Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
duchrysia
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 gru 2017, o 16:22

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: duchrysia »

duchrysia pisze:
Marta_Plus pisze:Witaj duchrysia,

poprosiłam o przyśpieszenie odpowiedzi na Twoje zgłoszenie. Pozdrawiam.
Dziękuję. Mam nadzieję, że coś to da...
Pozdrawiam
Tomek
No i dalej nic, cisza. O przepraszam, z Plusa dostaję regularnie smsy w stylu -> Zobacz najbardziej romantyczna komedię roku... Czyżby inżynierowie z Plusa umieli już tylko konfigurować smsowe spamy a nie potrafią sprawdzić i naprawić problemu zgłoszonego prawie 2 miesiące temu?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

duchrysia,

przepraszam za czas oczekiwania. Ponowiłam prośbę o przyśpieszenie rozwiązania zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
duchrysia
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 7 gru 2017, o 16:22

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: duchrysia »

Basia_Plus pisze:duchrysia,

przepraszam za czas oczekiwania. Ponowiłam prośbę o przyśpieszenie rozwiązania zgłoszenia.

Kłaniam się nisko i pięknie dziękuję. Przed chwilą usługa email2sms zadziałała na moim numerze telefonu. No cóż, gdyby nie to forum i profesjonalizm takich ludzi jak Marta czy Basia to zostałbym zwyczajnie wysłany na drzewo z moim problemem.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Tomek
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Marta_Plus »

duchrysia,
duchrysia pisze:Kłaniam się nisko i pięknie dziękuję. Przed chwilą usługa email2sms zadziałała na moim numerze telefonu.
A my dziękujemy za tę informację - to bardzo dobra wiadomość :!: :-> Pozdrawiam serdecznie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maraena
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2018, o 10:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: maraena »

Witam. Chciałam się dowiedzieć dlaczego przeniesienie numeru do Plusa trwa aż dwa miesiące. W połowie grudnia skończyła mi się umowa w Orange. Postanowiłam przenieść numer do Plusa, umowę podpisałam 28 grudnia. Do tej pory dostawałam tylko informacje, że dotychczasowy operator potwierdził termin przeniesienia numeru, i że ten proces trwa. Po skontaktowaniu się dzisiaj z działem obsługi klienta - zostałam poinformowana, że przeniesienie mojego numeru planowane jest dopiero na 25.02. Dlaczego to aż tyle trwa i dlaczego klient nie jest wcześniej o tym informowany? Gdybym wiedziała, że ta procedura zajmie tyle czasu-to nie zdecydowałabym się na to.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: habish »

Proste pytanie - jaki miałaś okres rozliczeniowy w Orange?
maraena
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2018, o 10:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: maraena »

Do 25-go każdego miesiąca. Umowa była do 14.12.2017 r. Okres rozliczeniowy do 25.01.2018 r, teraz jest od 26.01. do 25.02.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: habish »

Czyli wszystko pasuje.
Okres rozliczeniowy do 25 każdego miesiąca a ty umowę podpisałaś 28 grudnia.
Wypowiedzenie w Orange trwa jeden pełny okres rozliczeniowy.
Od 25 grudnia do 24 stycznia kończysz pierwszy niepełny okres rozliczeniowy ponieważ przeniesienie założyłaś 28 grudnia, czyli w trakcie trwania okresu rozliczeniowego.
Od 25 stycznia do 24 lutego masz pełny okres rozliczeniowy.
Przeniesienie numeru nastąpi 25 lutego, wszystko pasuje.
maraena
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2018, o 10:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: maraena »

Szkoda tylko, że ta informacja nie jest podawana od razu po potwierdzeniu przez poprzedniego operatora. Dzięki temu uniknęłoby się niepotrzebnych nieporozumień i nerwów. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: habish »

Gdybyś złożyła dyspozycję przeniesienia te kilka dni wcześniej, numer zostałby przeniesiony miesiąc wcześniej...
maraena
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2018, o 10:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: maraena »

Nie pomyślałam o tym. Byłam przekonana, że obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia, ale nie sądziłam, że jest to powiązane z okresem rozliczeniowym. Szkoda, bo w Orange po zakończeniu umowy nalicza mi się bardzo wysoki abonament (przez 24 miesiące była zniżka). Mam nauczkę na przyszłość. Dziękuję jeszcze raz za pomoc :).
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj maraena,

zgodnie z tym, co napisał Patryk7588, jeśli wybrałaś tryb przeniesienia numeru z zachowaniem okresu wypowiedzenia, to numer zostanie przeniesiony po uwolnieniu numeru przez dawce, czyli na koniec okresu rozliczeniowego, jaki obowiązuje u obecnego operatora.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamillos
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 paź 2017, o 19:48

Przeniesienie numeru na kartę z innej sieci na abo w Plusie

Post autor: Kamillos »

Witam. Wczoraj złożyłem zamówienie na przeniesienie numeru na kartę z innej sieci na abonament w sieci Plus wraz z telefonem. Zamówienie ma status: "w trakcie realizacji". I teraz moje pytanie brzmi. Czy wybrany telefon (iPhone X) wraz z umową zostanie przesłany dopiero po przeniesieniu numeru czy otrzymam wcześniej urządzenie oraz nr tymczasowy?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, o 09:42 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
polfirma
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:38

Przeniesienie numerów do Plusa

Post autor: polfirma »

Chciałbym podzielić się z krytyczną oceną pracy doradcy biznesowego.
Firma posiada obecnie kilkanaście numerów w Plus. część w innej sieci. od 2 miesięcy próbowaliśmy dokonać przeniesienia dwóch numerów do Plusa, korzystając z doradcy dedykowanego firmie.
Niestety, to pasmo niezrozumiałych do końca sytuacji, przez co "przepadł" już termin zakończenia jednej umowy u innego operatora, drugi zapewne też, gdyż doradca wystąpił o przeniesienie tych numerów dwa tygodnie o przeniesienie tych numerów, twierdząc, że ma już zgody od dotychczasowego operatora. Niestety do dziś nie została zawarta żadna umowa z PLUS mimo kończącego się okresu możliwości korzystania z numeru u dotychczasowego operatora.
Czary goryczy dopełniła sytuacja, że obecnie podał inne ceny telefonów niż wcześniej były pisemnie oferowane przed decyzją o przeniesieniu. Jest to i niezrozumiałe i raczej nieuczciwe.
Prawdopodobnie więc nie dokonamy przeniesienia numerów do Plusa, a dalszym korzystaniem z usług na pozostałych numerach pozostanie nam do rozwagi.Być może to tylko kwestia doradcy...
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Kamillos,
Kamillos pisze:Czy wybrany telefon (iPhone X) wraz z umową zostanie przesłany dopiero po przeniesieniu numeru czy otrzymam wcześniej urządzenie oraz nr tymczasowy?
otrzymasz numer tymczasowy, z którego będzie można korzystać do momentu przeniesienia Twojego numeru do sieci Plus. W momencie uwolnienia numeru przez obecnego operatora, numer tymczasowy zostanie zmieniony na docelowy.

polfirma,

przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Zakończenie okresu promocyjnego nie powinno mieć wpływu na przeniesienie numerów.
Podeślij numery, które chciałeś przenieść, NIP firmy oraz nr kontaktowy poprzez ten formularz. Nic nie możemy obiecać, zobaczymy, co da się zrobić w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