Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: mariusz9a »

kowcio pisze:Popatrzcie na wyniki ankiety po kilku godzinach.. tylko 7% ankietowanych opowiada się za tym, ze oferta jest w jakiś sposób dobra, atrakcyjna. Aż 82% osób opowiada się za tym, że oferta ich rozczarowała...Chyba nie jestem sam.
Ja zagłosowałem na "bardzo mało atrakcyjna" i podjąłem ostateczną decyzję o zmianie operatora po skończeniu umowy. Plus wyrobił sobie u mnie złą opinię jeśli chodzi o cenę usług - promocje dobra zdarzają się bardzo rzadko i jeśli się taka trafi to trwa ze dwa miesiące - dlatego nawet jeśli Plus wprowadzi dobra ofertę to jej nie wezmę z prostego powodu - najprawdopodobniej za klika tygodni tą ofertę zlikwidują, także nie warto przenosić do nich numeru. plus takim podejściem zraził mnie do siebie i to na bardzo długo o ile nawet nie na zawsze. Także dziękuje drogi Plusie, dużo zyskacie na takim podejściu do ofert i promocji. Życzę dużo dobrego oraz olbrzymich ucieczek numerów do konkurencji :-) Może wtedy się obudzicie, ale to już będzie za późno. Zrażeni klienci nigdy nie wrócą a pozyskanie nowych proste w tych czasach nie będzie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: kowcio »

Problem z Plusem jest jeden. Oni zarabiają na roamingu, mają kontrakty z firmami- a nawet obsługują cały aparat Państwa. Kasa zawsze będzie.
Wszystkie publiczne firmy mają abonamenty w Plusie, ja wiem coś o tym ile taki urząd pracy w mieście 10 tysięcznym zostawia im kasiory miesięcznie. Wszyscy mają w Plusie, nawet NFZ ma tam telefony ;-) i wyniki Polkomtela są przez to bardzo zawyżone. Dzisiaj analizowałem ranking polskich firm i Polkomtel jest na 22 miejscu (w maju 2009 był na 14!). Nadal ponad 8 mln zł dochodów (w tym 7,5 mln ze sprzedaży) i zatrudniają... 3.666 osób ;-) co za liczba.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: gatuso_18 »

Rewolucji to oni nie zrobili. Wrecz przeciwnie, okazuje sie ze kazdy klient ktory korzysta z usług Plus-a w ofercie na karte bedzie nie zadowolony. Przykladem bedzie Bezlik do 5 nr w Plusie. Kazdy z tego korzystał, dzieki czemu mogł ograniczyc koszta. Drugi przyklad to Bezlik smsow, Na dziej dzisiejszy siec ucieka od tego rozwiazania, nawet w Plus Na Karte ( czyt Simplusie ) nie bedzie juz dotychczasowego rozwiazania z darmowymi nr. Ja przenioslem sie z Mixa do Simplusa bo za 10 zł miałem to czego potrzebuje, czyli smsow i rozmow z wybranym nr. Na dzien dzisiejszy oferuja mi 500 sms za 5 zł i 5 zł za darmowy nr... Niby suma jest taka sama, lecz jedna rzecz mnie odpycha, limit 500 smsow. Lubie pisac smsy i czasami 500 smsow wykorzystywałem w ciagu tygodnia.

Jedni narzekali ze bezlik rozmow był tylko przez okres dwóch miesiecy w Simplusie, teraz podobne rozwiazanie otrzymuja wszyscy za 2 zł miesiecznie ... i co ? Kazdy juz na wstepie narzeka. Ja sadze ze bedzie to dobre rozwiazanie , bo brakowało mi takiej usługi w Simplusie. A nie chciałem wiazac sie kontraktem tylko i wyłącznie dla jednej usługi.

Sadze osob narzekajacych na nowa oferte bedzie wiele. Nikomu nigdy sie nie dogodzi, kazdy bedzie narzekał ze jest tak a nie innaczej.W tej sytuacji pozostaje wam migracja do innych sieci. Kazdy ma do tego prawo, kazdy ma tez swoje potrzeby. Jedni chca miec duzo internetu w telefonie drugi chce pisac bez limitow. Nigdy nikt nikomu nie dogodzil i nie zapowiada sie to na najblizszy czas. Dzisiejsza oferta jest podobna do Playowej a i tak narzekacie ;-)

Pozdrawiam,

gatuso_18
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: vod »

gatuso_18 pisze: Jedni narzekali ze bezlik rozmow był tylko przez okres dwóch miesiecy w Simplusie, teraz podobne rozwiazanie otrzymuja wszyscy za 2 zł miesiecznie ... i co ? Kazdy juz na wstepie narzeka. Ja sadze ze bedzie to dobre rozwiazanie , bo brakowało mi takiej usługi w Simplusie. A nie chciałem wiazac sie kontraktem tylko i wyłącznie dla jednej usługi.

