Bilingi rozmów

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
tutitu
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 sie 2015, o 19:12

Re: Bilingi rozmów

Post autor: tutitu »

Joanna_Plus pisze: To to zlecenie dotyczyło jednego miesiąca, ponieważ koszt bilingu szczegółowego to 10,08 zł za miesiąc.
No po kilku telefonach i wizycie ponownie w punkcie też to wiem. Nic nie poradzę, że ani w punkcie plusa nie wiedzą co się dzieje, ani w BOK, ani na stronie informacyjnej BOK macie niedokładne opisy usług. Kilkoro ludzi, kilkoro sprzecznych informacji i jak się okazało - w punkcie nie poinformowano mnie, że mogłem wziąść potwierdzenie złożenia wniosku o biling. No ale po co miałem go brać, skoro sms potwierdzający z plusa wydawał się wiarygodny - jak widać, bierzcie i pytajcie klienci o papier na wszystko, bo potem czeski film.
Jeffrey
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2016, o 19:33

Billing sprzed rejestracji.

Post autor: Jeffrey »

Witam!
Po 3 miesiącach od użytkowania karty postanowiłem ją zarejestrować oraz wystąpić o billingi połączeń przychodzących od początku używania karty. Operator z BOK pierwszym razem potwierdził moją prośbę oraz powiedział, że będę czekał za billingiem ok. 2 tygodni. Niestety kiedy po miesiącu nic nie dostałem zadzwoniłem raz jeszcze do BOK i drugi konsultant wyraził zdziwienie tłumacząc, że nie można otrzymać billingów sprzed rejestracji karty. Co więcej przeczytałem cały regulamin tej usługi i nie ma tam ani słowa o tym co powiedział drugi konsultant.
Czy jest jakikolwiek sposób abym otrzymał te billingi lub chociażby dowiedział się jakie numery łączyły się ze mną przed rejestracją karty?
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 6 cze 2016, o 10:36 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Billing sprzed rejestracji.

Post autor: sl@w_es »

Regulamin usługiWykaz wykonanych usług dla klientów Simplus, 36.6 i Sami Swoi
Usługa dostępna jest tylko dla Abonentów, którzy udostępnili Polkomtel S.A. swoje dane (dokonał rejestracji) i dane te zostały przez Polkomtel S,A, zweryfikowane.
@ Jeffrey,

w rozumieniu powyższego punktu nie możesz ubiegać się o biling sprzed daty rejestracji numeru ponieważ Operator nie ma podstaw, czarno na białym, że ten numer należał wtedy do Ciebie, a zatem wykaz połączeń wychodzących otrzymasz od daty rejestracji numeru, ale wykazu połączeń przychodzących nie otrzymasz póki co nigdy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Bilingi rozmów

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Jeffrey,
Jeffrey pisze:nie można otrzymać billingów sprzed rejestracji karty.
Potwierdzam.
Nie można otrzymać bilingu wstecznego sprzed okresu weryfikacji danych.
FAQ: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3242.
Jeffrey pisze:Czy jest jakikolwiek sposób abym otrzymał te billingi lub chociażby dowiedział się jakie numery łączyły się ze mną przed rejestracją karty?
Bilingi nie zawierają wykazu połączeń przychodzących.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
stokrotkax33
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, o 00:12

Biling wsteczny - Plus na karte

Post autor: stokrotkax33 »

Witam serdecznie, mam do was pytanko. Potrzebuje bilingu wstecznego , tego do 12 miesięcy , niestety Pani z działu obsługi klienta powiedziała że biling wsteczny mogą uzyskać tylko numery które mają abonament w plusie. To się zgadza ?

