LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

Gabriel12, informacja o FUP znajduje się w regulaminie promocji. Nowe oferty również zawierają taki zapis.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: LTE bez limitu

Post autor: dariuszmatysik »

Dzisiejsza odpowiedź konsultanta z DUK Plusa, propozycja 45GB a potem ma pan 100GB w ofercie LTE bez końca z pełna prędkością po czym dostanie pan lejek 1Mb/s.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

dariuszmatysik pisze:Dzisiejsza odpowiedź konsultanta z DUK Plusa, propozycja 45GB a potem ma pan 100GB w ofercie LTE bez końca z pełna prędkością po czym dostanie pan lejek 1Mb/s.
Nie można tak napisać w cenniku i regulaminie? A nie jakieś bzdety o LTE bez limitu.
maciek_mm
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, o 14:56

"LTE bez limitu" i ginący zasięg.

Post autor: maciek_mm »

Dzień dobry.
Jestem w "abo" w Plusie od czasów starej Nokii 3210 ;)
Nie narzekam na jakość usług, poza jedną.
LTE Bez limitu, który kosztuje mnie co miesięc 10 pln.
Obecny pakiet 5Giga niestety w tych czasach nie wystarczy, więc wykupiłem tą usługę. Niestety mam kilka uwag..
1. W Plus Online mam napisane, że prędkość jest do 512K. Niestety nie zauważyłem jeszcze aby taka prędkość kiedykolwiek była osiągnięta. Co prawda da się oglądać film na YT w 320p, no ale..
2. To mnie najbardziej denerwuje. Jak LTE działa jeszcze na pakiecie podstawowym to ok. Praktycznie wszędzie mam zasięg LTE. Ale gdy już pakiet jest wyczerpany i usługa się uaktywnia, tam gdzie zawsze był zasięg, tak już nie koniecznie. Zamiast LTE, pokazuje się ikona H+, czasami inna. Strony wgrywają się strasznie długo. Czy to normalne zachowanie w tej usłudze?
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, o 16:55 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

maciek_mm
maciek_mm pisze:prędkość jest do 512K. Niestety nie zauważyłem jeszcze aby taka prędkość kiedykolwiek była osiągnięta.
Zgodnie z tym co napisałeś, prędkość 512 kb/s jest prędkością maksymalną (świadczy o tym słowo "do"). Bez aktywnej usługi LTE Bez limitu po wyczerpaniu pakietu podstawowego prędkość byłaby ograniczona do 32 kb/s, a w takiej sytuacji byłoby to 16 krotnie wolniej.
maciek_mm pisze:tam gdzie zawsze był zasięg, tak już nie koniecznie. Zamiast LTE, pokazuje się ikona H+, czasami inna. Strony wgrywają się strasznie długo. Czy to normalne zachowanie w tej usłudze?
Przełączanie się między innymi technologiami wynika z działaniu telefonu, który stara się znaleźć przede wszystkim najmocniejszy sygnał oraz najwyższą prędkość. Gdy pakiet podstawowy jest dostępny to telefon "trzyma" LTE, bo właśnie tam znajduje najwyższe parametry.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: "LTE bez limitu" i ginący zasięg.

Post autor: maleko »

maciek_mm pisze:1. W Plus Online mam napisane, że prędkość jest do 512K. Niestety nie zauważyłem jeszcze aby taka prędkość kiedykolwiek była osiągnięta. Co prawda da się oglądać film na YT w 320p, no ale..
A jak niby miałeś to zauważyć? Gdybyś miał pojęcie co piszesz to byś wiedział, że 320p to właśnie rzędu 0,5 Mb/s, co oznacza częste buforowanie, bo bitrate jest zmienne, więc często wymaga grubo ponad 0,5.
Piechu00
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2018, o 11:18

Re: LTE bez limitu

Post autor: Piechu00 »

Witam Czy jest jakaś opcja w Plusie żeby nie było FuP bo zasięg i szybkość internetu bardzo dobra ale FUP'a dostać to ja nie chcę
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

Piechu00, FUP może, ale nie musi być nałożony po wykorzystaniu pakietu podstawowego. Możesz np. po wykorzystaniu pakietu głównego dokupić pakiet dodatkowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: LTE bez limitu

Post autor: zif »

Mam umowę zawartą 14.12 2015, taryfa Ja + Power LTE 35 GB. Umowa jest usługą P3 w programie SmartDom 1, objęta jest rabatem ~49 zł, umowa uprawniająca natomiast została przeniesiona do SmartDom 4 - czyli umowy internetowej mam nie ruszać, żeby nie stracić rabatów. Kilka dni temu usługa przeszła na czas nieokreślony.

