Faktura

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

Witaj gldfish,
gldfish pisze:Zgłosiłem w BOKu reklamację tej usługi.
czy posiadasz numer zgłoszenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gldfish
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 11:45

Re: Faktura

Post autor: gldfish »

Hmm, niestety nie. Konsultant nie podawał żadnego numeru. Mogę spróbować go uzyskać w BOK. Chyba, że jakoś inaczej da się to sprawdzić? (nr telefonu/umowy na priv?)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

gldfish,

podeślij proszę numer telefonu poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gldfish
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 11:45

Re: Faktura

Post autor: gldfish »

Basia_Plus pisze:gldfish,

podeślij proszę numer telefonu poprzez ten formularz.
Posłane. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

gldfish,
gldfish pisze:Posłane.
wiadomość dotarła - dziękuję. Poprosiłam już o przyśpieszenie rozpatrzenia reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gldfish
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 11:45

Re: Faktura

Post autor: gldfish »

Basia_Plus pisze:gldfish,
gldfish pisze:Posłane.
wiadomość dotarła - dziękuję. Poprosiłam już o przyśpieszenie rozpatrzenia reklamacji.
Dziękuję. A czy tego typu reklamacje rozpatrywane są pozytywnie przez operatora? Bo tego dotyczy głównie moja wątpliwość. Jeśli operator się od tego odetnie to nie ma właściwie żadnej możliwości anulowania tej opłaty. Jednocześnie to operator wystawia fakturę. Wątpliwość wynika z podobnych, opisanych na innych forach sytuacji...
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Faktura

Post autor: Marta_Plus »

gldfish,

rozumiem Twoje wątpliwości, ale poczekaj proszę na decyzję Departamentu Reklamacji, który już zajmuje stanowisko w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bogd777
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 16:45

płatna usługa "ZAPLIUM'" na fakturze Plusa

Post autor: bogd777 »

Witam, czy ktoś z forum miał styczność bądź wie coś o ”ZAPLIUM”?
W ostatniej fakturze pojawiała mi się taka usługa za 36,90.Numer używa syn – twierdzi ze nic nie aktywował-dostał po prostu informacje smsem: „Witaj w Zaplium! Otrzymujesz jednorazowy dostep na 2 tygodnie za 36,90 zl z vat.Reg..: goo.gl goo.gl/z49UZH więcej info pod 222639347”.

Z kolei Plus twierdzi ze aktywował i reklamacji mi oczywiście nie uwzględnili:
:… Przeprowadzona analiza wykazała, że w fakturze za okres od. do w pozycji „Inne usługi” uwzględniona została opłata za usługę "Zaplium" dla nr …. Opłata za powyższą usługę została naliczone prawidłowo.
Wyjaśniam, że kwestionowana opłata została poprawnie uwzględniona i doliczona zgodnie z Regulaminem świadczenia Usługi dostępowej. Ww. usługa polega na dostarczaniu Użytkownikowi dostęp do streamingu filmów.
Potwierdzenie zamówienia Usługi Partnera następuje poprzez wprowadzenie lub potwierdzenie Kodu otrzymanego zwrotnie na numer MSiSDN Użytkownika oraz naciśnięcie przycisku „Zamawiam i płacę” (lub podobnego). Wykorzystanie Kodu oznacza automatyczne aktywowanie Usług Partnera bez konieczności ponoszenia przez Użytkownika dodatkowych opłat z tytułu Usług Partnera. Korzystanie z Usług Partnera odbywa się na zasadach określonych w odpowiednim regulaminie świadczenia Usług Partnera. Przed rozpoczęciem korzystania z Usługi Użytkownik zobowiązany jest zapoznać się i zaakceptować regulamin. Rozpoczęcie korzystania z Usługi oznacza akceptację Regulaminu. Opłata należna z tytułu świadczenia Usługi przez Polkomtel jest wskazana na stronie internetowej Partnera lub w aplikacji Partnera.
Pełny Regulamin świadczenia Usługi dostępowej dostępny na stronie internetowej: http://www.plus.pl/ .
Dodam, że zgodnie otrzymanym zgłoszenie założyłam blokadę do Usługi dostępowej.
Tym samym potwierdzam poprawność naliczonych opłat w reklamowanej fakturze za okres rozliczeniowy i nie ma podstaw do ich anulowania.
Biorąc pod uwagę przedstawione uzasadnienie, brak jest podstaw do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji. Informuję o zakończeniu postępowania reklamacyjnego w powyższej sprawie. …”


