Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
pkonrad
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lut 2023, o 04:49
Lokalizacja: małoPOLSKA

Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: pkonrad »

Dzień dobry, od czerwcowej aktualizacji telefonów Google Pixel powinna działać usługa VoLTE oraz 5G w każdej polskiej sieci.

Na moim numerze telefonu i Pixelu 7 działa już VoLTE, natomiast 5G już nie, pomimo że taka usługa jest aktywna na moim numerze telefonu.

https://pixel.withgoogle.com/5G/

Według tej strony mój smartfon wspiera usługę 5G w sieci Plus.

Z informacji prasowej wynika, że Plus jako operator nie blokuje swojego 5G dla żadnych marek, ale producenci urządzeń już mogą to zrobić.

Skoro tak jest to jakim cudem u mnie brak usługi 5G, oczywiście jestem w zasięgu tej sieci.
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: shumitu »

Wygląda na to, że jesteś w zasięgu pasma N38/N41. Na ten moment prawdopodobnie 5G w pixelu działa w Plusie tylko na paśmie N1.
Więcej szczegółów masz w innym temacie:
viewtopic.php?t=25964&start=45
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: Morciak »

pkonrad pisze: 18 cze 2023, o 08:00 Dzień dobry, od czerwcowej aktualizacji telefonów Google Pixel powinna działać usługa VoLTE oraz 5G w każdej polskiej sieci.

Na moim numerze telefonu i Pixelu 7 działa już VoLTE, natomiast 5G już nie, pomimo że taka usługa jest aktywna na moim numerze telefonu.

https://pixel.withgoogle.com/5G/

Według tej strony mój smartfon wspiera usługę 5G w sieci Plus.

Z informacji prasowej wynika, że Plus jako operator nie blokuje swojego 5G dla żadnych marek, ale producenci urządzeń już mogą to zrobić.

Skoro tak jest to jakim cudem u mnie brak usługi 5G, oczywiście jestem w zasięgu tej sieci.
Jeśli możesz to zrób proszę zgłoszenie reklamacyjno - techniczne do bok@plus.pl ponieważ wydaje się, że samo pisanie na forum w niniejszym dziale wydaje się nie mieć wpływu na ew. usprawnienia funkcjonowania danych usług przez Operatora.

I oczywiście zapraszamy do wątku, który wkleił @shumitu
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: zbych_in_flames »

Morciak pisze: 21 cze 2023, o 10:57 Jeśli możesz to zrób proszę zgłoszenie reklamacyjno - techniczne do bok@plus.pl ponieważ wydaje się, że samo pisanie na forum w niniejszym dziale wydaje się nie mieć wpływu na ew. usprawnienia funkcjonowania danych usług przez Operatora.
Ale tutaj operator nic nie jest w stanie zrobić jeśli blokada jest po stronie softu producenta + google oficjalnie nie sprzedaje swoich produktów w Polsce.
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: Morciak »

zbych_in_flames pisze: 22 cze 2023, o 09:37
Morciak pisze: 21 cze 2023, o 10:57 Jeśli możesz to zrób proszę zgłoszenie reklamacyjno - techniczne do bok@plus.pl ponieważ wydaje się, że samo pisanie na forum w niniejszym dziale wydaje się nie mieć wpływu na ew. usprawnienia funkcjonowania danych usług przez Operatora.
Ale tutaj operator nic nie jest w stanie zrobić jeśli blokada jest po stronie softu producenta + google oficjalnie nie sprzedaje swoich produktów w Polsce.
Rozjeżdża nam się dyskusja w tym temacie - w wątku, do którego link zamieszczony jest powyżej, wskazałem, że dział techniczny Orange włączył obsługę 5G w Pixelu 7 Pro ( ewidentnie potrzeba było zaangażowanej osoby w dziale IT Operatora), oraz że w TMobile 5G działa na tych telefonach bez żadnego "czary mary" ;)

Sam producent twierdzi, że blokad w sofcie nie ma (wszyscy duzi polscy operatorzy są wspierani - w zakresie VoLTE i 5G), a Polska jest krajem oficjalnie wspieranym przez Google dla telefonów Pixel (vide m.in. mapka zamieszczona w powyższym wątku) dla tych usług.

