Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
telepol
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 maja 2014, o 20:06

Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: telepol »

Witam
Posiadam telefon samsung s20 ultra z elektromarketu, mam ofertę na kartę, jestem pod BTSem rozsyłającym usługe 5G, niestety telefon nie chce się przełączyć z LTE+ na 5G. Pani w najbliższymi salonie robi wielkie oczy i nie ma zielonego pojęcia c do niej mówię, infolinia mnie zbywa, Pan a czacie pisze cyt. " BTS w lokalizacji w której pan jest nadaje w paśmie ktory pana telefon nie jest przystosowany ..." mówię OK to gdzie jest najbliższy nadajnik który mój telefon odbierze "... najbliższy nadajnik to BT34562 ..." sprawdzam a to ten sam pod którym stoję ?!?!?! :roll: :roll: . Niestety Pan wzruszył ramionami

więc gdzie tkwi problem ???
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: mariusz9a »

Samsung s20 Ultra 5G, nie obsługuje sieci 5G dostępnej w Plusie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
telepol
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2014, o 20:06

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: telepol »

mariusz9a pisze:Samsung s20 Ultra 5G, nie obsługuje sieci 5G dostępnej w Plusie.
Mariusz, jeśli się nie mylisz to masz przykład jaką wiedzę mają osoby w liczbie trzy (salon, infolinia, czat), które powinny mieć wiedzę w temacie ... żenada
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: PWojciechowska »

telepol pisze:
mariusz9a pisze:Samsung s20 Ultra 5G, nie obsługuje sieci 5G dostępnej w Plusie.
Mariusz, jeśli się nie mylisz to masz przykład jaką wiedzę mają osoby w liczbie trzy (salon, infolinia, czat), które powinny mieć wiedzę w temacie ... żenada
Witam. Tak to jest w Plusie. Przykład telefon LG Velvet 5G. Sprzedawany ochoczo w Plusie. Niestety na aparacie tym również nie uświadczysz 5G od Plusa. Inna częstotliwość.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: mariusz9a »

Te wszystkie telefony były projektowane przez producentów pod częstotliwości prawdziwego 5G, a nie takie "lepianki" jakie mamy w Polsce. Ale to raczej możemy podziękować naszemu rządowi że jest jak jest, a nie psioczyć na operatorów. Aukcje częstotliwości powinny już być dawno. UE zobowiązała nas do pokrycia chociaż jednego miasta 5G do końca roku. I gdyby nie kombinowanie naszych operatorów z częstotliwościami które mają, to nawet tego byśmy nie spełnili dzieki opieszałości i niekompetencji rządzących - niestety taka przykra prawda :-( Nie lubie mówić o polityce, można kochać polityków lub ich nienawidzić, ale w tym przypadku taki jest fakt. Spaprali sprawę i tyle :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: habish »

W 3Q 2021 dedykowane pasma pod 5G powinny być w trakcie rozdysponowania.
5G 2600 TDD Plusa w tym czasie, pewnie będzie się już pojawiać w miastach powiatowych. ;-)

Tani telefon z 5G (999zł) jest już w ofercie: http://www.plus.pl/telefon?deviceTypeCo ... et="_blank
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: PWojciechowska »

habish pisze:W 3Q 2021 dedykowane pasma pod 5G powinny być w trakcie rozdysponowania.
5G 2600 TDD Plusa w tym czasie, pewnie będzie się już pojawiać w miastach powiatowych. ;-)

Tani telefon z 5G (999zł) jest już w ofercie: http://www.plus.pl/telefon?deviceTypeCo ... et="_blank
Cieszę się, że tanie telefony się pojawiają, ale co mają powiedzieć użytkownicy telefonów zakupionych w Plusie za 3,5 -3,5 tysiąca? Że są frajerami? Na szczęście ja już nie czekam na rozwój Plusa. Owszem telefon kupiony w Plusie, ale śmiga na karcie Orange.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: habish »

Dostaną dostęp do sieci 5G pod koniec 2021... ewentualnie wcześniej, do farbowanego 5G DSS które już stosuje Play, Orange i T-Mobile.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: mariusz9a »

habish pisze:ewentualnie wcześniej, do farbowanego 5G DSS które już stosuje Play, Orange i T-Mobile.
Takie 5G to sobie mogą... nie będę kończył :-> to już lepiej kupić Samsunga S20 FE 5G (jak ktoś chce mieć flagowca) i korzystać z Plusowego 5G. Przynajmniej jakaś namiastka 5G, a nie jakaś proteza, która tak na prawdę działa gorzej niż LTE tych sieci :-|
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: habish »

Mam S20 FE 5G, raczej nie polecam.
Zobaczymy co przyniesie S21, już za momencik. ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: mariusz9a »

habish pisze:Mam S20 FE 5G, raczej nie polecam
A co z nim nie tak? Bo w sumie rozważałem ten model... W recenzjach go chwalą.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: habish »

Nie za te pieniądze.
Już nie chodzi o to że jest plastikowy.
Na dzień dobry były problemy z dotykiem ale Samsung to ogarnął w aktualizacji.
Telefon ma kiepską antenę, mój Realme X50 Pro 5G ciągle był w zasięgu LTE, a na Samsungu widziałem 2G...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak 5G w samsung s20 Ultra 5G

Post autor: mariusz9a »

habish, dzięki za informacje. O ile plastikowe plecki są do przejścia, to kiepskie łapanie zasięgu go dyskwalifikuje... Tak jak pisałeś, trzeba poczekać na serię s21 i zobaczyć co z niej będzie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