Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
BoloJang
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 kwie 2024, o 11:58

Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Post autor: BoloJang »

Witam,
Czy jest możliwość w Plusie zablokowania wszystkich numerów przychodzących, głównie chodzi mi o smsy?
Dobrze aby to była możliwość bezpłatna. Dostałem numer po jakiejś osobie i jestem teraz spamowany smsami
od różnych firm windykacyjnych oraz oferujących dziwne usługi/produkty (mam podejrzenie, że ktoś ciągle
podaje ten numer korzystając z różnych usług).
Chciałbym aby ta blokada była najlepiej po stronie operatora, bo w samym urządzeniu nie ma możliwości blokady.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1252
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Post autor: zbych_in_flames »

Nie ma takiej usługi u żadnego operatora, w telefonie na Androidzie masz listę spam gdzie możesz dodawać poszczególnych nadawców.

https://support.google.com/messages/ans ... %3DAndroid

Można zablokować tylko numeru skrócone z numerów zaczynających się od 7,8,9.
BoloJang
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2024, o 11:58

Re: Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Post autor: BoloJang »

Dzięki za informację, tak też mi się wydawało, że nie ma takiej usługi, choć w internecie znalazłem kilka
poradników jak wyłączyć smsy przychodzące w Plusie (żadna jednak porada nie działała). Dostałem też
informację w salonie żeby zadzwonić do działu technicznego Plusa, ale tam też nie mogli nic na to poradzić.
Co do blokady w urządzeniu to nie jest to telefon na androidzie tylko router (ZTE MC888 z brandem Plusa) i
nie ma on opcji blokady smsów.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1252
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Post autor: zbych_in_flames »

A to w czym przeszkadzają ci ten sms na routerze? Chyba nie mają wpływu na działanie?
BoloJang
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2024, o 11:58

Re: Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Post autor: BoloJang »

W działaniu routera raczej nie przeszkadzają (chyba), bardziej świadomość, że ten numer ktoś może jeszcze wykorzystywać.
No i w końcu skąd mogę mieć pewność, że ten numer nie zostanie w przyszłości skojarzony z moimi danymi (ktoś przehandluje bazę numerów itp. rzeczy)?
A tak, jakby była blokada na smsy przychodzące (a najlepiej na numery) po stronie operatora, to nadawca by w końcu może się z orientował,
że wiadomość nie została dostarczona. Poza tym skoro to jest numer tylko i wyłącznie do internetu i będzie wykorzystywana tylko transmisja danych, to po co mi usługi dzwonienia i smsy? Nigdy nie wykorzystam tego numeru (karty sim) w innym urządzeniu niż router i w innym celu niż transmisja danych.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1252
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Blokada smsów przychodzących (niepremium)

Post autor: zbych_in_flames »

yyy tego typu wiadomości wysyłają raczej automaty na podstawie bazy i raczej nikt tego nie weryfikuje czy dostarczone czy nie.

Nie może wykorzystać - no bo jak? Podać ten numer (jeśli ktoś go zna) gdziekolwiek może każdy w każdym momencie - nie da się przed tym zabezpieczyć w 100%. Tylko podanie numeru czy obecność go w jakieś bazie nie zobowiązuje cię do niczego.
ODPOWIEDZ