Sadze osob narzekajacych na nowa oferte bedzie wiele. Nikomu nigdy sie nie dogodzi, kazdy bedzie narzekał ze jest tak a nie innaczej.W tej sytuacji pozostaje wam migracja do innych sieci. Kazdy ma do tego prawo, kazdy ma tez swoje potrzeby. Jedni chca miec duzo internetu w telefonie drugi chce pisac bez limitow. Nigdy nikt nikomu nie dogodzil i nie zapowiada sie to na najblizszy czas. Dzisiejsza oferta jest podobna do Playowej a i tak narzekacie ;-)

Pozdrawiam,

gatuso_18
Widzisz,bo stało się już chyba standardem narzekanie na wszystko co Plus wprowadza,nie szuka się dobrych stron oferty,tylko oczekuje"darmowego cudu" ;-) takiego bez rozgraniczenia oferty pod odpowiednie gusta,sprowadzając ją do jednego uniwersalnego worka.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: mariusz9a »

[ad]
vod pisze:Widzisz,bo stało się już chyba standardem narzekanie na wszystko co Plus wprowadza,nie szuka się dobrych stron oferty,tylko oczekuje"darmowego cudu"
Bo oni zawsze wszystko muszą popsuć. Nie da się ich chwalić. Dlaczego konkurencja jak wprowadza np pakiet 1000 SMS do wszystkich sieci nie likwiduje np rozmów po 29 gr. plus jest takim operatorem, że jak już coś poprawi, to wszystko inne zepsuje - także jak tu ktoś może być zadowolony? Połączenie Bezliku rozmów i Twojego Profilu było dobrym rozwiązaniem - można było dzwonić za 29 gr, kupić pakiet SMS oraz wykupić darmowy numer - narzekali bo konkurencja ma lepie - ok, ma lepiej. Ale co jest teraz? Masz bezlik - fajnie, ale już nie masz darmowego numeru z SMS oraz 29 gr drożeje. Także z czego się tu cieszyć gdy ktoś psuje ofertę... Plus nie potrafi dać czegoś nie psując przy tym innych usług w ofercie? Widać nie potrafi... Także rzesza niezadowolonych będzie olbrzymia i przewiduję gigantyczny spadek klientów pre-paid. Dużo atrakcyjniejszy był Simplus Twój Profil + Bezlik Rozmów niż ta nowa taryfa.[/ad]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: gatuso_18 »

mariusz9a pisze:[ad]
vod pisze:Widzisz,bo stało się już chyba standardem narzekanie na wszystko co Plus wprowadza,nie szuka się dobrych stron oferty,tylko oczekuje"darmowego cudu"
Bo oni zawsze wszystko muszą popsuć. Nie da się ich chwalić. Dlaczego konkurencja jak wprowadza np pakiet 1000 SMS do wszystkich sieci nie likwiduje np rozmów po 29 gr. plus jest takim operatorem, że jak już coś poprawi, to wszystko inne zepsuje - także jak tu ktoś może być zadowolony? Połączenie Bezliku rozmów i Twojego Profilu było dobrym rozwiązaniem - można było dzwonić za 29 gr, kupić pakiet SMS oraz wykupić darmowy numer - narzekali bo konkurencja ma lepie - ok, ma lepiej. Ale co jest teraz? Masz bezlik - fajnie, ale już nie masz darmowego numeru z SMS oraz 29 gr drożeje. Także z czego się tu cieszyć gdy ktoś psuje ofertę... Plus nie potrafi dać czegoś nie psując przy tym innych usług w ofercie? Widać nie potrafi... Także rzesza niezadowolonych będzie olbrzymia i przewiduję gigantyczny spadek klientów pre-paid. Dużo atrakcyjniejszy był Simplus Twój Profil + Bezlik Rozmów niż ta nowa taryfa.[/ad]
Ty narzekasz a dane grono sie cieszy ze ma wreszcie SmS do wszytkich.

http://www.orange.pl/kid,4000377186,id, ... hread.html oto link do zadowolonych uzytkownikow Orange :)

Polecam zaprzyjaznic sie z lektura, kazda oferta ma swoje Plusy i minusy :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: mariusz9a »

Przeczytałem i uważam że pakiet Orange jest dużo bardziej atrakcyjny :-) Myślę że użytkownicy Orange są bardziej zadowoleni ze swojej oferty niż użytkownicy Simplus ze swojej. Widać to po tym ile pre-paid traci Plus a ile Orange :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
inkaset
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2011, o 16:08

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: inkaset »

Czy wiadomo coś więcej na temat zmian w sieci plus? Czy
zamierzają pójść w ślady ery i orange i dać rabaty dla tych kto ma kilka
usług?
mati
PlusManiak
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2007, o 10:27

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: mati »

I tutaj to samo
NIC
Kancik
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 mar 2011, o 00:18

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: Kancik »

Oferta szału nie robi, minut trochę więcej- zbliżono się nieco już do innych operatorów, ogólnie oferta dla stałych gorsza niż dla nowych w innych sieciach.
Gdzie są te tanie smartfony? Gdzie te korzystne ceny? Jest lepiej jeżeli chodzi o ofertę, trochę.
inkaset
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2011, o 16:08

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: inkaset »