Chciałbym wiedzieć kto ma racje i jak się to Zaplium włącza? Najlepsze jest to ze numer mam założone wszelkie blokady na ruch premium a pomimo to i tak włączana jest jakoś niechciana usługa. Może kto inny miał taka przygodę?
Dziękuje za odp.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2018, o 13:10 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - przeniesienie postu do wątku o poruszanej tematyce.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Faktura

Post autor: Marta_Plus »

Witaj bogd777,
bogd777 pisze:Najlepsze jest to ze numer mam założone wszelkie blokady na ruch premium a pomimo to i tak włączana jest jakoś niechciana usługa.
Być może syn, nieświadomy kosztów za korzystanie z danego serwisu, aktywował usługę. Z tego co piszesz, blokada na usługi Premium została nałożona przez pracownika rozpatrującego reklamację. Tym samym, aby wyjaśnić opisaną sytuację, skontaktuj się proszę z naszym konsultantem posiadającym wgląd na konto numeru poprzez ten formularz. Podaj mi potem numer referencyjny zgłoszenia, a postaram się przyśpieszyć odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gldfish
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 11:45

Re: płatna usługa "ZAPLIUM'" na fakturze Plusa

Post autor: gldfish »

bogd777 pisze:Witam, czy ktoś z forum miał styczność bądź wie coś o ”ZAPLIUM”?
W ostatniej fakturze pojawiała mi się taka usługa za 36,90.Numer używa syn – twierdzi ze nic nie aktywował-dostał po prostu informacje smsem: „Witaj w Zaplium! Otrzymujesz jednorazowy dostep na 2 tygodnie za 36,90 zl z vat.Reg..: goo.gl goo.gl/z49UZH więcej info pod 222639347”.

Z kolei Plus twierdzi ze aktywował i reklamacji mi oczywiście nie uwzględnili...
No i właśnie tego się obawiam w swoim przypadku. U mnie na 100% nie było fizycznej możliwości, aby ktoś to aktywował. Nawet nieświadomie z mojego nr telefonu. A jednak usługa została doliczona. Czekam na rozpatrzenie reklamacji, ale myślę, że właśnie zobaczyłem co mnie czeka. To oszustwo czystej postaci. Plus powinien pokazać jakiś dowód aktywacji tej usługi skoro dolicza ją do faktury. W jaki sposób została ona włączona i kiedy użytkownik dokładnie ją zakupił.

DOPISANE:
Zwracam honor Plusowi za podejście indywidualne, bo własnie dotarła do mnie odpowiedź na reklamację. Jej treść poniżej. Tak czy inaczej cała sprawa jest bardzo niepokojąca. Tzn że takie rzeczy mimowolnie mogą się wydarzyć. Dziękuję @Basia_Plus za przyspieszenie procesu.

Odpowiadając na zgłoszenie otrzymane 11.4.2018 r. informuję, że zapoznałam się z przekazaną sprawą.

Mając na uwadze indywidualne podejście do Pani sprawy postanowiłam anulować opłatę za kwestionowaną usługę. Tym samym do faktury za okres 5.3.2018 - 4.4.2018 zostanie wystawiona faktura korygująca uwzględniająca zwrot ww. opłaty. Stosowną korektę otrzyma Pani w możliwie najkrótszym terminie, a kwota z niej wynikająca zostanie zaliczona na poczet przyszłych płatności.

Przeprowadzona analiza dotycząca opłaty za serwis Zaplium dla numeru ... uwzględnionej w fakturze nr ... nie wykazała nieprawidłowości. Opłata za aktywowaną usługę została naliczona prawidłowo.

Wyjaśniam, że zgodnie z Regulaminem świadczenia usługi dostępowej w celu skorzystania z Usługi Użytkownik na stronie Partnera lub za pomocą aplikacji Partnera podaje swój numer telefonu, potwierdzenie zamówienia Usługi Partnera następuje poprzez wprowadzenie Kodu otrzymanego zwrotnie na podany numer telefonu oraz naciśnięcie przycisku „Zamawiam i płacę” (lub podobnego). Korzystanie z Usług Partnera odbywa się na zasadach określonych w odpowiednim regulaminie świadczenia Usług Partnera.

Aktywacja reklamowanej usługi dla Pani numeru nastąpiła 12.3.2018 r. o godzinie 10:12.

