połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
revoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 gru 2015, o 18:23

Wyłączony Roaming za granicą

Post autor: revoo »

Witam
Zapomniałem włączyć Roaming i znajduję się za granicą. Nie moge zadzwonić do BOK. Czy jest możliwe zlecenie włączenia Roamingu?
zaab
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2017, o 03:43

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: zaab »

Dzień dobry,

Moja siostra jest w ofercie Plush i ma włączony no limit za 25 zł. Od kilku dni jest na krótkim wyjeździe w kraju UE i od razu po przybyciu zaczęły jej być naliczane opłaty za używanie internetu. Po wpisaniu kodu *136# otrzymała informację że limit internetu w UE to 1,68GB stąd ździwienie dlaczego od razu po przyjeździe naliczane są opłaty. Dodatkowo jeszcze przed wyjazem miała informaję, że ma 0 minut na rozmowy w UE mimo że nie była w tym roku za granicą. Do tej pory siostra nie miała potrzeby dzwonić i smsować z zagranicy więc nie wie czy są/będzie miała opłaty za ich wykonanie, używa jednak internet i jest zaskoczona, że z konta zabierane są jej pieniądze. Czy tak ma działać roaming Plusha? Czy może coś jest nie tak?
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

Jeśli chodzi o internet to często bywa tak, że pobierane są opłaty a po kilku dniach wracają na konto. U mnie zdarza się to prawie zawsze gdy przebywam za granicą. Często pomaga wyłączenie i ponowne włączenie telefonu.
Natomiast, jeśli chodzi o pakiet 100 minut na rozmowy to niestety pojawi się dopiero po odnowieniu pakietu cyklicznego. Było o tym sporo w poprzednich postach. To taka mała zmyłka Plusa, która chyba wszystkich zaskoczyła bo nikt nie uprzedzał, że tak będzie a regulaminy pojawiły się dopiero po wejściu w życie nowych zasad.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj revoo,
- jeśli znasz swój kod PUK, to możesz włączyć Roaming prez Mobilne Plus online: http://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-plus-online (do zalogowania potrzebne będą 4 ostatnie cyfry kodu PUK).

Witaj zaab,
- od 29.06.2018 r. obowiązują dopłaty UKE. Jeśli więc promocja no-limit za 25 zł włączona była u Twojej siostry przed tą datą, to by wyjaśniało brak pakietów. Z dniem odnowienia się promocji powinna otrzymać pakiet 100 minut oraz 0,5 GB. Więcej info znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zaab
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2017, o 03:43

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: zaab »

Czyli bedzie moża reklamować naliczone opłaty? Siostrze no limit odnowił się przed 29tym czerwca i nie dostała ani 100 minut ani 0,5 GB internetu a będzie już spowrotem w Polsce gdy ponownie odnowi jej się no limit z poprawnie przyznanymi darmowymi pakietami.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Basia_Plus »

zaab,
zaab pisze: Siostrze no limit odnowił się przed 29tym czerwca i nie dostała ani 100 minut ani 0,5 GB internetu
zgodnie z tym co pisała Ewa_Plus, jeśli promocja no -limit odnowiła się przed 29.06.2018 r. to pakiety nie przysługują.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: vodafonik »

Mam obecnie aktywny pakiet 500mb EU, ponieważ wykupiłem pakiet internetu 1gb za 10zł i jest on ważny do 02.08.2018.
Promocje rozmowy, sms i 6gb odnawia się 22 lipca. Jak teraz będzie wyglądała kwestia z tym pakietem DATA EU. Ponieważ nie będę odnawiał pakietu 1gb to jak rozumiem po 02.08 nie będę miał dostępnego tego pakietu, bo odnowienie 6gb jest 22 lipca?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

vodafonik,
Jak teraz będzie wyglądała kwestia z tym pakietem DATA EU. Ponieważ nie będę odnawiał pakietu 1gb to jak rozumiem po 02.08 nie będę miał dostępnego tego pakietu, bo odnowienie 6gb jest 22 lipca?
- po 02.08.2018 r. nie będziesz miał pakietu 0,5 GB powiązanego z pakietem krajowym 1 GB za 10 zł. Ale nie powinieneś się tym zbytnio martwić, ponieważ 22.07.2018 r. odnowi Ci się ta główna promocja, a wraz z nią również otrzymasz pakiet DATA UE 0,5 GB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Evey123
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2018, o 18:39

