułowana treść nie wiem, konsultant nie przeczytał mi jej.
Ewa_Plus, sugerujesz by pociągnąć dyskusję mailowo z konsultantką, która odpowiedziała na reklamację?
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

torre24 pisze: (teraz płacę 11 zł z groszami)
I wszystko w temacie, potwierdzasz to co napisałem wcześniej (w takiej sytuacji nie dziwmy się że są takie niedopowiedzenia z ofertą- my udajemy że płacimy za dostęp do internetu, a Plus udaje że on jest full "no-limit"). :-) P.S Czy Ty w tej ofercie aby z pewnością masz aktywną usługę LTE bez limitu? Co do ofert z DUK to @Patryk jest na topie w tym temacie.
patryk7588 pisze: Internet - wybrał 110GB+LTE bez limitu za 44,99zł (-50% od DUK) i ku naszemu zdziwieniu konsultant powiedział że na to ma jeszcze rabat 50% za SmartDom więc za internet płaci 22,50zł.
Czyli cena podobna z ofertą RBM i to na lepszej sieci (u fioletowego niektórzy mają 200Mbps, a za minutę jest 1Mbps lub 0Mbps-OT specyfika tej sieci).
torre24 pisze:Zażądałem informacji o użyciu w sześciu ostatnich okresach rozliczeniowych.
Myślę że najszybszą i najlepszą metodą będzie bieżący monitoring poprzez konto Plus-on line i aplikację mobilną na smartfony i jakieś średnie wyliczenie zużycia.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

jarek7714 skoro mam taka ofertę to znaczy, że operatorowi się to opłaca. Płacąc jednak pełną stawkę (59,99 zł) też pewnie byłyby takie problemy. Biorąc temat z drugiej strony umową uprawniającą jest telefon za 69,99 zł (tylko sim), a więc sporo droższy abonament niż to co można mieć w Plushu, nju czy Premium Mobile.
Mam na 100% LTE bez limitu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

torre24, tak proponowałbym zrobić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
danwar5
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2017, o 07:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: danwar5 »

160GB wykorzystane w 22 dni,i ograniczenie 5/2Mb.Z ciekawości wziąłem w salonie Plusa nową ofertę, internet na testy,w regulaminie ani słowa o fup.Po pakiecie tradycyjnie,ograniczenie prędkości
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

150GB I FUP LTE BEZ LIMITU dobry żart
Załączniki
166830969.png
166830969.png (49.81 KiB) Przejrzano 7624 razy
konraddu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2018, o 14:32

Re: LTE bez limitu

Post autor: konraddu »

Mnie najbardziej ciekawi, w jaki sposób jest to sprawiedliwe, że po pobraniu iluśtam GB danych nagle ogranicza się prędkość.
Rozumiem ograniczanie chwilowe ze względu na aktualne obciążenie nadajnika, itp. Ale, żeby do końca okresu rozliczeniowego... Taka dziwna ta sprawiedliwość.

Widzę tu sporą sprzeczność w zapisie, że po wykorzystaniu limitu podstawowego, LTE będzie dostępne z prędkością maksymalną, no ale kara od UOKiKu nie wzięła się z kosmosu... :)
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ron »

konraddu pisze:Mnie najbardziej ciekawi, w jaki sposób jest to sprawiedliwe, że po pobraniu iluśtam GB danych nagle ogranicza się prędkość.
Rozumiem ograniczanie chwilowe ze względu na aktualne obciążenie nadajnika, itp. Ale, żeby do końca okresu rozliczeniowego... Taka dziwna ta sprawiedliwość.
Ale zapis jest jak najbardziej prawidłowy. Sieć mobilna ma swoje ograniczenia. Takie zapisy posiadają wszystkie sieci. :->
konraddu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2018, o 14:32

Re: LTE bez limitu

Post autor: konraddu »

Ron pisze:Ale zapis jest jak najbardziej prawidłowy. Sieć mobilna ma swoje ograniczenia. Takie zapisy posiadają wszystkie sieci. :->
Owszem, każda sieć ma swoje ograniczenia i dlatego, do, m.in. sprawiedliwego podziału pasma, wymyślono QoS :)
A ograniczanie komuś prędkości do 32kb/s do końca okresu rozliczeniowego po wykorzystaniu jakiejść liczby GB, nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością...

Jak dla mnie, w ogóle ten zapis wyklucza się z wcześniejszym, w którym jasno napisano, że po przekroczeniu pakietu podstawowego nie ma limitu danych, a prędkość jest maksymalna (oczywiście ograniczona aktualną sytuacją nadajnika, co jest normalne i zrozumiałe w sieciach mobilnych).

Do tego w punkcie umowy o FUP, nie napisano nigdzie o okresie rozliczeniowym. W ogóle, to niewiele tam napisano :)
ODPOWIEDZ