Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Shirayo
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 lip 2011, o 12:24

Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: Shirayo »

[ad]Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Mam taki problem, otóż często korzystam z internetu w telefonie. Wielokrotnie kupowałem pakiety, aż w końcu pojawiła się opcja internetu bez limitu danych. Czytam na necie dokładnie o co w tym chodzi. Wyczytałem, że za 9 złotych miesięcznie dostaje:
Co miesiąc pakiet 25 MB - prędkość normalna. Po jego wykorzystaniu wolniejszy, nielimitowany przesył danych.
No to ok. Kupuje, w końcu 9 złotych to nie majątek.

Po miesiący wielkie było me zdziwienie. Wydarzyła się taka sytuacja:
Kilka dni przed końcem miesiąca dostaje smsa, że niedługo pakiet 25 MB zostanie odnowiony i z konta ucieknie 5 zeta. Kilka dni później przychodzi wiadomość, że dnia X zostanie przedłużony internet non stop i z konta ucieknie kolejne 9 złotych.
WTF?
5+9=14. 14 złotych, a miało być 9!
Czuję się oszukany, czy da się coś z tym fantem zrobić, np. wyłączyć jakoś opcję aktywowania pakietu 25 co miesiąc?
Wiem, że piszę chaotycznie, ale mam nadzieję, że mi pomożecie.
Pozdrawiam.[/ad]
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: ChuckyCiechanow »

Tak to jest jak nie czyta się regulaminów, są to pakiety które same się co 30/31 dni odnawiają(włączają). By tak nie było trzeba wpisać kod na wyłączenie pakietu.

Wyłączenie pakietu 25 MB ten *121*00*05#
Internet non stop 9(150 MB) *136*00*11#
Shirayo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2011, o 12:24

Re: Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: Shirayo »

Zadzwoniłem na ten pierwszy numer, który mi podałeś, aby wyłączyć odnawianie pakietu 25 MB i dostałem takiego smsa:
"Usluga niedostepna. Sprawdz: 1) czy masz wymagane srodki 2) czy usluga nie wyklucza sie z inna usluga 3) czy spelnione sa inne warunki w celu jej aktywacji"

Zgadza się, mam ok 3,50 złotego na koncie, ale co z tego? Wyłączenie pakietu chyba nie jest płatne?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: ChuckyCiechanow »

Wyłączenie jest darmowe, to zaloguj się do Plus Online i z tam spróbuj wyłączyć.
Shirayo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2011, o 12:24

Re: Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: Shirayo »

Niestety, przy pakiecie 25 MB widnieje tylko opcja włączenia.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: mariusz9a »

To wpisz *121# i zobacz czy w ogóle masz jeszcze aktywny ten pakiet 25 MB... Pakiet non stop 9 będzie widoczny pod *136#. Masz dwa pakiety włączone jednocześnie i dziwisz się że pobiera Ci opłatę za dwa pakiety... Wszystko jest dobrze - sam zawaliłeś i włączyłeś dwa niezależne od siebie pakiety.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Shirayo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2011, o 12:24

Re: Internet non stop 9. Tak naprawdę 14 złotych. Oszustwo?

Post autor: Shirayo »

Właśnie dlatego pisałem, bo nie włączyałem opcji odnawiania pakietu 25 MB. Thx, chyba już wiem o co kaman. Jak będą problemy, to tu napiszę.
ODPOWIEDZ