Wedle warunków promocji, mogę korzystać z usługi "Internet LTE bez limitu danych" za 10 zł miesięcznie. Ponieważ jednak z usługami objętymi SmartDomem trzeba poruszać się jak na polu minowym, wolę dopytać:
- Czy mogę swobodnie włączać i wyłączać tę usługę w różnych miesiącach, i nie rozsypie mi to SmartDomu?
- Jeśli tak, jak ją włączyć? Regulamin wspomina o Plus Online, ale ani tam, ani w aplikacji mobilnej nie widzę stosownych opcji.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

zif, włączenie lub wyłączenie dodatkowych usług nie wpłynie na zniżki. Możesz też aktywować usługę poprzez kontakt z Działem Obsługi Klienta: http://www.plus.pl/kontakt
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
przemek.g
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 19:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: przemek.g »

To w końcu jest ktoś w stanie powiedzieć jak działa ten lejek?
Obecnie posiadam LTE z Plusa z Huawei B593. Umowa zawarta jakieś 3 lata temu, więc przeszła już na czas nieokreślony. Zamierzam ją przedłużyć licząc na jakieś lepsze warunki.

I tu dochodzimy do sedna sprawy - zużywam jakieś 300 GB Internetu miesięcznie (sorry, ale takie są realia - Netflix, PlayStation, YouTube - to wszystko pożera gigantyczne ilości transferu). W chwili obecnej moja umowa jest skonstruowana tak, że mam kilkudziesięcio gigabajtowy pakiet danych, po przekroczeniu którego wciąż mogę korzystać z Internetu w zasięgu LTE w pełnej prędkości. Zdarza się jednak (choć nie zawsze), że od 200 GB w górę dostaję takiego FUP-a, że nawet strony Plusa nie da się na tym otworzyć.

Czy dobrze wnioskuję, że jeżeli w chwili obecnej zdecydowałbym się np. na pakiet za 40 PLN/miesiąc, to po zużyciu zawartych w nim 45 GB od razu z automatu dostaję lejek?
Jeżeli tak, to czy w chwili obecnej Plus posiada dla stałych klientów jakieś lepsze oferty niż te na stronie, np. bez wliczania Netfliksa/YT w limit?

Poza tym:
1. Do jakich wartości FUP ucina parametry łącza?
2. Czy obecnie FUP obowiązuje od momentu wykorzystania pakietu danych do końca okresu rozliczeniowego, czy może zmieniło się coś i uruchamia się tylko w określonych momentach (czyt. godzinach szczytu)?

Transfer danych poza zasięgiem LTE mnie nie interesuje, jestem w zasięgu LTE-Advanced.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Mnie właśnie dosięgnął FUP 0,5 Mbps. Wykorzystałem pakiet podstawowy plus, prawdopodobnie bo nie jest to informacja do zweryfikowania, 100 GB w LTE bez limitu (!). Teraz mam nju internet w modemie (kupiłem go na "rezerwę" i ostatnio przydaje się każdego miesiąca).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

przemek.g, zasady dotyczące FUP się nie zmieniły. Poszczególne warunki były już wielokrotnie poruszane i omawiane. Między innymi w tym temacie.
przemek.g pisze:Czy dobrze wnioskuję, że jeżeli w chwili obecnej zdecydowałbym się np. na pakiet za 40 PLN/miesiąc, to po zużyciu zawartych w nim 45 GB od razu z automatu dostaję lejek?
Nie.
przemek.g pisze:Jeżeli tak, to czy w chwili obecnej Plus posiada dla stałych klientów jakieś lepsze oferty niż te na stronie, np. bez wliczania Netfliksa/YT w limit?
Nie.
przemek.g pisze:Do jakich wartości FUP ucina parametry łącza?
Spadek prędkości jest stopniowy. Zależny od wielu, omawianych już, czynników.
przemek.g pisze:Czy obecnie FUP obowiązuje od momentu wykorzystania pakietu danych do końca okresu rozliczeniowego, czy może zmieniło się coś i uruchamia się tylko w określonych momentach (czyt. godzinach szczytu)?
Przywrócenie prędkości, po uruchomieniu się FUP, następuje wraz z nowym okresem rozliczeniowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: zawsze_pomocny »

olej internet lte bez limitu w plus
to porazka a nie internet

ja kupilem u rozowych - maja wpelni bez lmitu, plusie jestesmy od 1998 razem roku

ale teraz przekombinowujesz w ofertach
przemek.g
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 19:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: przemek.g »

zawsze_pomocny pisze:olej internet lte bez limitu w plus
to porazka a nie internet

ja kupilem u rozowych - maja wpelni bez lmitu, plusie jestesmy od 1998 razem roku

ale teraz przekombinowujesz w ofertach
Chyba patrzysz na świat w trochę różowych okularach, bo sporo osób w Sieci skarży się, że ten ich internet bez limitu działa w porządku tylko w okresie testowym :mrgreen:
ODPOWIEDZ