@kancik, nie do końca zgodzę się z Tobą, niedawno wprowadzili
możliwość wysyłania wiadomości na facebook poprzez sms. Moim zdaniem
dobry strzał, może nie nowość (Orange wprowadził kilka tygodni
wcześniej), ale... Wiesz, myśle że Plus przeanalizował sobie trendy na
rynku, co robi konkurencja i jakie to ma odbicie na sprzedaży i myślę że
"weźmie" do siebie promocje jak rabaty na usługi łączone w jednej
Sieci typu Orange Combo, lub o wspomnianych przez Ciebie smartfonach w swojej ofercie.
greeg82
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:48

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: greeg82 »

inkaset pisze:@kancik, nie do końca zgodzę się z Tobą, niedawno wprowadzili
możliwość wysyłania wiadomości na facebook poprzez sms. Moim zdaniem
dobry strzał, może nie nowość (Orange wprowadził kilka tygodni
wcześniej), ale... Wiesz, myśle że Plus przeanalizował sobie trendy na
rynku, co robi konkurencja i jakie to ma odbicie na sprzedaży i myślę że
"weźmie" do siebie promocje jak rabaty na usługi łączone w jednej
Sieci typu Orange Combo, lub o wspomnianych przez Ciebie smartfonach w swojej ofercie.
Były piękne słowa i slogany na konferencji i na tym się skończyło. Mnie i na pewno szeroką rzesze osób możliwość wysyłania smsów na facebook nie zachęci do podpisania umowy z Plusem. Dla mnie to żaden argument.... Dla Polkomtela analiza rynku skończyła się wybraniem opcji "damy troszkę tam, odejmiemy troszkę tu i tak wyjdziemy na swoim".
To czysty biznes aby wycyckać przed sprzedażą jeszcze trochę klientów, wprowadzić trochę sztucznego zamieszania, pokazać potencjalnym nabywcom sieci że jesteśmy na rynku. Plus jak myśli o smartfonach to każdy widzi, wydaje się że komentarz jest zbędny.....
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: matchojs85 »

plus się nie obudzi nawet jak będzie trzeci na podium.. T moze zaatakować ofertą i za 2-3 lata zdobyc drugie miejsce.. tak było z IDEĄ.. ludzie rzucili się na "zachodnią markę".. i dlatego Orange mimo gorszej oferty niż IDEowA posiada żółtą koszulke lidera..

a plus dalej traci.. i traci.. po sprywatyzowaniu juz nie będzie miał tyle państwowych firm i pieniędzy z tego..
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: kowcio »

No w Plusie jak dla mnie brakuje bardzo wiele w ofertach na kartę. PTC ma pakiet tysiąca SMS, Centertel też, P4 można tak powiedzieć, a Polkomtel takiego czegoś nie ma. Wiele jest takich przykładów. najbardziej mnie boli to, o czym Mariusz wspomniał- Plus daje i zabiera. Raz masz tanie rozmowy, wraz masz tani Internet, raz masz tanie SMSy, czemu nie można znaleźć jakiegoś kompromisu, ja nie mówię żeby wszystko był za darmo, bo co wtedy ze środkami, które wydam na doładowanie? :-D Ale dać jakieś normalne pakiety, a nie to co teraz jest- ja nadal nie wiem, czy jak w Plus na kartę skończy mi się pakiet SMS, to czy będe mógł wysyłać dalej SMSy po 1 gr, czy mam czekać do kolejnego miesiąca?
Uwierzcie mi, że rynek ofert na kartę jest bardzo rozbudowany w Polsce, każdy operator sprzedaje takie uslugi, niektórzy mają po kilka taryf (jak np. Orange czy miał Plus i dla każdego coś innego; a także w Play), a Plus niestety niczego nie oferuje, co zainteresuje przeciętnego użytkownika, który planuje zmienić operatora. Jedyną rzeczą, co może zachęcić to fakt posiadania osoby w Plusie, z którą chce się dużo kontaktować.

Trzeba spojrzeć na to realnie. Może abonament jest ok, ale prepaid nie, i tu nie da się chwalić ich za to. Jak będe miał czas to zrobię sobie zestawienie co oferuje W4 biorąc pod uwagi submarki typu Heyah, POP, GO, 36i6. Gorzej to chyba Sami Swoi tylko wypadną :)
Patrząc na same oferty Orange, mozna powiedzieć, że więcej nie trzeba. Jedna taryfa z bardzo tanim Internetem, druga z pakietami do sieci, które są... po prostu wystarczające, kolejna malejąca- a'la abonament (mnie się to bardzo podoba, ładuję za dużą kwotę, a później prawie rok korzystam z telefonu bez bawienia się w pakiety, aktywacje i inne bzdety), a ostatnia to nie wiem co z tym ONE, chyba dobra oferta dla osób, które kontaktują się z różnymi sieciami, bo jest ten pakiet 1000 SMS, rozmowa nie jest taka droga... ;-) Takiego czegoś chyba tutaj brakuje
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe podejście Plusa do Klientów - Daj o Siebie zadbać

Post autor: matchojs85 »

Wie ktoś coś o zapowiadanej zmianie programu lojalnościowego?
Marka 5plus też zniknie?
ODPOWIEDZ