Słabe parametry LTE IDUODU

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
chimney
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lut 2018, o 22:22

Słabe parametry LTE IDUODU

Post autor: chimney »

Witam. Wymieniłem jakiś czas temu przy przedłużaniu umowy zestaw. Poprzednio miałem IDU ODU 100, teraz zaś mam wersję 200. Na poprzednim sprzęcie internet chodził o wiele lepiej. Wcześniej w godzinach szczytu osiągał nawet 20Mb/s, zaś teraz nawet w nocy nie może przekroczyć progu 4Mb/s, średnia prędkość to około 1-2.5 Mb/s. Antena umieszczona na dachu domu. Teraz sprawa nadajnika. Sprzedawca w salonie Plusa mówił, że BTS leży na stacji paliw, która znajduje się od mojego domu 1.25km w linii prostej. Na mapie BTSów w tamtym miejscu są TYLKO nadajniki Orange i T-Mobile, zaś Plus leży w innym miejscu.(odległość pomiędzy stacją paliw, a "prawdziwym" nadajnikiem z mapki BTS to 0.95km. Od mojego domu faktyczny nadajnik jest w odległości 1.23km, więc praktycznie ta sama odległość) Mieszkam w małym miasteczku około 25 tyś mieszkańców.

Powiedzcie mi co najlepiej zrobić, aby prędkość była jak najlepsza. Zauważyłem, że SINR jest w okolicach 0-2dB(!!!). Przyznam się szczerze, że wtedy zamontowałem antenę i nie patrzyłem na wyniki. Co zrobić, aby to poprawić? Moim zdaniem to jeżeli mieszkam w tak bliskiej odległości to wyniki powinny być jak najlepsze. RSRP i RSSI mogłoby być lepsze.

RSRP -83 dBm
RSRQ -14 dB
RSSI -61 dBm
SINR 3 dB
Pasmo 3 (1800 MHz)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słabe parametry LTE IDUODU

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj współrzędne albo nazwę miejscowości. SINR wskazuje na zapchany BTS, ale słaby tez masz RSRQ.
chimney
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2018, o 22:22

Re: Słabe parametry LTE IDUODU

Post autor: chimney »

Prawdopodobnie nadajnik pochodzi od Aero2. Współrzędne stacji to 51,776389 N 22,647778 E, zaś współrzędne drugiego nadajnika w okolicy to 51,784167 N 22,642778 E.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słabe parametry LTE IDUODU

Post autor: zbych_in_flames »

Chodziło mi Twoją lokalizacje ;-)

Różnica w prędkości była od razu po wymianie sprzętu?
chimney
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2018, o 22:22

Re: Słabe parametry LTE IDUODU

Post autor: chimney »

Tak mi się wydaje. Przed przedłużeniem umowy wszystko chodziło bardzo dobrze, a problemy zaczęły się kilka dni po instalacji sprzętu IDU ODU 200.

Moja lokalizacja: 51.776531, 22.630789
ODPOWIEDZ