OnePlus Nord 3 5G i sieć Plus

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Werewolf
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 kwie 2022, o 22:49

OnePlus Nord 3 5G i sieć Plus

Post autor: Werewolf »

Witam serdecznie użytkowników forum jak i ekspertów z moderacji.

Rozważam kupno nowości smartfonowej na rynku o nazwie OnePlus Nord 3 5G. Przed kupnem chciałbym jednak uzyskać informację, czy ten telefon wyposażony w procesor Mediatek Dimensity 9000 umożliwi mi korzystanie w pełni z usług sieci Plus. Mam tutaj na myśli usługi VoLTE jak i 5G. Szczególnie zależy mi na VoLTE. Czy telefon będzie zgodny ze standardem tej usługi w sieci Plus?
Dziękuję za odpowiedź.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: OnePlus Nord 3 5G i sieć Plus

Post autor: mariusz9a »

Uważam, że na to pytanie odpowiedzi udzieli Ci co najwyżej producent telefonu - on robi oprogramowanie i tylko on będzie wiedział czy doda do tego oprogramowania obsługę VoLTE operatora Plus lub innych działających w Polsce. Ale uważam że i tak nic się nie dowiesz, albo otrzymasz zdawkową odpowiedź że tak, bo przecież ma VoLTE, co jak wiem my, wcale nie oznacza że będzie działać np u Plusa.
Tak na prawdę jedyne wyjście to kupić, sprawdzić samemu i ewentualnie zwrócić...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Werewolf
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 23 kwie 2022, o 22:49

Re: OnePlus Nord 3 5G i sieć Plus

Post autor: Werewolf »

Dziękuję mariusz9a za odpowiedź. Liczę jednak, że uzyskam jakąś informację bez ryzyka kupna i zwrotu... :-/
Jak wiadomo nie zawsze udostępnienie działania usług VoLTE, czy 5G zależne jest od producenta. Jako przykład posłużę się patologią z "pomarańczowej konkurencji" Plusa. Wiele telefonów obsługujących 5G nie jest certyfikowanych przez tego operatora, podobnie z działaniem usługi VoLTE. Sam posiadam obecnie telefon Samsung A53 z dystrybucji Plusa i mimo, że telefon figuruje na liście obsługiwanych przez Orange smartfonów, to usługa VoLTE na tym telefonie jest niedostępna.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: OnePlus Nord 3 5G i sieć Plus

Post autor: mariusz9a »

Bo Orange to dziwny twór. Jak zmienisz na Flex to już najprawdopodobniej będzie działać :-D
Plus nie blokuje telefonów spoza swojej "magicznej listy" telefonów wspieranych, także chociaż taka zaleta... Teraz tylko nadzieja że będą zaimplementowane w sofcie prawidłowe configi IMS dla Plusa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