Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Pietr
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:45

Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: Pietr »

Witam.
Z racji, że są tu dość stare tematy i być może nieaktualne bo upłynęło już trochę czasu.
Mieszkam na wsi. Ostatnio remontowali nadajniki i dali z tego co mi wiadomo LTE 1800MHz (wg. strony BTSearch.pl). Do najbliższych nadajników LTE mam odpowiednio 8 i 10km. Zasięg ze zwykłą anteną na magnes (podobna do anteny z CB) na poziomie -79 - -71 dBm a przepustowości na poziomie 25-50Mbps download i 10-15Mbps uploadu. Pingi do Google na poziomie 40-60. I tu mam pytanie.
1. Czy po zmianie anteny na tę panelową pomoże ustabilizować pingi? Aktualnie podczas pobierania potrafią skoczyć do +300ms. I czy lepiej brać wersję z dwoma panelami na 2 kable? Tę co oferują w salonie Plusa.
2. Kolejne pytanie tyczy się rzekomego "LTE bez limitu". Z tego co tu czytałem to załączają jak chcą. Niektórzy pobierali nawet 500GB. Gdzie mi by na miesiąc wystarczyło 150GB. Aktualnie mam pakiet 70GB za 35zł w smart dom. I czy po przekroczeniu tego limitu LTE dalej będzie dobrze działać? Z moich konsultacji wynika, że tylko 3G zwalnia.

Liczę na rzetelne odpowiedzi.
Pozdrawiam, Piotr.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: jarek7714 »

Pietr pisze: Mieszkam na wsi. Ostatnio remontowali nadajniki i dali z tego co mi wiadomo LTE 1800MHz (wg. strony BTSearch.pl). Do najbliższych nadajników LTE mam odpowiednio 8 i 10km. Zasięg ze zwykłą anteną na magnes (podobna do anteny z CB) na poziomie -79 - -71 dBm a przepustowości na poziomie 25-50Mbps download i 10-15Mbps uploadu. Pingi do Google na poziomie 40-60. I tu mam pytanie.
1. Czy po zmianie anteny na tę panelową pomoże ustabilizować pingi? Aktualnie podczas pobierania potrafią skoczyć do +300ms. I czy lepiej brać wersję z dwoma panelami na 2 kable? Tę co oferują w salonie Plusa.
Parametry sygnału masz trochę słabe, antena panelowa powinna znacząco poprawić transfery (poza godzinami szczytu, gdzie sam nadajnik może Cię ograniczać), w pingu jakiś olbrzymich różnic raczej nie będzie, powinien bardziej się ustabilizować (jak chcesz żeby trzymał jakieś założone ramy, to musisz na własnym routerze przycinać transfer aby nie wysycał dostępnego dla Ciebie pasma z nadajnika, QoS). Nie wiem jaki masz budżet na ten cel, ale nie kupował bym anteny w salonie Plusa. ;-)
Pietr
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:45

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: Pietr »

Ok. Coś to się ustabilizowało. Jednak dalej mam pytanie odnośnie FUP. Czy jak to się tam zwało. Panowie gwarantowali mi, że po przekroczeniu pakietu internet dalej będzie chodził do 150Mbps tylko w 3G zwalniał. Czytam po necie i widzę, że zakładają lejki. I tu nie pytanie. Każdemu? Czy tylko podczas obciążonego BTS? I do ilu ograniczają?
ofi.mok
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, o 14:21

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: ofi.mok »

Odpowiem ci tak. Mam 28 GB limitu podstawowego i lte bez limitu. Po wykorzystaniu limitu podstawowego DL spada do 20 MB a UL do 7 MB, następnie gdy mam ściągniete 28 GB + 100 czyli około 128 GB spada do 10 MB
szydłoś
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, o 19:52

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: szydłoś »

Czy ktoś widzi to podobnie? Czy napewno po przekroczeniu podstawy spadnie jedynie do 20/7mbs a nie do np 1-2mb/s jak niektórzy piszą,Własnie testuję LTE i muszę podjać decyzję .Aktualnie chodzi ładnie czy to noc czy dzien równo ok 28-35mb/s co mi wystarcza.Jak to będzie jak przekroczę Limit 45GB ???
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: zbych_in_flames »

Na pewnie zaraz po pakiecie podstawowym prędkość nie spada aż tak drastycznie o ile w ogóle, zazwyczaj jest tak: pakiet podstawowy + potem minimum 100 GB tylko w LTE (tutaj różnie podają użytkownicy, a raczej nigdy mniej niż ta wartość) ale maks juz zależy od działania "mitycznej" polityki FUP :-). Jak już zaczynają ograniczać prędkość to schodkami ale tutaj różne podziały były podawane, najniżej schodzi chyba do 512 kb/s chociaż w umowach jest mowa nawet o 32 kb/s.
combo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2018, o 21:19

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: combo »

A co jeśli w umowie nic nie piszę na temat zwalniania po przekroczeniu limitu, a mimo to operator potrafi ucinać właśnie do tych 500kb/s ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: zbych_in_flames »

Zawsze jest tak zapis w umowie.
combo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2018, o 21:19

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: combo »

To w takim razie sprzedawców mają najlepszych, którzy zapewniają klienta, że internet będący w zasięgu LTE nigdy nie zwolni, zawsze będzie super szybkość...... No co za oszust.
Pad
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2017, o 20:05

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: Pad »

Czy nie można po prostu zwiększyć ilości danych transferu np do 500 GB. Dajcie taki pakiet nawet kosztem ceny i będzie spokój.
Pad
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2017, o 20:05

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: Pad »

Co oznacza w ofercie Plusa "Internet LTE bez końca" ??
Dann
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2013, o 09:56

Re: Ograniczenia prędkości po przekroczeniu pakietu i pingi

Post autor: Dann »

Otrzymałem dzisiaj smsa z informacją, że skończył mi się pakiet 10GB po doładowaniu, w aktywnych pakietach napisane mam, że jest jeszcze 3,5GB to samo w plus online. To jakiś błąd sieciowy? Bo nie wiem czy w pakiecie są jeszcze dane czy już je wykorzystałem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