Problem z połączeniem lub błędny kod mmi

Post autor: Evey123 »

Witam! Mam problem, gdyż od paru dni jest w Niemczech i nie mogę sprawdzić swojego stanu konta w telefonie,przy wprowadzaniu kodów *100# i *110# pojawia się komunikat,że problem z połączeniem lub błędny kod mmi,jedyny kod który działa to *136# na sprawdzenie pakietów. Co mogę w tej sytuacji zrobić?
Usługa to prosto na kartę; dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, o 08:38 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Evey123,

jak aktualnie wygląda sytuacja? Po przelogowaniu urządzenia (wył./wł.) problem nadal występuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
malyk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2017, o 15:21

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: malyk »

Witam,

Jak wygląda sytuacja roamingu UE w ofercie Ja+ Na Kartę gdzie w pakiecie mamy:
- 6 GB
- Rozmowy bez limitu na komórki oraz stacjonarne
- SMS-y i MMS-y bez limitu na komórki

Czy z tego wszystkiego będę mógł korzystać na wyjeździe wakacyjnym w Uni Europejskiej czy jednak aby korzystać z internetu, rozmów i smsów trzeba będzie dopłacać?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj malyk,

w ramach promocji Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB w państwach objętych RLAH otrzymasz:

- 100 minut na poł. wykonane i odebrane; po ich wykorzystaniu obowiązywać będzie dopłata UKE:
• 0,07 zł / 1 min wykonanego połączenia głosowego,
• 0,05 zł / 1 min odebranego połączenia głosowego.
- bezpłatny pakiet 0,5 GB; po jego wykorzystaniu obowiązywać będzie dopłata UKE - 4,66 zł/1 GB (co daje 0,00455 zł/1 MB).
Dopłata ta obejmuje transfer w ramach otrzymanego Limitu Roamingowego Data.
Limit Roamingowy Data zależy od kosztu krajowego pakietu internetowego (w tym przypadku będzie to 1,61 GB).
Szczegóły w tym regulaminie: http://www.plus.pl/documents/16/1259006 ... 6_2018.pdf.
- odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS/MMS będzie bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat Roamingu Regulowanego znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jastkasik
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2016, o 18:37

Roaming_co zrobić?

Post autor: jastkasik »

Dzień dobry,
moja mama przebywa obecnie za granicą. Przed wyjazdem z Polski nie aktywowała roamingu. Nie może teraz wykonać żadnych działań na telefonie. Czy ja, jako córka przebywająca w Polsce, mogę jakoś zadziałać i roaming został włączony?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, o 08:25 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj jastkasik,

mama posiada numer w usługach Plus na Kartę/Plus Mix czy Plus Abonament?
Podstawowe informacje na temat aktywacji w roamingu znajdziesz w naszym FAQ:

- dla usług Plus Abonament/Plus Firma,
- Plus na Kartę/Plus Mix.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Byłem trzy dni za granicą (Słowacja, Węgry, Rumunia). Korzystam z taryfy Ja+na kartę i przed wyjazdem wykupiłem sobie pakiet "No limit" za 29 zł, aby nie płacić za ewentualne połączenia i mieć w rezerwie pakiet internetu. Nie korzystałem z telefonu intensywnie. Kilka minut rozmów, jeden sms i odrobina internetu (miałem drugi nr do internetu). Powinienem mieć możliwość bezpłatnego wykorzystania 100 min na połączenia przychodzące i wychodzące. Tak tez pokazywała i pokazuje nadal 98 minut dostępnych w roamingu, aplikacja mobilna. Jednak po sprawdzeniu rejestru rozmów okazało sie, że za trzy rozmowy zostały naliczone opłaty. Co ciekawe te trzy nr należą do sieci Plus. Żonie w taryfie Nowy Plush nie naliczono żadnych opłat. Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam.
Załączniki
Picsart2018-20-8--17-42-33.png
Picsart2018-20-8--17-40-08.png
ODPOWIEDZ