Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
nfs141
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 sie 2013, o 15:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: nfs141 »

Jaki tego sens skoro już od 4 lat nie ma zasięgu w obecnym miejscu zamieszkania. A plus oszukuje klientów zaznaczając na mapie dostępność że jest lte oraz lte advance a prawda jest taka że zasięgu brak. A zgłoszone było już kilka razy i to nie z jednego numeru. 9lat jako klient plusa i czas się pożegnać skoro tak dbacie o klienta....
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1257
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: zbych_in_flames »

Na mapie każdego operatora masz orientacyjny poziom sygnału, a pod mapą masz info:
Mapa ma jedynie charakter poglądowy - przedstawia orientacyjną dostępność usług na zewnątrz i wewnątrz budynków. Rzeczywista dostępność usług może różnić się od prezentowanej, m.in. ze względu na specyfikę propagacji fal elektromagnetycznych, warunki terenowe w tym otoczenie i rodzaj zabudowy
51.946366,18.157072 oraz okolicach miejscowości Zbiersk Cukrownia.
Z tego co widzę to jesteś za pasem lasu, który pewnie tłumi wystarczająco już niezbyt dobry poziom sygnału, bo tak ogólnie to według pomiarów użytkowników RFbenchmark to w samym Zbiersku słaby sygnał LTE jest.
nfs141
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 4 sie 2013, o 15:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: nfs141 »

Tylko ze skoro klienci plusa zgłaszają problem plus powinien coś z tym zrobić. Dla twojej wiedzy mieszkałem wcześniej bliżej nadajnika ba nawet było go widać z okna mojego pokoju a mimo to zasięg i internet był słaby. Konkurencja jakoś potrafiła coś zrobić i zasięg jest w okolicy
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Jeżeli nie trzyma cię umowa, to zmień operatora, ale skoro 4 lata korzystałeś i nie zmieniłeś na inną sieć, to nie bardzo rozumiem tego narzekania. Z drugiej strony Polkomtel niewiele robi, bo być może kalkulują, że im się to nie opłaca ze względu na małą liczbę klientów, a klientów mają tam mało, bo nie zadbali o zasięg i powstała kwadratura koła. Jeżeli chcą pozyskiwać klientów, to mniej kasy na reklamy, a więcej na dostawianie nowych BTSów.
nfs141
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 4 sie 2013, o 15:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: nfs141 »

Nie znasz sytuacji to po co się wypowiadasz. Mieszkałem po rzeź 4 lata w innej lokalizacji a obecną odwiedzałem co weekend przez 4/5 lat a obecnie mieszkam tu.
medycyna
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2020, o 10:10

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: medycyna »

Od marca 2020 nie mam zasięgu w miejscu zamieszkania. Nigdzie nie można się dodzwonić. Zostało złożone zgłoszenie o problemie z zasięgiem ale do dnia dzisiejszego nie uległo poprawie. Ciągle uzyskuje informację w BOK że sprawa jest analizowana. Ale ile to może trwać. Plus po prostu schodzi na psy. Zgłoszenie 00000001678748. Jeżeli poprawa nie nastąpi rozważamy przenieść numery do konkurencji.
Proszę o szybkie rozwiązanie sprawy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5524
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

medycyna, analiza pracy stacji nie wykazała problemów ani awarii. Sytuacja może wynikać ze zmian w infrastrukturze okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
medycyna
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2020, o 10:10

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: medycyna »

Żadna zmiana w infrastrukturze nie została dokonana.Nawet nikt nie pofatygował się aby to w terenie zweryfikować. W takim wypadku składam wniosek o przeniesienie numerów.
osinski13
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2020, o 15:46

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: osinski13 »

Dzień Dobry,

Od dłuższego czasu borykamy się z problemem z zasięgiem na Wyspie Sobieszewskiej (Gdańsk). Sygnał jest na tyle słaby / niestabilny, że z domu praktycznie się nie da wykonywać / odbierać połączeń. Latem wychodzimy na zewnątrz, ale zimą jest to kłopotliwe... Proszę o informację jakie kroki mogłyby pomóc. Zastanawiam się nad wzmacniaczem sygnału. Pomoże?
herman00
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 6 paź 2014, o 10:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: herman00 »

