Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

jacek300, nadajniki zostały sprawdzone i nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Obciążenie pasma 3G jest duże i może to powodować niskie prędkości w tym zakresie. Nie mamy możliwości ograniczenia transferu dla konkretnego użytkownika w sposób jaki opisujesz. Wyniki w testach są uśrednione. W trakcie testu prędkość może być zmienna i to w znacznym zakresie. Podaj swoją dokładną lokalizację. Sprawdzę czy planowane są jakieś prace modernizacyjne w zakresie 3G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek300
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 8 sty 2018, o 09:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jacek300 »

Michał, dziękuję za odpowiedź ale niestety chyba do końca nie rozumiesz mojego problemu.
Być może sieć 3G jest przeciążona ale mój problem jest zupełnie inne natury => jestem przekonany, że transfer w 3G jest zamrażany do poziomu 0,35-0,37Mbps. Internet działa ale mówiąc delikatnie korzystanie jest mało komfortowe.

Ponadto jestem przekonany, że to nie jest tylko mój problem. Sprawdziłem również na innym numerze/innym telefonie (również Plush na kartę) i sytuacja wygląda dokładanie tak samo tzn po 1-2 godz. użytkowania telefonu transfer jest zamrażany. Wystarczy wył i wł transfer w telefonie i przez 1-2 godz. jest ok i później znów to samo.

Pewno odpuściłbym temat ponieważ jak zmienię ustawienia i włączę preferowany tryb LTE to problem ustępuje ale mieszkam w miejscu gdzie jest bardzo słaby poziom sygnału w każdym paśmie i telefon ciągle się przełącza powodując mocne drenowanie baterii. Jeżeli przestawię na preferowany tryb 3G to bateria wytrzymuje zdecydowanie dłużej, a do codziennego użytku internet 3G w zupełności mi wystarcza.

Michał w poprzednim poście zadałem trzy pytania. Na żadne nie odpowiedziałeś.
Dlatego zadam teraz jedno pytanie i proszę o odpowiedź:

Proszę o spotkanie z Waszym specjalistą. Możemy się umówić w Waszym salonie firmowym w Krakowie.
Wyjaśnię dokładanie na czym polega problem i oczywiście zaprezentuję na telefonie.
Podejmiecie wyzwanie?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

jacek300, na potania odpowiedziałem. Może nie wprost, punkt po punkcie, ale jasno wynika to z mojej wypowiedzi.
Michał_Plus pisze:nadajniki zostały sprawdzone i nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Obciążenie pasma 3G jest duże i może to powodować niskie prędkości w tym zakresie. Nie mamy możliwości ograniczenia transferu dla konkretnego użytkownika w sposób jaki opisujesz. Wyniki w testach są uśrednione. W trakcie testu prędkość może być zmienna i to w znacznym zakresie.
Prędkośc w trakcie użytkowania, również może być zmienna.
jacek300 pisze:Proszę o spotkanie z Waszym specjalistą. Możemy się umówić w Waszym salonie firmowym w Krakowie.
Oczywiście, w salonie zostanie przyjęta reklamacja na działanie usługi. Możesz ją również złożyć za pośrednictwem naszej strony internetowej, lub dzwoniąc do naszego Biura Obsługi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek300
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 8 sty 2018, o 09:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jacek300 »

Michał, 8.01 godz. 09:14 (str 37) wkleiłem Waszą odpowiedź => po standardowym zgłoszeniu reklamacji. Niestety ta ścieżka nie przyniosła żadnego efektu.
Pisząc tutaj o tym problemie liczyłem na niestandardowe podejście => tak mniemam, że taki cel ma to forum.
Zgłaszanie reklamacji po raz kolejny mija się z celem dlatego zależy mi na spotkaniu z Waszym technikiem. Czy możesz zorganizować takie spotkanie?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

jacek300, niestety, nie ma możliwości zorganizowania takiego spotkania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek300
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 8 sty 2018, o 09:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jacek300 »

Michał, a szkoda bo byłaby możliwość potwierdzenia zasadności mojej teorii ograniczania transferu w 3G.
Natomiast w kwestii mojego problemu to jestem przekonany co do prawidłowości zastosowanej metodologii pomiarowej. Powtarzalność pomiarów nie jest przypadkowa i wg mnie świadczy o występującym problemie ograniczania transferu w 3G.

Rozumiem, że operator chce zachęcić użytkowników do korzystania z LTE żeby odciążyć 3G ale są użytkownicy, którym LTE do codziennego użytku nie jest potrzebne ponieważ:
1) szybciej drenuje baterię
2) czas zestawiania połączeń głosowych jest znacząco dłuższy co jest w niektórych sytuacjach jest bardzo irytujące

Niebawem podeślę materiał z którym trudno będzie polemizować.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

jacek300, jak już pisałem i powtórzę, nie ma czegoś takiego jak ograniczanie transferu w 3G w kontekście o jakim mówisz. Zmienne transfery mogą być spowodowane obciążeniem stacji, ale na pewno nie sztuczną ingerencją w celu zachęty do korzystania z LTE, jak piszesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek300
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 8 sty 2018, o 09:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jacek300 »

Michał, w żadnym miejscu nie twierdziłem, że Plus celowo zamraża (usypia) transfer w 3G.
Twierdzę natomiast, że w sieci Plus występuje problem zamrażania transferu w 3G do poziomu 0,35Mbps.
Tematu nie można zamiatać pod dywan, należy wykonać solidną analizę, ustalić przyczynę nieprawidłowości i wdrożyć działania naprawcze.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią podaję link do materiału, który zarejestrowałem na moim telefonie.
Myślę, że dalszy komentarz z mojej strony jest zbyteczny.

https://drive.google.com/open?id=1NBi3h ... nPV-oDJQWP
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Joanna_Plus »

jacek300,

prześlij mi proszę przez ten formularz numer telefonu, dokładną lokalizację oraz datę i godzinę wykonania testu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek300
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 8 sty 2018, o 09:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jacek300 »

Joanna przesłałem dane o które prosiłaś w formularzu.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Joanna_Plus »

jacek300,

wiadomość dotarła - dziękuję. Sprawę przekazałam do weryfikacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mazur1500
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2018, o 16:26

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: mazur1500 »

Witam,

Przeszedłem do Państwa kilka miesięcy temu od czasu przejścia borykam się z problemem z zasięgiem i prędkością transmisji danych. (u poprzedniego p\operatora problem nie występował). Zasięg często to tylko jedna kreska lub jej brak a internet. częściej pracuje w trybie 3G niż LTE. Gdy jednak już uda się przełączyć to maksymalna prędkość według speedtetu to 10 Mbit/s. Czy mogę prosić o wsparcie techniczne w tym temacie?

Tutaj print screen z zalogowaniem się do LTE i bardzo niska prędkość download and upload.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 7 lut 2018, o 18:02 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: post pod postem.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

mazur1500, podaj swoją dokładną lokalizację. Czy sprawdzałeś zasięg również na innym aparacie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mazur1500
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2018, o 16:26

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: mazur1500 »

Pierwszy test czyli uzyskane 10Mb/s odbył się w Tychach. Kolejny w Bieruniu- wynik z print screena. Nie testowałem na innym aparacie. U poprzedniego operatora używałem tego samego aparatu i internet działał bdb. Więc wykluczył bym że to wina aparatu. Ale mogę taki test przeprowadzić.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

mazur1500, w tych miastach jest po kilka stacji z LTE. Podaj ulicę, najlepiej skrzyżowanie, gdzie były wykonywane testy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