cesja z firmy X na firmę Y

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

Witam,
Jeszcze ze śmiechu padam... udałem się do centrum handlowego, świeży punkt plusa, żadnej kolejki. Chcę dokonać cesji 2 numerów z firmy X (rozwiązana działalność gospodarcza) z właścicielem numerów Panią Kowalską i na firmę Y chcemy przepisać numery. Firma istniejącą na rynku dobrych parę lat i posiadającą konto w plusie z 1 numerem. A panienka mówi, że aby dokonać cesji numerów z firmy zlikwidowanej to nie wystarczy dowód osobisty Pani Kowalskiej tylko dokumenty potwierdzające rozwiązanie działalności gospodarczej. Ręce mi opadły wołamy kierownika - kolejna Paniusia i mówi, to co konsultant. Czy ja jestem tak głupi - czy Paniusie mają rację? Pogubiłem się totalnie.
Oczywiście czytałem na stronach plusa:


*
Firma, która będzie cesjonariuszem (ta, która przejmuje numer) przedstawia następujące dokumenty:

- odpis z Krajowego Rejestru Sadowego;

- zaświadczenie o Regonie i NIP;

- dokument tożsamości osoby upoważnionej do zawarcia umowy;

*
Koszt cesji wynosi 25 zł netto (30,50 zł brutto). Kwotę tę doliczamy do najbliższego rachunku za usługi telekomunikacyjne (cedent oraz cesjonariusz uzgadniają, która ze stron ponosi opłatę).
*
Przepisania numeru możesz dokonać jedynie za pośrednictwem Punktu Sprzedaży.
*
Podczas podpisywania umowy cesji konieczna jest obecność przyszłego jak i obecnego właściciela numeru.

Pamiętaj, że gdy cesjonariusz to:

OSOBA PRAWNA: to w przypadku przejmowania od 1 do 5 kart SIM nie jest wymagany 3 miesięczny staż na rynku, natomiast przy przepisaniu większej ilości kart SIM firma musi istnieć na rynku przynajmniej trzy miesiące.

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA: to przy przejmowaniu jednej karty SIM nie jest wymagany 3 miesięczny staż firmy na rynku, natomiast przy przepisywaniu większej ilości kart SIM firma musi istnieć na rynku przynajmniej trzy miesiące.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: rafal2119 »

Przy zawieraniu umów cesji zawsze wymagany od cedenta - jednoosobowa działalność gosp./osoba prawna - jest wpis do ewidencji działalności/odpis KRS. Takie dokumenty są podstawą reprezentacji danego przedsiębiorstwa. A od cesjonariusza wymagany jest komplet dokumentów.

Umowa cesji zawierana jest pomiędzy cedentem a cesjonariuszem, ja jako pracownik tylko nadaję tej umowie "moc prawną" względem Polkomtela.

Umowę cesji można porównać do umowy kupna sprzedaży nieruchomości, która bez notariusza nie mocy prawnej.

Jak coś jeszcze będzie nie jasnego to pytaj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: rafal2119 »

Co do opłaty za cesję. Można ją obniżyć do 1 zł (brutto), tylko wystarczy zadzwonić na 2601 i mówisz, że chcesz przepisać numer na kogoś innego, że ten numer miałeś już długo w Plusie, albo że numer był na kogoś innego, ale ty byłeś jego użytkownikiem od kilku lat i chciałbyś go przepisać na siebie.
Wtedy dostajesz ofertę specjalną na cesję, konsultant podaje Tobie numer tej oferty i z tym numerem udajesz się punktu Plusa:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

Nie bardzo rozumiem. firma, która "oddaje" numery nie istnieje już. pracownik żąda dokumentów potwierdzających likwidację działalności - byłą firmę (jednoosobową reprezentuje imię i nazwisko) jakie dokumenty ?! dowód osobisty nie wystarczy? Prostsze rozwiązanie przejście na simplusa i konwersja do nowego konta, przecież wtedy nie trzeba nawet przerejestrowywania numeru.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: rafal2119 »

To, że ta firma jest zamknięta to jest najmniejszy problem. Przecież wpis do ewidencji jeszcze masz, chyba nie spaliłeś wszystkich dokumentów zaraz po zamknięciu działalności?

