Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Pytanie do specjalisty Plusa, już raz było przez kogoś zadane, ale odpowiedź się nie pojawiła.

Czy kodek głosowy EVS pojawi się w Plusie?
noogi
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 gru 2020, o 15:13

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: noogi »

Może ktoś zna odpowiedź - na jakich portach chodzi VoWiFi? - może tu jest pies pogrzebany jeśli chodzi o brak połączenia?
domur
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 3 lis 2008, o 14:19
Lokalizacja: Krosno

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: domur »

habish pisze:Pytanie do specjalisty Plusa, już raz było przez kogoś zadane, ale odpowiedź się nie pojawiła.

Czy kodek głosowy EVS pojawi się w Plusie?
Rowniez przylaczam sie do pytania...???
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

habish, domur,
habish pisze:Czy kodek głosowy EVS pojawi się w Plusie?
Aktualnie nie posiadamy takiej informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Obserwator
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2020, o 01:43

Re: Technologia VoLTE w Plusie. Porty sieciowe

Post autor: Obserwator »

noogi pisze:Może ktoś zna odpowiedź - na jakich portach chodzi VoWiFi? - może tu jest pies pogrzebany jeśli chodzi o brak połączenia?

Cześć

To zwykły tunel IPsec zatem potrzebne są porty 500 UDP, 4500 UDP, najczęściej wystarczy w routerze włączyć IPSec Passthrough.

Pozdro
anduanmix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2020, o 18:38

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: anduanmix »

Marta_Plus pisze:habish, domur,
habish pisze:Czy kodek głosowy EVS pojawi się w Plusie?
Aktualnie nie posiadamy takiej informacji.
Szanowna Pani. Planują Państwo uruchomienie usługi dla Huawei p30 ?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

anduanmix,
anduanmix pisze:Szanowna Pani. Planują Państwo uruchomienie usługi dla Huawei p30 ?
Masz na myśli kodek głosowy EVS?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

Czy w Plusie będzie możliwość korzystania z VoLTE i WoWiFi na smartfonach Motorola? Mam G8 Plus, G7 Plus i One Zoom i na żadnym nie działają te usługi. I teraz nie wiem czy mam mieć pretensje do operatora czy producenta tych wynalazków.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1257
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Albo cierpliwie poczekaj, żaden operator nie udostępniał tych usług od razu na wszystkich modelach telefonów.
emarti
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

Marta_Plus pisze:anduanmix,
anduanmix pisze:Szanowna Pani. Planują Państwo uruchomienie usługi dla Huawei p30 ?
Masz na myśli kodek głosowy EVS?
Kolega miał na myśli swój model telefonu a na marginesie także w ogóle telefony Huawei. Kiedy usługa będzie dostępna na urządzeniach tej firmy?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

gorbaczow,
gorbaczow pisze:Czy w Plusie będzie możliwość korzystania z VoLTE i WoWiFi na smartfonach Motorola? Mam G8 Plus, G7 Plus i One Zoom i na żadnym nie działają te usługi. I teraz nie wiem czy mam mieć pretensje do operatora czy producenta tych wynalazków.
Aktualnie pracujemy z producentem nad wdrożeniem tej usługi na smartfony Motorola. Nie możemy jednak zagwarantować, że wymienione przez Ciebie modele otrzymają aktualizację (uzależnioną od producenta) ze wsparciem VoLTE.

anduanmix,
anduanmix pisze:Szanowna Pani. Planują Państwo uruchomienie usługi dla Huawei p30 ?
Obecnie nie planujemy uruchomienia VoLTE dla tego modelu. Nie jest jednak wykluczone, że ten model otrzyma aktualizację z parametrami do VoLTE w przyszłości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpuzon
Starszy Plusmaniak
Posty: 158
Rejestracja: 22 lis 2010, o 10:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpuzon »

Witam,

Proszę o info kiedy VoLTE będzie dostępne w iPhone, nie wspominając już o 5G.
lukeniu
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 27 gru 2014, o 10:38

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: lukeniu »

Witam. Czy jest w planach wdrożenie VoLTE dla Huawei p20 Pro w plusie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
matti100
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2015, o 08:11

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: matti100 »

Marta_Plus pisze:gorbaczow,
gorbaczow pisze:Czy w Plusie będzie możliwość korzystania z VoLTE i WoWiFi na smartfonach Motorola? Mam G8 Plus, G7 Plus i One Zoom i na żadnym nie działają te usługi. I teraz nie wiem czy mam mieć pretensje do operatora czy producenta tych wynalazków.
Aktualnie pracujemy z producentem nad wdrożeniem tej usługi na smartfony Motorola. Nie możemy jednak zagwarantować, że wymienione przez Ciebie modele otrzymają aktualizację (uzależnioną od producenta) ze wsparciem VoLTE.

anduanmix,
anduanmix pisze:Szanowna Pani. Planują Państwo uruchomienie usługi dla Huawei p30 ?
Obecnie nie planujemy uruchomienia VoLTE dla tego modelu. Nie jest jednak wykluczone, że ten model otrzyma aktualizację z parametrami do VoLTE w przyszłości.
Czyli jak w przyszlosci tzn. nigdy. Przynajmniej badzcie szczerzy ze czsc abonentow macie w dalekim powazaniu. Najwazniejsze zeby szumnie pochwalic sie technologia obecna.u innych operatorow juz od lat a.nie powiedziec ze nie dotyczy to duzego grona posisdaczy sprzetu Huaweia. Najwazniejsze to wcisnac telefon a pozniej olac klienta. Wstyd....
KubaD
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 sty 2020, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: KubaD »

matti100 pisze:


Czyli jak w przyszlosci tzn. nigdy. Przynajmniej badzcie szczerzy ze czsc abonentow macie w dalekim powazaniu. Najwazniejsze zeby szumnie pochwalic sie technologia obecna.u innych operatorow juz od lat a.nie powiedziec ze nie dotyczy to duzego grona posisdaczy sprzetu Huaweia. Najwazniejsze to wcisnac telefon a pozniej olac klienta. Wstyd....
Nie było VoLTE to było narzekanie, że nie ma w ogóle tej usługi i skansen. Jest VoLTE to jest narzekanie, że nie ma wszystkich urządzeń które są oficjalnie wspierane.... Czy u innych od początku była szeroka lista wspieranego sprzętu?

Na liście Plusa nie ma Xiaomi, a na ich telefonach usługa działa znakomicie. Jeśli nie masz ich na ten moment na Huawei to być może nie jest wina Plusa a opieszałość Huawei, które nie chce zaimplementować w swoich telefonach konfiguracji dla Plusa? Najłatwiej ganić operatora, który w większości przypadków nie ma na wszystko wpływu. Do czego pije - taka pomarańcza np. blokuje na niewspieranych urządzeniach całkowicie IMS - skoro w Plus działa, to znaczy że konfigurację operatora producent sprzętu wrzucił do softu i nie ma problemu.

Nie od razu Rzym zbudowali, cierpliwości. Ta usługa dopiero raczkuje.
Ja wiem, że każdy by chciał wszystko na już - ale u żadnego operatora nie będzie czegoś takiego. Cała reszta też z czasem wprowadzała więcej urządzeń.

Pewnie w tym roku będzie znacznie więcej urządzeń wspieranych.
ODPOWIEDZ