4 naprawa - wymiana telefonu?

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
pawel
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 cze 2010, o 17:05

4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: pawel »

Witam,
Telefon popsuł mi sie po raz 4. W karcie gwarancyjnej jest napisane, że po 3 awariach mogę sie domagać wymiany. I tu pojawia się problem: mam 2 karty naprawy, a trzecią (ostatnią) zgubiłem. Chcę zanieść telefon do serwisu i prosić o wymianę, która przysługiwała mi już pół roku temu tylko wtedy nie skorzystałem i nie wiem czy to uwzględnią z powodu braku karty naprawy. Na karcie gwarancjnej w miejscu ostatniej naprawy jest podpis i data bez pieczątki. Wydaje mi się, że oni mają w dokumentacji to, że 3 razy już telefon naprawiali, tylko czy będą tak mili i zechcą poszukać?
Co o tym myślicie?
Co radzicie?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Abonent
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 30 sie 2010, o 14:01

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: Abonent »

Który poducent umieścił klauzulę o wymianie w gwarancji? Pytam, bo to zadziwiające. Wszyscy naprawiają do skutku, choćby i 30 razy siadało oprogramowanie.
Co do dokumentów, to grzecznie poproś serwisantów o pomoc. Na pewno mają dokumenty z naprawy, ale nie mają żadnego obowiązku ponownie Ci ich dawać - raz już przecież wydali. Jeśli będziesz miły, to się może udać, jeśli nie uda się, to znów oddaj do naprawy, skoro taki bubel, to pewnie ponownie się zepsuje.
pawel
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2010, o 17:05

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: pawel »

To telefon marki Samsung, model m600. Za 2 m-ce gwarancja się kończy.
Ok, będę miły ;-)
rafok
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 7 lis 2009, o 15:15

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: rafok »

Z nokią 2630 poczatek produkcji :-/ było tak, że po 5-ciu czy 6-ciu nieskutecznych naprawach (wymiana softu kilka razy, wymiana anteny) została wysłana przez salon Plusa o ile dobrze pamietam do Nokii do ekspertyzy. Po jakimś czasie przyszła informacja z salonu, że telefon jest wymieniony na nowy.
Jak na razie działa :-)
popcio
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 20:58

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: popcio »

Witam wszystkich,
Na początku chcę powiedzieć, że jestem nowy. Nie wiem gdzie o swoim problemie napisać więc tu napiszę. Kupiłem tel w lutym tego roku (e52). Telefon od razu był wadliwy; świadczy o tym naprawa już kolejnego dnia, a kupiłem go w mpunkt (obecnie już go nie ma). Telefon zanosiłem 3-krotnie do naprawy do salonu Plusa. Kiedy mi się zepsuł 4 raz (trzeszczenie głośnika), zaniosłem go do Plusa i chciałem oddać na reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową. Miałem przygotowany druk, ale Pani powiedziała, że oni mają swoje druki. Napisała tam, że rodzaj naprawy to z tytułu niezgodności z umową. Napisała w opisie, że żądam nowego telefonu, że nie nadaje się do użytku, 4 naprawa.

Dziś do mnie dzwoni Pani i mówi, że nie mogę się ubiegać o nowy telefon ponieważ kupiłem go w mpunkt, a oni nie mogą tego uznać (coś w tym stylu). Ja normalnie już tracę nerwy. Dlatego proszę o pomoc: czy faktycznie nic już nie mogę zrobić z tą reklamacją? A jak tak, to jak mam postąpić?

Może miał ktoś podobną sytuację?
Abonent
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 30 sie 2010, o 14:01

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: Abonent »

Teoretycznie miała Pani miała rację. Za niezgodność z umową odpowiada SPRZEDAWCA.
Niemniej jednak kupiony był w sieci Plus. M punkt sam w sobie istnieje! Nieważne, że już Plusa nie sprzedaje, zobowiązania zostały. To jakby sklep komputerowy przekształcił się w warzywniak, ale to nadal ta sama działalność, ta sama firma. Wyjątek to upadłość i likwidacja, ale tu znów jest sytuacja - żądać wymiany sobie można, sprzedawca ma doprowadzić tylko do stanu zgodności z umową, nie ma żadnego obowiązku wymienić na nowy. Prędzej wymieni producent na prawach gwarancji. Ten mit z żadaniem wymiany po trzeciej naprawie pokutuje w umysłach Polaków od czasu komuny. Owszem, wtedy wymieniali po trzeciej naprawie.
eciu
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: eciu »

Już tłumaczę jako pracownik punku :) co należy zrobić w przypadku mpunktów :)



Sposób postępowania:

Rękojmia/niezgodność z Umową: Klient zakupił sprzęt w sieci mPunkt i chce skorzystać z prawa do Rękojmi:

1. Klient musi dostarczyć nam następujące informacje i dokumenty:

- Imię i Nazwisko.

