ODU IDU 300 Status LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kaska
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 mar 2013, o 16:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Kaska »

Czyli w ustawieniach LTE muszę wybrać lteband sysfwnetd2600?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: habish »

Wybierz automatycznie.
Kaska
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2013, o 16:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Kaska »

Jak jest automatycznie to szłu nie ma. A tak z innej beczki, powiedz mi czy ma na coś wpływ kierunek ustawienia anteny?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

Kaska, tak. Antenę należy skierować na wybraną stację. Na obudowie jest strzałka wskazująca kierunek. Dokładną informację znajdziesz w instrukcji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaska
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2013, o 16:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Kaska »

Ok. Jaka stacja dla mojej lokalizacji będzie najlepsza?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

Kaska, w pierwszej kolejności proponuję skierować antenę na Wolsztyn i sprawdzić transfery na wszystkich pasmach. Drugą opcją jest Wielichowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaska
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2013, o 16:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Kaska »

A Rakoniewice?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

Kaska, można. Chociaż patrząc na topografię mapy i lasy na drodze, raczej nie uzyskasz na takim ustawieniu dobrych wyników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PatrykH
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 16:51

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: PatrykH »

Cześć, ja również zamierzam przedłużyć umowę i wybrać ODU IDU 300
Obecnie mam IDU ODU 100- jest tragiczne, moje pytanie jednak dotyczy nadajników, patrząc na mapy BTS okazuje się że mało który nadajnik PLUS ma technologię LTE, Daniel_Plus/Michał_Plus czy mógłbym Was prosić o weryfikacje nadajników w moim miejscu zamieszkania ? Jest to Czachówek 05-530, jak IDU 100 działał skoro w pobliżu nie ma LTE, to sprawia że mam obawy nad poprawą sieci przy przedłużeniu umowy na ODU 300
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: dariuszmatysik »

Jak na IDU-ODU100 działa tragicznie to po co chcesz brnąć dalej? Korzystasz na nim z LTE1800Aero2 bo działa tylko na tym paśmie, na dodatek z DL do 30Mb/s. Zasięg z BTS-a Plusa w Sobikowie. Jest na nim tez pozwolenie na LTE900 ale nie wiadomo czy działa. Ogólnie BTS pewnie zapchany a dodanie tych 5MHz na LTE900 niewiele zmieni. w tej lokalizacji raczej nie ma co liczyć na oszałamiające prędkości w Plusie , szczególnie na IDU-ODU300 przy 3-4 km od BTS-a. Jak wygląda zasięg na LTE1800Aero2 możesz sprawdzić na obecnym zestawie. Inne dalsze BTS-y Plusa to Wola Prażmowska, Ustanów z LTE1800Aero2 i LTE800Sferii( pozwolenia do końca roku i pasmo tylko 5MHz) do tego pozwolenia na LTE900. Zasięg na LTE800/LTE900 większy ale prędkości na tych pasmach z założenia słabe. Skąd to całkowicie nieuzasadnione parcie na Plusa ?
PatrykH
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 16:51

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: PatrykH »

Idu 100 już zdjęte z dachu bo miał ostatnio problemy z kartą sim, chce go jeszcze oddać do serwisu, a parcie jest bo mam ten cały smart dom i przy rezygnacji z internetu tracę rabat na telewizję. Wtedy finansowo wychodzi na to samo więc szkoda rezygnować. Takie super cwaniactwo z ich strony.
Idu 300 ma złącze na oddzielną antenę, może kierunkowa wtedy by coś zmieniła?
Jeszcze takie pytanie czy IDU-ODU100 ma sim-locka ?
Jednym słowem PLUS zapewnia w tamtych okolicach bardzo słabą sieć, nie wiesz czy są jakieś plany na inne pasma ?
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: dariuszmatysik »

Teraz w Plusie priorytet ma zasięgowe pasmo LTE900 i to ono jest uruchamiane na BTS-ach Plusa, ale to tylko 5MHz w MIMO2x2 i DL do 37,5Mb/s. Plus je uruchamia gdyż niepewne są losy LTE800 Sferii, pozwolenia do końca roku. Pewnie na jakiś czas odciąży trochę LTE1800Aero2( działa na 20MHz w MIMO2x2 i DL do 150Mb/s) ale rewolucji nie zrobi. A co do SmartDom to gdy weźmiesz /przedłużysz umowę z IDU-ODU300 to zapytaj jak będzie wyglądał rabat w SD na TV Sat CP. W starym SD rabat to 50%, w nowych SD to tylko 10 zł. To forum Plusa więc nie ma dyskusji o innych operatorach .
PatrykH
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 16:51

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: PatrykH »

Okej, ale w takim razie tym bardziej opłaca się brać idu 300 a nie 200 be ten nowszy obsługuje LTE900 na które jak mówisz będzie teraz nacisk. Umowę i tak podpiszę bo na telewizję mam jeszcze 17mies, więc albo mogę zostawić ten stary tak jak jest na ten okres lub wziąć nowszy -pieniądze niemal te same.
Wiem, że mówimy tu o PLUSIE dlatego nie piszę o innych sieciach i zapytam jeszcze raz czy IDU 100 ma sim-locka? mam go na własność i zastanawiam się co mogę z nim zrobić?

Jak już dostanę nowy sprzęt, to tym razem sam go zamontuje bo wiem że nie był prawidłowo wycelowany w antenę, będę pewnie go ustawiać na LTE1800Areo2, zrobię testy i podzielę się wynikami.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: habish »

ODU IDU 100 ma SIM LOCKa i nie ma możliwości wyjęcia z niego karty SIM bez utraty gwarancji.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

PatrykH, najbliższe:
BT10512 - LTE800 i LTE1800. Dostanie LTE900 w czerwcu.
BT11987 - LTE1800.
BT11479 - LTE800 i LTE1800. LTE900 został zainstalowane w tym miesiącu i czeka na uruchomienie komercyjne.
BT11243 - LTE800 i LTE1800. Dostanie LTE900 w czerwcu.
ODU - IDU 300 o obsługuje również agregację pasm.
PatrykH pisze:zapytam jeszcze raz czy IDU 100 ma sim-locka?
W tym zestawie nie ma możliwości samodzielnego wyjęcia karty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