Bo tutaj znalazłam inną odpowiedź: https://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow ... 0023&p_sp=

I sama już nie wiem :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, o 11:51 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Bilingi rozmów

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj stokrotkax33,

usługa bilingu wstecznego nadal funkcjonuje w usługach Plus na Kartę.
stokrotkax33 pisze:Potrzebuje bilingu wstecznego , tego do 12 miesięcy
Aby uzyskać takie dokumenty, numer w danym okresie musiał być zarejestrowany. Na koncie wymagane jest również odpowiednie saldo:
Podstawowy wykaz usług - koszt jednego bilingu 6,15 zł z VAT.
Szczegółowy wykaz usług - koszt jednego bilingu 10,08 zł z VAT.
za jeden miesiąc (więc w Twoim przypadku daną kwotę mnożymy x 12).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
stokrotkax33
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, o 00:12

Re: Bilingi rozmów

Post autor: stokrotkax33 »

Dziękuję za odpowiedź. A czy w bilingu są informacje na temat połączeń przychodzących ? Z innych numerów ? Joann_Plus ?;)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Bilingi rozmów

Post autor: Joanna_Plus »

stokrotkax33,
Joanna_Plus pisze:Bilingi nie zawierają wykazu połączeń przychodzących.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
stokrotkax33
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, o 00:12

Re: Bilingi rozmów

Post autor: stokrotkax33 »

O taką informacje mi chodziło. A czy orientujesz się czy orientuje się tu ktoś czy np.na wniosek sądu lub policji operator może udostępnić taki biling/listę połączeń przychodzacych ?
Littlezolza
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2018, o 18:59

Uzyskanie billingu po przeniesieniu numeru

Post autor: Littlezolza »

Czy istnieje możliwość zamowienia billingu w Plus na karte gdy numer został przeniesiony do innej sieci. Czy idac do punktu w momencie gdy juz od tygodnia ktoś nie jest klientem Plus na karte moze poprosic o billing z jakiegos okresu gdy był jeszcze klientem Plus?
Ostatnio zmieniony 8 maja 2018, o 10:21 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Bilingi rozmów

Post autor: Joanna_Plus »

Littlezolza,

tak, jeśli numer był zarejestrowany w rejestracji uzupełniającej.
Wówczas właściciel numeru, może złożyć taką prośbę do Departamentu Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sqrek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2018, o 16:01

Re: Bilingi rozmów

Post autor: sqrek »

Szkoda, że Polkomtel zmienił zasady obsługi kart po wprowadzeniu rejestracji.
Nawet po zarejestrowaniu karty moim zdaniem nadal bezprawnie pobierają pieniądze za billing.
Przed obowiązkową rejestracją kart miałem bezpośredni dostęp do billingu i konfigurowania usług bez żadnego problemu w firmie Polkomtel.
Pobieranie opłat za billing przez operatora umożliwia mu pobieranie dodatkowych opłat bez kontroli użytkownika, tym samym ogranicza prawo do reklamacji.
Każdy koszt reklamowania usługi dla właściciela jest nieopłacalny jeśli kosztuje mniej niż uzyskanie billingu.

W Ustawie Prawo Telekomunikacyjne nie ma informacji o rejestracji uzupełniającej.
Chyba, że prawo w Polsce stanowi firma Polkomtel Sp. z o.o. oraz inni opertorzy telekomunikacyjni.

UOKIK albo UKE powinni zrobić z tym porządek.
Kropka.
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2019, o 09:40

Bilingi i treść smsów

Post autor: Kropka. »

Chciałam zapytać, czy będąc właścicielem numeru Plus mix na kartę mogę uzyskać szczegółowe bilingi połączeń tego numeru razem z treścią smsów?
Ostatnio zmieniony 7 maja 2019, o 09:57 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Bilingi rozmów

Post autor: Joanna_Plus »

Kropka.,

jeżeli jesteś właścicielką tego numeru, to bilingi możesz uzyskać. Nie zawierają one treści wiadomości SMS. Więcej informacji na ten temat w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kropka.
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2019, o 09:40

Re: Bilingi rozmów

Post autor: Kropka. »

A czy jest jakas mozliwosc, zeby uzyskac tresc wiadomosci wysylanych i odebranych?
ODPOWIEDZ