Warszawa, Ursynów ulica Korowodu.
W tej lokalizacji korzystam z PLUS-a od roku 1999, bo od tylu lat jestem klientem PLUS. Od 2-3 tygodni jest problem z połączeniami. Muszę szukać w domu miejsca gdzie pojawi się jakaś kreska zasięgu, a często telefon leży na stole i przychodzi SMS, że ktoś próbował się połączyć. Aparat mam pół roku i jest dobry, w infrastrukturze w okolicy nie zaszły zmiany, nie budują się nowe domy żeby sygnał był tłumiony. Proszę o sprawdzenie co sie dzieje.
nfs141
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 4 sie 2013, o 15:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: nfs141 »

Najprawdopodobniej jedyna odpowiedź jaką ktoś z administracji plusa wstawi na problemy z zasięgiem to będzie że nie planują żadnych prac w danym regionie. Już tyle razy otrzymałem taka odpowiedź w ciągu 3-4 lat że już mam dość i jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie się do konkurencji. Można zgłaszać do znudzenia czy to na forum czy na infolini. Problem nadal występuje a nasz operator nic z tym nie robi w końcu lepiej wydać pieniądze na reklamę niż na polepszenie infrastruktury.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5524
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

osinski13, na BT44034 właśnie jest instalowane L2600. Planowane są również prace na BT44017. Dodanie UL900, jednak nie mam jeszcze potwierdzonego terminu.

herman00, poprosiłem o diagnostykę stacji. Wrócę z odpowiedzią jak tylko się czegoś dowiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Miles
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2020, o 16:41

Czy coś się zmieni z zasięgiem

Post autor: Miles »

Witam, założyłem temat ponieważ czekam już 10 lat aż wkoncu dostanę jakąś informację. Pełno składanych zgłoszeń do BOK na których połowy conajmniej nie otrzymałem odpowiedzi. Chodzi o wieś Józefów Widawski 98-170 czy cokolwiek zmieni się z zasięgiem. Zasieg na telefonie w jednym miejscu na podwórku na niemalże całej wsi nie ma go wcale. Korzystam z wifi calling ale ta aplikacje nie wiem kto tworzyl i sie nia zajmuje bo albo nie ma wcale polaczen albo je zrywa z sms to samo sprawdzane na kilku telefonach. Chcialbym sie jedynie dowiedzieć czy cos sie zmieni bo w miejscowosci obok zasieg juz jest dodatkowo powstaje antena play wiec z trzema numerami pojde gdzie bedzie odpowiedni zasieg.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2020, o 17:28 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Piotr1991
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2016, o 15:08
Lokalizacja: Wadowice

Zasięg

Post autor: Piotr1991 »

Witam. Szukam legalnego urządzenia wzmacniającego zasięg w domu. Co może polecić Plus?
Mieszkam e powiecie myślenickim ok2 km od nadajnika.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2020, o 09:22 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do wątku w tematyce zasięgu.
Kutalon
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Kutalon »

Post8 lip 2020, o 14:04
Aleksandrów 26-510 (BT12603), po niedawnych burzach sygnał znacząco się pogorszył, moduł gsm w godzinach nocnych co kilka minut zgłasza błąd logowania do sieci. Zasięgu na telefonie w środku domu praktycznie nie ma, wysłanie mmsa to przymusowy spacer drogą (na 6 różnych telefonach w sieci Plus).
włączyłem na próbę, kilka dni bez problemu po czym znowu to samo. Moduł GSM zgłasza błąd logowania do sieci na kilka-kilkanaście minut. Oczywiście między 2 a 4 w nocy żebym przypadkiem nie był obudzony jak zaczną przychodzić powiadomienia o awarii.
ODPOWIEDZ