- Dane kontaktowe (w tym nr telefonu kontaktowego).

- Adres Punktu w którym dokonał zakupu.

- Data zakupu.

- Model telefonu jaki chce zwrócić.

- Skan ekspertyzy stwierdzającej konieczność wymiany sprzętu, (należy pamiętać, że ekspertyza nie może mieć więcej niż 30 dni)

2. W ciągu kilku dni Przedstawiciel Polkomtel skontaktuje się z Tobą w celu poinformowania o sposobie rozwiązania problemu lub uzyskania dodatkowych informacji.

Dedykowany Zespół ustali z mPunkt sposób rozwiązania problemu. Następnie przedstawiciel mPunkt uzgodni z Klientem dogodny sposób, miejsce i terminu zwrotu sprzętu. Po uzgodnieniu z Klientem informacja zwrotna o ustaleniach i finalizacji sprawy trafi do osoby, która przekazała dane zgłoszenie.

Jeśli tego owa pani nie wie, wydrukuj jej to, a e-maila na jaki ma wysłać mogę jej podać :) albo niech zadzwoni do ZWO :) po e-mail :)
pozdrawiam i życzę powodzenia :)
GG: 1546357

POMOGŁEM , podziękuj to zawsze motywuje :)
Nati
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2011, o 14:29

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: Nati »

Słyszałam gdzieś, że 4 naprawa telefonu będącego na gwarancji to wymiana telefonu na nowy, czy to prawda? Mój telefon właśnie po raz 4 jest w naprawie (sony ericsson w595). Co mogę z tym zrobić?
kzd

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: kzd »

Właściwie to prawda i nie. Ustalają to producenci aparatów w gwarancji, podając odpowiednie klauzule, przy czym jeżeli dają taką możliwość, to wszystkie te naprawy z reguły powinny dotyczyć tego samego problemu (podzespołu) w telefonie. Natomiast najlepiej wziąć gwarancję i sobie obejrzeć, co tam ciekawego napisali, bo gwarancje tego samego producenta też się zmieniają.
Kolejny krok to należy skontaktować się z SE (najlepiej telefonicznie) i zapytać jakie dokumenty są potrzebne (ekspertyzy z naprawy, gwarancja etc.), gdzie wysłać, co napisać i poczekać na odpowiedź.
zylo2010
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 18 sie 2011, o 10:05

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: zylo2010 »

Wszystko zależy od dobrej woli serwisu; mój aparat też jest po raz 3 w naprawie z powodu tej samej wady. Odmówiono mi wymiany na nowy aparatu SE w przypadku, gdy naprawa bedzie możliwa i tak telefon leży dwa miesiące w serwisie.
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 362
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: asandrzej »

Koleżanka 6 raz oddaje do naprawy Nokię 6303i - problem z zasięgiem. Po odebraniu z serwisu działa parę godzin i to samo. A Na żądanie wymiany na nowy odpisano, iż naprawa będzie przeprowadzana do skutku, chyba, że przekroczy sens kosztowy naprawy. Za każdym razem wymieniają (ponoć) inne elementy. Za każdym razem 2 tygodnie bez telefonu, a w serwisie tylko 1 dzień.
vgoha
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2012, o 14:38

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: vgoha »

Witam,
mam Nokię x2, która jest w naprawie już czwarty raz z tego samego powodu - telefon sam się wyłącza.
Czy mogę ubiegać się o wymianę telefonu na nowy? Mogę to załatwić w salonie Plusa czy muszę napisać pismo do Nokii?
Kriss
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:42

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: Kriss »

Nie liczyłbym na wymiane ;-) Znam takie przypadki gdzie telefon lądował 9 razy w serwisie i nie wymienili na nowy a szczególnie w przypadku nokii.
vgoha
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2012, o 14:38

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: vgoha »

Moja koleżanka miała taką sytuacje i jej telefon został wymieniony na nowy, dlatego pytam ;)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: 4 naprawa - wymiana telefonu?

Post autor: luki »

Ja bym napisał maila do nokii. Najpóźniej na następny dzień powinieneś otrzymać odpowiedź.
ODPOWIEDZ