Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zinedine11
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2024, o 01:23

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: zinedine11 »

Witajcie.
Mam pixel'a 8 i wyłączyłem voLTE. Wszystko było fajnie, bo działało, ale znowu nastąpiła sytuacja w której nikt nie mógł się ze mną skontaktować. Nawet smsy nie przychodziły, że ktoś dzwonił.
Dopiero po restarcie telefonu przyszły wszystkie wiadomości, że nieodebrane.
Macie pomysł czy to wina sieci czy raczej telefonu ?
Karta SIM nowa.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: mariusz9a »

@zinedine11
A co to ma do tematu wątku?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Svistakk
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2023, o 11:32

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: Svistakk »

Od ostatniej aktualizacji przestał mi działać patch no VoWiFi - tzn wszystko niby się ustawia, mam opcje włączenia VoWiFi w menu, ale połączenia idą przez sieć komórkowa.

Dziś weszły aktualizacje na styczeń - i nic się nie zmieniło. W Plusie brak VoWiFi i brak 5G na Pixelu 7
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: shumitu »

Svistakk pisze: 4 sty 2024, o 20:07 Od ostatniej aktualizacji przestał mi działać patch no VoWiFi - tzn wszystko niby się ustawia, mam opcje włączenia VoWiFi w menu, ale połączenia idą przez sieć komórkowa.

Dziś weszły aktualizacje na styczeń - i nic się nie zmieniło. W Plusie brak VoWiFi i brak 5G na Pixelu 7
Pixel 7 pro here, patch u mnie nadal działa, voWIFI śmiga, też jestem na styczniowej aktualizacji.
Co do 5G, nadal nie śmiga na wszystkich bandach, na których powinno działać, ale od jakiś 1-2 miesięcy będąc w innych częściach miasta, 5G normalnie wskakuje (zgaduje że na zakresie używanym pod 5G ultra, patrząc na mapkę zasięgu).
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: mariusz9a »

Ostatnie ostrzeżenie i wywalam posty - co to ma do tematu w którym piszecie?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
GGORG
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2022, o 16:49

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: GGORG »

No to ja tylko dopowiem co do 5G na Pixelu 6, że wreszcie zaczęło działać dzisiaj! Nie wiem, czy to zmiana po stronie Plusa (jestem we Wrocławiu), czy po mojej (bo niedawno była jakaś aktualizacja systemu). Czy ktoś wie jak sprawdzić pasmo/częstotliwość 5G do której jestem podłączony? NetMonster mówi tylko że 5G NSA + LTE 1800, a "ukryte" menu że NR Frequency: MID. Patrząc na zasięg, wydaje mi się że chyba cały czas nie działa N41, ale nie mam jak tego potwierdzić... Co do speedtestów, to albo po prostu miałem pecha z zasięgiem albo na serio maksymalna prędkość to 80 Mbps pobieranie i 60 Mbps wysyłanie. Nawet u mnie na wiosce LTE+ przebija te prędkości co najmniej dwukrotnie (ale tylko wtedy kiedy nadajnik nie jest przeciążony bo czasem to nawet ADSL jest szybszy!).

[mam nadzieję, że @mariusz9a mówił tylko o temacie VoLTE i -WiFi a nie o 5G na Pixelach]
GGORG
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2022, o 16:49

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: GGORG »

Update: jednak w innych miejscach (np na obwodnicy Wrocławia gdzie nie ma budynków pomiędzy mną a BTSem) dostaję nawet 180Mbps down I 70 up
Gordon
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2018, o 17:23

Re: Najszybszy Plus - sprawdzamy 5G

Post autor: Gordon »

Kiedy przewidziano 5G na nadajniku BT22855?
ODPOWIEDZ