Ergo - wydaje się to być tylko i wyłącznie techniczny problem Operatora Plus.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: zbych_in_flames »

Morciak pisze: 22 cze 2023, o 10:26 Rozjeżdża nam się dyskusja w tym temacie - w wątku, do którego link zamieszczony jest powyżej, wskazałem, że dział techniczny Orange włączył obsługę 5G w Pixelu 7 Pro ( ewidentnie potrzeba było zaangażowanej osoby w dziale IT Operatora), oraz że w TMobile 5G działa na tych telefonach bez żadnego "czary mary" ;)
Raczej uruchomili usługę na numerze, w Orange i T-mobile 5G działa na n1, na Pixelach w Plusie n1też działa.
Morciak pisze: 22 cze 2023, o 10:26 Ergo - wydaje się to być tylko i wyłącznie techniczny problem Operatora Plus.

No niestety ale nie, bo działa na n1 który jest teraz jest uruchamiany w Plusie, nie działa n41 który jest zablokowany w sofice telefonu.
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: Morciak »

zbych_in_flames pisze: 22 cze 2023, o 10:29
Morciak pisze: 22 cze 2023, o 10:26 Rozjeżdża nam się dyskusja w tym temacie - w wątku, do którego link zamieszczony jest powyżej, wskazałem, że dział techniczny Orange włączył obsługę 5G w Pixelu 7 Pro ( ewidentnie potrzeba było zaangażowanej osoby w dziale IT Operatora), oraz że w TMobile 5G działa na tych telefonach bez żadnego "czary mary" ;)
Raczej uruchomili usługę na numerze, w Orange i T-mobile 5G działa na n1, na Pixelach w Plusie n1też działa.
Morciak pisze: 22 cze 2023, o 10:26 Ergo - wydaje się to być tylko i wyłącznie techniczny problem Operatora Plus.

No niestety ale nie, bo działa na n1 który jest teraz jest uruchamiany w Plusie, nie działa n41 który jest zablokowany w sofice telefonu.
Przenieśmy dyskusję do wątku głównego.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: mariusz9a »

Ja uważam że Google nawet nie wie, albo nie chce wiedzieć, że 5G w Plusie jest oparte na pasmie N41. Po prostu założyli że wszyscy mają N1 (uważam że dla Google wszyscy to operatorzy globalni, czyli T-Mobile i Orange i koniec kropka). Stąd taki ich komunikat - sami nie wiedza (nie zdają sobie sprawy) że wcale nie odblokowali u wszystkich. Dlatego tam, gdzie Plus odpalił 5G na N1 (co dopiero jest w zasadzie od kilku dni) tam ludziom działa. Tylko co to za 5G na 10MHz... Dajcie spokój.
Operator nic nie może zrobić jeśli chodzi o oprogramowanie telefonu. Co do Orange, to tak jak napisał zbych_in_flames po prostu aktywowali Ci 5G na numerze (karcie SIM/eSIM), a nie w sofcie telefonu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
GGORG
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2022, o 16:49

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: GGORG »

Posiadam Pixela 6 i, nawet będąc w zasięgu 5G Ultra we Wrocławiu, ani razu jeszcze nie odebrał on (a bardziej nie połączył się z) 5G. Myślę, że powiniem on odebrać chociaż N1, które z powodu Ultra powinno tam być.
W NetMonster widzę cały czas "5G • NSA • Disconnected ⚠️", a w ustawieniach mam włączone 5G jako preferowaną sieć.

Swoją drogą, WiFi Calling nie działa mi nawet po dodaniu odpowiednio skonfigurowanego APNu "ims", więc muszę kożystać z aplikacji Pixel IMS z GitHuba po każdym restarcie telefonu...
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: shumitu »

Pixel 7 Pro here, mogę potwierdzić, że w Łodzi złapałem 5G, prawdopodobnie ze względu na 5G Ultra. W moim mieście przy obecności tylko N38/41 5G nie wskakuje.
Co do wifi calling, od dwóch miesięcy nie musiałem dodawać APNa ręcznie, wystarczyło włączenie voWIFI poprzez znany fix z githuba: https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch
Bez tego fixa voWIFI nie będzie Ci działać, przynajmniej obecnie.
Obrazek
GGORG
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2022, o 16:49

Re: Internet 5G w smartfonach Google Pixel

Post autor: GGORG »

Co do 5G to u mnie to właśnie nie działa. Może dlatego, że używam systemu GrapheneOS (ale deweloperzy mówią, że używają oryginalnych ustawień Googla - https://grapheneos.org/usage#carrier-functionality ). Co do WiFi Calling to używam właśnie tego projektu z GitHuba (ale niestety trzeba wszystko włączać ponownie po restarcie telefonu)
ODPOWIEDZ