Router do światłowodu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
42na
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lut 2024, o 14:20

Router do światłowodu

Post autor: 42na »

Witam,
mam świeżo założony internet światłowodowy od Plusa, na linii Światłowód Inwestycje (czyli jakby Orange) zakończonej terminalem ZTE ZXHN F601, paczką od Netii dostałem router Huawei DN8245V-70 i wszystko w zasadzie działa ale zasięg tego dostarczonego routera jest bardzo słaby. Mój własny router stojąc w centralnym punkcie domu ogarniał wcześniej wszystko włącznie z garażem, ten sięga ledwie do najbliższych pomieszczeń. Chciałbym zastąpić ten router od Plusa (Netii ?) własnym ale potrzebuję informacji o konfiguracji. Czy komuś udało się wyciągnąć takie dane od operatora, z kim się kontaktowaliście bo mnie na razie wszyscy odsyłają.
1.JPG
2a.JPG
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Router do światłowodu

Post autor: shumitu »

Jakiś czas temu dało się odzyskać hasło do PPPoE poprzez formularz Netii:
https://www.netia.pl/index,sms.html?_ga ... 1700851197
niestety strona od co najmniej 3 miesięcy nie działa.
Obecnie zasadniczo są dwie opcje:
1. Kontakt z Plusem - nie wiem jak to wygląda prawnie ale wydaje mi się że mają obowiązek podać te dane, fakt że nie dają ich z umową jest abusrdalny.
2. Wyciągnięcie loginu i hasła z routera Netii, znajdziesz instrukcje w internecie.
42na
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2024, o 14:20

Re: Router do światłowodu

Post autor: 42na »

Witam,
ponieważ wszystko działa bezproblemowo od miesiąca to mogę się podzielić rozwiązaniem:
1. jak radził @shumitu skontaktowałem się telefonicznie z BOK Plusa i po kilku przełączeniach i weryfikacji tożsamości (warto sobie wcześniej przygotować potrzebne dane zwłaszcza nr PlusKod) porozmawiałem z kimś z działu technicznego
2. po chwili dostałem SMS-em (od Netii) nazwę użytkownika oraz hasło do ustawienia połączenia PPPoE
3. w moim routerze wpisałem otrzymane dane oraz ustawiłem konfigurację VLAN 35 analogicznie do oryginalnego routera (bez ustawienia VLAN internet nie działał)
Przechwytywanie.JPG
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