Światłowód od Plusa

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Marta_Plus »

Witaj WiolaWioletta,

nasza oferta Internetu stacjonarnego jest dostępna na rożnych łączach, w zależności od lokalizacji i dostępności łącz. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapraszam do kontaktu z Działem Obsługi Klienta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Artur90
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2024, o 11:59

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Artur90 »

Witajcie
Powiedzcie Mi jak mogę sprawdzić jaką technologią jest dostarczany internet do mieszkań w moim budynku? Interesuje Mnie typowy FTTH.
Kończy Mi się za niedługo umowa u obecnego operatora gdzie dumnie nazywają usługę światłowodem a do domu dochodzi mi kabel antenowy.

Jedynym dostawcą w moim bloku oprócz obecnego jest właśnie Netia.

Tu właśnie zaczyna się problem. Bo dzwoniąc na infolinię Plusa bądź Netii słyszę tylko że światłowód pod moim adresem jest dostępny. A gdy proszę o konkretny model podłączenia to słyszę tylko że mam usługę zamówić, przyjdzie technik montować i wtedy się dowiem bo oni nie są w stanie mi tego sprawdzić
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: zbych_in_flames »

Artur90 pisze: 2 sty 2024, o 12:04 Powiedzcie Mi jak mogę sprawdzić jaką technologią jest dostarczany internet do mieszkań w moim budynku? Interesuje Mnie typowy FTTH.
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: shumitu »

Artur90 pisze: 2 sty 2024, o 12:04 A gdy proszę o konkretny model podłączenia to słyszę tylko że mam usługę zamówić, przyjdzie technik montować i wtedy się dowiem bo oni nie są w stanie mi tego sprawdzić
W wyszukiwarkach online tego nie ustalisz, musiałbyś się zgadać z kimś ze spółdzielni / kimś kto ma dostęp do miejsca, z którego jest rozprowadzany internet tam gdzie mieszkasz.
Koncentryk to raczej norma w przypadku bloków, bezpośrednie połączenie światłem występuje raczej głównie w nowym budownictwie.
Jeżeli nie potrzebujesz bezpośredniego doprowadzenia światłowodu, ze względu na jakiś konkretny powód, to dużej różnicy nie powinno Ci to robić, prędkości będą takie same.
Jeżeli zaś chodzi o podpięcie własnego sprzętu to w przypadku koncentryka tworzy to pewnie więcej problemów, ale pewnie i tak jest wykonalne, w mniej lub bardziej elegancki sposób.
Adrian357
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2024, o 16:49

Swiatłowód

Post autor: Adrian357 »

Podpisałem 10 Stycznia umowę na internet światłowodowy w Polsat Box i dostałem informacje po podpisaniu umowy ze w ciągu 10 dni bede miał to zrobione, mianowicie w ciagu 10 dni kurier przywiezie router jak i również montażysta umówi sie na kiedy montaż i to zrobi w ciagu tych 10 dni od podpisania umowy, dzisiaj jest 16 styczeń a ja dostałem telefon że montażysta pojawi się dopiero 29 Stycznia.
Jeśli dostałem taką informację to zakładam że plus gwarantuje w te 10 dni zamontowanie światłowodu a co w sytuacji w której jestem
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, o 17:20 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono wpis do właściwego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

Adrian357, jeżeli usługa była zamawiana w Plusie, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Jeśli natomiast skorzystałeś z oferty w Cyfrowym Polsacie, zapraszam do kontaktu z Cyfrowym Polsatem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PrzemekA
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2024, o 11:01

Dane logowania do sieci światłowód od Plusa

Post autor: PrzemekA »

Dzień dobry

Mam internet po światłowodzie niby od Cyfrowego Polsatu, ale z Plusa. Okazuje się jednak, że dostarcza go Netia (od nich przyszedł router) a na dodatek wszystko jest na łączach Nexery - okolice Włocławka.

Router działa bez konfiguracji logowania do sieci tzn. jest automatycznie po TR-069 (??). Ja nic nie wpisywałem, podłączyłem do ONT, działa.
Chciałbym zmienić router (Huawei) na inny. Skąd mam otrzymać dane logowania PPPoE ?
Od Neti? (nie mam konta, nie mam numeru abonenta), od Plusa (nie mam światłowodu w usługach jak się zaloguję przez www do swojego konta. Mam tylko numery komórek do zarządzania), od Cyfrowego Polsatu (nie mam w usługach jak się zaloguję, mam tylko telewizję satelitarną.).

Za światłowód płacę fakturę od Plusa, więc chyba tu muszę szukać.
Skąd wziąć dane logowania PPPoE do sieci światłowodowej?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

PrzemekA, jeżeli usługa była zamawiana w Plusie, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Jeśli natomiast skorzystałeś z oferty w Cyfrowym Polsacie, zapraszam do kontaktu z Cyfrowym Polsatem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
qowodbb
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 15:46

Migracja na światłowód.

Post autor: qowodbb »

Niedawno zakończyła się budowa światłowodu na mojej ulicy. Sieć czeka na uruchomienie. Czy mając umowę w Plusie na internet mobilny z routerem, będzie jakaś możliwość migracji na światłowód od Plusa bez kary za zerwanie umowy na internet mobilny? Umowa w Plusie kończy mi się w czerwcu, ale chciałbym przejść na światłowód jak najszybciej, jeśli to możliwe :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 lut 2024, o 13:35 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - podobny temat.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Marta_Plus »

qowodbb,
qowodbb pisze: 12 lut 2024, o 11:20 Czy mając umowę w Plusie na internet mobilny z routerem, będzie jakaś możliwość migracji na światłowód od Plusa bez kary za zerwanie umowy na internet mobilny?
Taka migracja nie jest możliwa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kamil.wi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2024, o 14:12

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: kamil.wi »

witam. jak długo można czekać na odzew technika/instalatora po podpisaniu umowy. w umowie było napisane ze kontakt z ciagu 7 dni roboczych a nadal cisza. sadze ze skoro nie potraficie zapewnic wywiazania sie z kontaktu to może warto zaprzestać sprzedawania usług i oferować routery w salonach. umowa była podpisana 10.02.24
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Bleuet »

Na mapie zasięgu Plusa, pojawiła się opcja sprawdzenia zasięgu Internetu światłowodowego.
Link: https://www.plus.pl/mapa-zasiegu
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

kamil.wi, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kamil.wi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2024, o 14:12

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: kamil.wi »

Michał Plus ile razy można dzwonić z pytaniem. Ponaglenia najszybciej klientą potrafią wysyłać albo dzwonić a technicy/instalatorzy mają gdzieś ich ponaglenia. Dla mnie jest to niewywiązanie się z zapisów w umowie i podstawą do rozwiązania umowy z waszej winy. Skoro coś jest napisane to ma być wykonane a nie zwlekanie. W taki sposób tracicie dobrą opinię i stałych klientów bo ich nie szanujecie
Lebron
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 18 sty 2014, o 12:10

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Lebron »

Pewnie zatrudnili jakiś młodych, którzy nie ogarniają i jakość usług spada na łeb na szyję. Po co przyłączać nowych klientów, skoro taniej można przechwycić tych, którzy już są podłączeni >.>
Z takim nastawieniem to jeszcze za 10-20 lat wciąż będą miejsca, gdzie kabel nie dociera, ale czego tu się wstydzić, w końcu mamy XXI wiek :D
ODPOWIEDZ