GGPlus, Galaxy S i simplus.

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Oleq
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

Witam wszystkich. Zanim zacznę chciałbym nadmienić, że użyłem opcji 'szukaj' i nie znalazłem podobnego problemu na forum. (co nie wyklucza, że podobnego wątku już nie było)
Kilka razy podejmowałem próby pobrania gg na telefon lecz bez efektów. Wysłałem darmowego sms'a, wszedłem w link wap i...
Przepraszamy, wybrana zawartość dostępna jest wyłącznie dla użytkowników sieci Plus z poprawnie skonfigurowanym APN WAP, VIDEO lub PLUS. Konfigurator telefonu pod adresemwww.ustaw.plus.pl
Za pierwszym razem się poddałem, potem próbowałem konfigurować. z APN'em raczej wszystko jest ok., użyłem też opcji 'konfiguruj telefon' przyszedł sms, coś zainstalowałem - dalej bez efektów. Proszę o pomoc :/
kzd

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: kzd »

GG plus korzysta z wap, natomiast android nie obsługuje wap. Ratunkiem jest nowy apn: plus, który łączy funkcję wapu i internetu. Wprowadź recznie apn: plus i powinno wszystko śmigać.
Oleq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

Skonfigurowałem według zaleceń z plus.pl <- nic :(
kzd

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: kzd »

ok to napiszę instrukcję dla androida może się przyda

Menu, ustawienia, komunikacja, sieci telefonii komórkowej, nazwy punktów dostępu
kilkamy w lewym dolnym rogu klawisz menu i następnie nowy apn

nazwa apn: mozna wpisać: apn plus
apn: plus
resztę zostawiamy tak jak jest
na samym dole - typ apn: wybieramy internet, następnie wybieramy menu i zapisz
ponownie wchodzimy w nazwy punktów dostępu i wybieramy utworzony profil : apn plus
wyłączamy i włączamy telefon
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: rafal2119 »

Z tego co mi wiadomo GG Plus nie działa na telefonach z Androidem. Aplikacja działa poprawnie na telefonach, które obsługują technologię Java 2.0. Telefony, na których działanie aplikacji zostało potwierdzone w testach, znajdują się na załączonej liście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oleq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

Powinien działać, bo mój kolega używa na galaxy s2.
Zrobiłem IDENTYCZNIE jak kzd napisał, ale nie restartowałem telefonu, może teraz zadziała.
@Dalej nie działa. Identyczny komunikat jak już napisałem :/ Czy w punkcie plusa jestem w stanie otrzymać jakąś pomoc w zakresie gg?
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 12:19 przez Oleq, łącznie zmieniany 1 raz.
kzd

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: kzd »

Działa, odkąd został wprowadzony nowy apn: plus, w maju tego roku.

p.s. Firma gadu gadu, czy jakoś tak :-D , niedawno wprowadziła niezależne mobilne gg od sieci komórkowych na androida, gdzie nie płaci się subskrypcji tygodniowych czy miesięcznych, ale za to jest opłata pobierana za transmisję danych, jednak przy korzystaniu z gg przez około 8 godzin, może zostanie zużyty 1MB, czyli mało.
Oleq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

@kzd. czy mógłbyś napisać do mnie na gg? 35397522. będę wdzięczny ;)
kzd

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: kzd »

Mogę, ale zaraz wychodzę, będę dopiero po 22, ale służę pomocą tutaj, czy potem na gg. GG plus i gg niezalezne, przestestowane na galaxy s II, wiec działa.
Oleq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

W takim razie proszę, daj znać po 22. Teraz też na jakiś czas muszę opuścić kompa ;)
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: tomek »

Bardziej opłaca się kupić pakiet internetu bo nie dość że będzie możliwość korzystania z GG to jeszcze z internetu np w Operze Mini. ;) To ja mogę zaproponować komunikator vCommunicator (https://market.android.com/details?id=p ... mmunicator), GG jest tu (https://market.android.com/details?id=p ... lated_apps), w markecie jest wiele wiele więcej odpowiedników. :)
Oleq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

A gdzie znajdę takowe pakiety? :)
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: ChuckyCiechanow »

Oleq pisze:A gdzie znajdę takowe pakiety? :)
Polecam stronę operatora.

Pakiety dla Simplusa oraz 36i6

http://internet.plus.pl/indywidualni/in ... s-na-karte

Pakiety internetowe w Mix Plus

http://internet.plus.pl/indywidualni/in ... w-plus-mix
kzd

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: kzd »

No wiec sprawa wyglada tak. Rzeczywiscie sa problemy z java na androidzie. Nie wiem czy operator w brandowanym sofie zaimplementowal wirtualna maszyne javy czy grzebanie w rooterze pomogla ale mam. W kazdym razie mozna tez zainstalowac emulator badz zamieniac pliki jar na apk. Duzo zabawy z tym. Najlepiej jak koledzy wspomnieli kupic sobie pakiet internetowy i korzystac z gadu gadu na androida. Bezplatnie mozna sciagnac z android marketu albo jakas inna aplikacje lub kumunikator typu palringo, ktore obsluguja protokól gg. Gg na androida jest bardzo przyzwoite, wyglada jak na kompie i nie ma prawie reklam.
Oleq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2011, o 11:28

Re: GGPlus, Galaxy S i simplus.

Post autor: Oleq »

Mam gg na androida, lecz to które działa jedynie przy połączeniu internetowym (często mam dostęp do WiFii) Wiem już w czym leży problem - nie mam softa plusa.
Co do internetu... mam wiele obaw, bo tryb transmisji danych tak żre kasę, że można w minutę pozbyć się kilkunastu zł. Mimo to spróbuję i chciałbym opinii kogoś, to używa tego internetu - na ile starczy Pakiet internetowy 9 zł Non Stop korzystając głównie z gg nie więcej niż 1/2h dziennie?
ODPOWIEDZ