Wszelkie reklamacje dotyczące Usług Partnera powinny być kierowane do Partnera, czyli w tym wypadku do Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek S.A. zarejestrowanej przy ul. ul. Józefińska 2, 30-529 Kraków tel.: 48 (12) 44 66 901, fax.: 48 (012) 432 69 00, email: reklamacje@mobiltek.pl.

Wyjaśniam, zgodnie z ww. Regulaminem Użytkownik może zablokować możliwość korzystania z Usługi wysyłając bezpłatny SMS o treści NIE lub ZABLOKUJ na numer 8055.

Biorąc pod uwagę powyższe wyjaśnienia reklamacja powinna być rozpatrzona negatywnie, jednakże postanowiłam anulować reklamowane opłaty. Mam nadzieję, że decyzja okaże się satysfakcjonująca.
bogd777
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 16:45

Re: płatna usługa "ZAPLIUM'" na fakturze Plusa

Post autor: bogd777 »

Stało się- Plus nie uwzględnił mojego odwołania :
„Szanowny Panie,
dziękuję za wiadomość.
Wyjaśniam, że stanowisko Plusa zostało już przedstawione, w związku z czym informuję o zakończeniu postępowania reklamacyjnego.
Zgodnie z przysługującymi uprawnieniami po wyczerpaniu drogi postępowania reklamacyjnego, istnieje możliwość dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym. W przypadku, gdy reklamującym jest konsument, przysługuje również możliwość zwrócenia się z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na podstawie Ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich z dnia 23 września 2016 roku (Dz.U.2016.1823 ) lub także stałych polubownych sądów konsumenckich przy Prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej [na podstawie § 7 ust. 2 pkt 5 rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. z 2014 r. poz. 284) w związku z art. 107 ust. 1, art. 109 i art. 110 ustawy z 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne (Dz. U. 2016 poz. 1489 ze zm.)].
W przypadku innych pytań, zapraszam do kontaktu.”

Co za przykra sprawa. Boli podwójnie bo pracuje sprzedając usługi Plusa. Miałem dziesiątki czy nawet już setki przypadków gdy przychodzili klienci twierdząc ze nic nie uruchamiali, a teraz taka sytuacja spotkała i mnie. I To przy założonych blokadach!!!!. Szok.
BOHDAN
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 16:57

naliczanie opłat za połaczenia i sms na nowej umowie Ja +

Post autor: BOHDAN »

Witam niedawno podpisałem nowa umowę która łączy dwa moje telefony na kwotę
75 z e fakturą Zalogowałem się na swój bok i okazało się że na mój drugi
telefon są naliczane opłaty za sms 16 gr i każdą rozmowę Nie tak chyba
powinno by Proszę o interwencje Złożyłem reklamacje numer 25467 Jak do tej
pory nic a rachunek rośnie Moja pierwsza faktura jest wyższa o prawie 8 zl
bo na 82,25 Już teraz jest naliczone dodatkowo 15,44 Z jakiej racji mam to
płacic skoro w umowie mam zagwarantowane sms i rozmowy w cenie abonamentu.
Proszę o szybką odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2018, o 18:06 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Faktura

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj BOHDAN,
- przykro mi z powodu tej sytuacji. Ja nie mam wglądu na konto, żeby sprawdzić co tam się zadziało, nie mniej jednak poprosiłam już o pilne zajęcie się Twoją sprawą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Koteria
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 18:39

e-faktura

Post autor: Koteria »

Witam, skusiłam się 10 kwietnia na abonament z telefonem huawei mate 10pro, już dziś dostałam wiadomość, że muszę zapłacic za telefon 2.05.2018r... według obliczeń to są 22 dni a nie 31 a telefon jest na 36 miesięcy, to jest normalne, że płaci się wcześniej niż miesiąc, teraz będę płaciła dwa razy w miesiącu? bo jeśli zapłacę 2 maja i licząc 22 dni to kolejną ratę będę musiała płacić 24 maja? W mixie takich problemów nie miałam.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018, o 09:50 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: e-faktura

Post autor: Ron »

Jesteś zaskoczona, ale wszystko zależy od okresu rozliczeniowego. Sprawdź jaki został przydzielony okres rozliczeniowy. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Płatności:
Kwota pierwszej faktury może być wyższa, ponieważ zawiera:

abonament naliczony od dnia aktywacji do zakończenia okresu rozliczeniowego,
abonament w pełnej kwocie, naliczony z góry za następny miesiąc, w którym dopiero skorzystasz z usług,
ODPOWIEDZ