Brak internetu modem idu 300 antena odu 300

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
szwagier321
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 kwie 2024, o 12:39

Brak internetu modem idu 300 antena odu 300

Post autor: szwagier321 »

Witam mam problem dotyczący bardzo słabego internetu mobilnego za posierednictwem modemu Odu 300 oraz anteny idu 300. Modem jest podłączony z anteną która jest na dworze powieszona na ścianie budynku około 4.5m. Działania internetu są różne ale zazwyczaj jest tak że prędkości nie pozwalają uruchomić czego kolwiek w internecie dzieje się to o różnych porach dnia zazwyczaj tak po 18 z internetu nie da się korzystać a w najgorszym wypadku nawet cały dzień. Prześle screena z prędkością internetu z tej chwili w załączniku. Na modemie kreski zasięgu wąchają się od 2 do 4 a jeżeli chodzi o antenę dioda świeci się z koloru zielonego na niebieski ale najczęściej jest niebieski. Jakie informacje mógłbym przekazać w moim temacie o zaistniałym problemie? Ponieważ nie znam się za bardzo na zasadach działania tych urządzeń może nie mam poprawnych ustawień modemu lub anteny. Najbliższy nadajnik od mojego miejsca zamieszkania mieści się ok. 6km. Za odpowiedzi na moje pytanie serdecznie dziękuję. Gdyby było trzeba doślę informacje potrzebne do wyjaśniania sprawy.Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1255
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak internetu modem idu 300 antena odu 300

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj parametry z panelu admina: RSRP, RSRQ. SINR, Cell ID - screen może być
Podaj swoja lokalizacje (współrzędne).
szwagier321
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2024, o 12:39

Re: Brak internetu modem idu 300 antena odu 300

Post autor: szwagier321 »

Witam przepraszam że tak późno podaje screena Obrazek Lokalizacja Budy Zosine współrzędne 52.106345,20.492002
szwagier321
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2024, o 12:39

Re: Brak internetu modem idu 300 antena odu 300

Post autor: szwagier321 »

Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1255
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak internetu modem idu 300 antena odu 300

Post autor: zbych_in_flames »

Zasięg bardzo słaby, dopóki tego nie poprawisz to raczej nie ma szans na poprawę prędkości. Więc albo zmień połażenie ODU, albo daj je wyżej - no tutaj musisz sam pokombinować "pokręcić" ODU tak by uzyskać lepsze parametry. Do ODU300 można podłączyć dodatkową jeszcze antenę kierunkową.

Cell ID wskazuje na BT10639 Nowa Pułapina 1A - wieża Cellnex / Towerlink

Obrazek
ODPOWIEDZ