Dokumenty dotyczące firm to największy problem klientów, albo ich nie mają, albo tylko jeden, albo nie chcą dać, bo po co one Plusowi. Ja umowę cesji przerabiam kilka razy w miesiącu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: rafal2119 »

Zapomniałem dodać.
Zamknąłeś działalność, ale należy pamiętać, że to jest chwila kiedy kończy się jeszcze reprezentacja tej firmy przed innymi przedsiębiorcami, czy urzędami.

Po za tym, trzeba było pomyśleć o cesji przed zamknięciem firmy.
Jak mówi polskie przysłowie "Mądry POLAK po szkodzie"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

Wpis musiałem oddać do urzędu miasta. A jak robiłem cesję parę lat temu w plusie z firmy na swoje imię i nazwisko to był potrzebny tylko dowód. mnie bardziej zastanawiają dokumenty z likwidacji działalności gospodarczej i jeszcze coś mówiły o zaświadczeniu z zusu i urzędu statystycznego. przestałem słuchać :(
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: rafal2119 »

Dobra jak oddałeś wpis to są dwa wyjścia (dla łatwiejszego zrozumienia przyjmiemy, że masz okres rozliczeniowy od 21. dnia miesiąca):
1. Już o tym wspomniałeś, czyli złożyć wypowiedzenie z przejściem na Simplusa i potem konwersja na nową aktywację. Tyle, że czekasz do końca okresu rozliczeniowego + 30 dni okresu wypowiedzenia (czyli gdzieś koło 22 grudnia możliwa konwersja). Koszt: opłata za aktywację standardowo w biz 35 zł netto (nie licząc kary umownej jeżeli jesteś w trakcie trwania umowy)
2. Tylko uważaj. Wpierw robisz zmianę z jednoosobowej działalności na osobę fizyczną na podstawie zaświadczenia z Urzędu Miasta/Gminy o zamknięciu działalności. Nowe dane będą od początku następnego okresu rozliczeniowego (czyli od 21 listopada). Wtedy możesz zrobić cesję z osoby fizycznej na tą drugą firmę (czas z reguły 2 dni, czyli najwcześniej ten numer będzie przepisany 23 listopada). Koszt: opłata za cesję standardowo 25 zł netto, albo za 1 zł - wcześniej o tym pisałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

a skąd wiesz, że od 21? strzał w 10. Muszę to przemyśleć. w 1 dzień mogę przenieść się do innego operatora - nawet jeżeli posiadam abonament płacąc go za 30 dni, a na simplusa nie mogę?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: mariusz9a »

asandrzej pisze:w 1 dzień mogę przenieść się do innego operatora - nawet jeżeli posiadam abonament płacąc go za 30 dni
Nie przeniesiesz się w jeden dzień. 1 dzień dotyczy sytuacji gdy zakończysz umowę lub nie jesteś nią w ogóle związany (jakiś pre-paid).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

właśnie o to chodzi, że zakończona :mrgreen: i tyle problemów :evil:
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: rafal2119 »

asandrzej pisze:a skąd wiesz, że od 21? strzał w 10.
No to zostanę jasnowidzem. Tu mniej więcej było 20% szans że trafię :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

rafal2119 pisze: Koszt: opłata za cesję standardowo 25 zł netto, albo za 1 zł - wcześniej o tym pisałem.
Nie ma takiej opcji. tylko w drodze reklamacji. Konsultant mówi, że nigdy tak nie było :(
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: cesja z firmy X na firmę Y

Post autor: asandrzej »

rafal2119 pisze:
asandrzej pisze:a skąd wiesz, że od 21? strzał w 10.
No to zostanę jasnowidzem. Tu mniej więcej było 20% szans że trafię :-D
Pracownik Plusa musi przewidywać. Jak Ci z reklamy mżawkę :)
ODPOWIEDZ