Plus 5G ???

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Querith
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 paź 2023, o 23:00

Plus 5G ???

Post autor: Querith »

Witam.
Nie wiem może już ten temat był ale nie chce mi się szukać
A więc ostatnio zakupiłem Router zte Mc888 z internetem mobilnym 5G
pan sprzedawca zapewniał mnie że tam gdzie mieszkam szybkość internetu to będzie z palcem w tyłku 600mbps.
Niestety od 2 dni użytkowania ledwo dociąga do 140.
Pan konsultant powiedział że muszę zadzwonić plusa żeby powiedzieli mi jak mam odblokować pełen potencjał internetu.
Ale dzwonie do nich i nikt nie odbiera albo jest głuchy telefon.
Czy może mi ktoś napisać jak mam odblokować full speed internetu ?Dziękuje wielkie.
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Plus 5G ???

Post autor: MiG41 »

Czyli wcześniej było 600mbps ?
Wstań wcześnie rano ( tak godzina 4-5) i wtedy sprawdź ,czy jest tyle.
Jak w dzień "drastycznie " spada do 140 , to znaczy ,że sieć już jest przeciążona ( no albo nominalnie obciążona) , i trzeba się będzie z tym pogodzić ( bo nikt dla Ciebie innych ludków nie odłączy).

A tak z drugiej strony , "ledwo co 140mbps to niektórzy o takim ciągle marzą :) )
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Plus 5G ???

Post autor: zbych_in_flames »

To nie jest łącze kablowe z stałą prędkością tylko radiowe, a prędkość jest zależna między innymi od bieżącego obciążenia sieci. Nie ma magicznych "wajch" na odblokowanie prędkości.
aniver
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2023, o 13:55

Re: Plus 5G ???

Post autor: aniver »

Witam, posiadam podobny problem a sytuacja wygląda tak: w sobotę (28.10) przedłużyłem umowę na internet mobilny i dobrałem do tego nowy router ZTE MC 888 5g. W niedzielę skonfigurowałem router i o 23 wykonałem speedtest -> download 60Mbps upload 20Mbps. W poniedziałek internet znacznie zwolnił i jakoś od 14:00 do 00:00 jak robiłem co jakiś czas speedtesty to miałem download < 1Mbps upload < 3Mbps. Dzisiaj o 5:10 zrobiłem kolejny speedtest lecz wyniki były takie same jak te uzyskane między 14:00 a 00:00. Do teraz korzystałem z internetu mobilnego na urządzeniu Huawei e5785lh-22c i nigdy nie spotkałem się z takimi problemami związanymi ze spadkiem prędkości internetu dlatego dziwi mnie że po wymianie na nową kartę SIM i po zakupie nowego względnie lepszego routera prędkość internetu się pogorszyła. Nowy router pokazuje że mam pełny zasięg, mieszkam w Warszawie przy ul.Szeligowskiej 53. Router stoi na parapecie z oknem w kierunku ulicy Lazurowej. Sprawdziłem też jakie prędkości osiągnę na starym routerze po przełożeniu nowej karty SIM i w innym pokoju ale prędkość pozostała taka sama. Zdjęcie z wynikami jednego ze speedtestów.
Załączniki
obraz_2023-10-31_133337659.png
obraz_2023-10-31_133337659.png (31.24 KiB) Przejrzano 1127 razy
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Plus 5G ???

Post autor: Michał_Plus »

aniver, zmiana karty nie ma znaczenia w takiej sytuacji. Speed test wskazuje na obciążenie stacji. Masz możliwość sprawdzić parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
aniver
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2023, o 13:55

Re: Plus 5G ???

Post autor: aniver »

Jak będę w mieszkaniu to zobaczę jakie są parametry sygnału i podam je w kolejnej odpowiedzi.
aniver
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2023, o 13:55

Re: Plus 5G ???

Post autor: aniver »

Internet przyspieszył, poprzednia prędkość spowodowana była prawdopodobnie tym że była aktywna jeszcze poprzednia usługa (otrzymałem sms że od dzisiaj korzystam z nowej oferty :mrgreen: ) lecz mimo wszystko spodziewałem się nieco lepszych prędkości, poniżej załączam parametry sygnałów oraz wynik speed testu
Załączniki
5g.jpg
obraz_2023-11-05_224413410.png
aniver
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2023, o 13:55

Re: Plus 5G ???

Post autor: aniver »

Jeszcze jeden załącznik
Załączniki
lte.jpg
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Plus 5G ???

Post autor: Michał_Plus »

aniver, parametry są ok. Prędkość zależy od obciążenia stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