Zmiana usługi?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
elipton87
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sie 2019, o 11:35

Zmiana usługi?

Post autor: elipton87 »

Witam

Mam problem z internetem mobilnym.
Rok temu podpisałem umowę, na początku transfer był zadowalający, jednak od około 4-5 mcy transfer spadł drastycznie.
Czy mając rok do rozwiązania umowy mogę wymienić tą usługę na internet domowy?
Czy są inne rozwiązania aby poprawić jakość tego transferu?

Sam fakt, że internet na okresie próbnym i początku funkcjonowania umowy działa super a potem nagle jego prędkość drastycznie spada jest nie do określenia..
Pani z infolinii stwierdziła, że sieć ma do tego prawo.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1261
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zmiana usługi?

Post autor: zbych_in_flames »

Jeśli powodem jest obciążony BTS to zmiana na domowy ( ODU-IDU masz na myśli) raczej nie pomoże.

Podaj może przede wszystkim adres gdzie korzystasz, model urządzenia, poziom sygnału w RSRP RSRQ i wykonaj test na www.speedtest.net i wklej link do wyniku.
elipton87
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2019, o 11:35

Re: Zmiana usługi?

Post autor: elipton87 »

Proszę:

Wiskitki, ul. Lawendowa
HUAWEI E5573 LTE
RSRP -100
RSRQ -125
https://www.speedtest.net/result/8522248669 - wyjatkowo dobry wynik..
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1261
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zmiana usługi?

Post autor: zbych_in_flames »

Zainstaluj aplikacje: http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h i spróbuj po wymuszać różne pasma, band 3, 7, 8 + testy prędkości i podaj jakiś masz poziom sygnału w poszczególnych bandach.
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Zmiana usługi?

Post autor: babunia1111 »

Wiskitki i Plus, dobre sobie, na dodatek na mobilnym routerku E5577 bez zewnętrznej anteny kierunkowej. BTS 4 km od niego a ten chce korzystać wewnątrz z LTE2600 z BTS-a na PEC w Żyrardowie, nawet na LTE1800 są małe szanse więc ten test na ustawieniach auto to pewnie LTE900 z tego BTS-a czyli zasięgowa nędza na 5 MHz szerokości, zapchana pewnie na maksa. Kolego ty nie zmieniaj sprzętu oferty tylko szybko na innego operatora.Na tym terenie wzdłuż A2 Plus nie istnieje, mapa zasięgu Plusa to czysta iluzja.
ODPOWIEDZ