Zasięg sieci Plus

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: matchojs85 »

[ad]
BUCiu pisze:
matchojs85 pisze:A m.in. Tuchów (...) kiedy dostana 3G? (...) a Play w Tuchowie (małopolska)..
A plus nic.. dawno spoczął na laurach..
I nic się w tej kwestii nie zmieni:
BOK Plus pisze: (...) Uprzejmie Pana informuję, że otrzymałam odpowiedź z Działu Technicznego, że obecnie nie planujemy pokrycia 3G w miejscowości Tuchów (...)
Odpowiedź z dzisiaj.

Problem polega na tym, że Plus w Tuchowie korzysta z anten Ery. I z tego co wiem podłączył się tam "po cichu" bo w gminie jakoś Plusa nie "lubieli". Ludzie w gminie się zmienili ale już za późno bo na maszcie nie ma już miejsca, Era ma osobne anteny do 900, 1800 i 2100, do tego dowiesił się Play. I na dodatek wszystko w kontenerze Ery poupychane, nie wiem jak oni się tam pomieścili ;-) Z nową lokalizacją słabo bo jest MPZP po analizie którego wychodzi, że jedyne sensowne lokalizacje są na obszarze gdzie BTS/nodeB nie postawisz. Inna sprawa, że w regionie najbardziej popularny Orange i Era więc może stwierdzili, że się nie kalkuluje.
Dzieki za info.
Często jestem w tamtych okolicach (Siedliska k/Tuchowa) i nie ma tam zasięgu...
Era i Orange też nie za dobrze sobie radzą w okolicy choć w samym Tuchowi jest ok.
No nic.. szkoda..[/ad]
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: BUCiu »

matchojs85 pisze:(Siedliska k/Tuchowa) i nie ma tam zasięgu...
Era i Orange też nie za dobrze sobie radzą w okolicy
Akurat Orange w Siedliskach powinien sobie dobrze radzić bo "wisi" też w Jodłówce Tuchowskiej na maszcie radia Maryja. Chyba, że chodzi Ci o zasięg 3G.
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: matchojs85 »

BUCiu pisze:
matchojs85 pisze:(Siedliska k/Tuchowa) i nie ma tam zasięgu...
Era i Orange też nie za dobrze sobie radzą w okolicy
Akurat Orange w Siedliskach powinien sobie dobrze radzić bo "wisi" też w Jodłówce Tuchowskiej na maszcie radia Maryja. Chyba, że chodzi Ci o zasięg 3G.
Nie.. tam mi GSM wystarcza..
ale Siedliska leżą w takiej niecce, że miejscami żaden operator nawet kreską nie uraczy.. Orange nie jest tu wyjątkiem
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

Zaktualizowano mapę zasięgu. Tylko jakoś nie mogę dostrzec żadnych nowych lokalizacji co by zasięgu "przybyło" :-]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: Pijo »

A u mnie jak nie było zasięgu Plusa, tak nadal nie ma :-(

Obrazek


Zobaczymy czy program UKE, tzw. "białe plamy" to zmieni .
pcfighter
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2011, o 15:46

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: pcfighter »

Witajcie

sorki że odkopuję, ale prosiłbym Polkomtel by zajął się modernizacją nadajnika GSM900 na 3G (by oba pasma działały razem) dostępnej na lokalizacji tutaj:

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/50.93357 ... 47705/z/14

Byłoby miło, jakby działało tam 3G, bo odbieram stamtąd zasięg Plusa :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

Zaktualizowano mapę zasięgu. Przybyło zasięgu 3G jak i HSPA+. Sporo miejscowości województwa śląskiego wyposażono w HSPA+, szkoda że GOP jest olany i HSPA+ w GOP to żenada - wsie mają HSPA+ a wielkie metropolie nie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: kowcio »

Tak patrzę na swoje miasto to sporo miejsc jest, gdzie nie ma HSPA+ jeszcze ;-) u mnie w domu niby jest
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

U mnie na osiedlu nie ma HSPA+ i nie zapowiada się aby było. Za to jak pojadę we wschodnią część miasta porośniętą lasami i krzakami to w tych krzakach HSPA+ jest, czego test zamieszczałem w innym dziale - w lesie jest ok 9 Mb/s a tam gdzie ludzie mieszkają zwykłe HSPA i 2 Mb/s (i to jak dobrze pójdzie to będzie 2 Mb/s...) - żenada! Kolejny argument aby jednak nie przedłużyć umowy bo i po co ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: gatuso_18 »

Polecam ostatni artykół w magazynie Mobile. Jest tam opis przejecia Plus-a przez Pana Żaka. Wymienili tam parę ciekawych uwag. Dodatkowo jest art. na temat nowej sieci Areo ;) jest zupełnie darmowa , moze uda sie wam złapać zasieg i bedziesz mogł korzystac za free ;)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

[ad]
gatuso_18 pisze:Polecam ostatni artykół w magazynie Mobile. Jest tam opis przejecia Plus-a przez Pana Żaka. Wymienili tam parę ciekawych uwag. Dodatkowo jest art. na temat nowej sieci Areo ;) jest zupełnie darmowa , moze uda sie wam złapać zasieg i bedziesz mogł korzystac za free ;)
Mam wewnątrz mieszkania bardzo dobry zasięg aero2 HSPA+ jak i Mobyland LTE - także w przypadku połączenie Plusa i CP mój iPlus powali wszystkie sieci - może dlatego plus już nie inwestuje u mnie w HSPA+ bo nie ma to sensu - kto wie...

PS Darmowy net Aero2 ma bardzo niski limit prędkości transferu, także w zasadzie EDGE Plusa chodzi na podobnym poziomie co ich darmowy net, także dziękuję, wole już to HSPA i 2 Mb/s ;-)[/ad]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: kowcio »

Ja właśnie będę korzystał z Aero2. Parametry łącza to marne 256/256 Kbps, ale w przyszłym roku będzie 512/512. Ja Internet potrzebuję do netbooka, tutaj żadnych plików nie ściągam, jedynie strony przeglądam i pocztę pobieram. Strony i tak się wolniej wczytują niż na normalnym laptopie ze względu na procesor (mowie tu o "większych" treściowo stronach :P ).

A zasięg mam na poziomie UMTS sieci Plus, więc bedzie działało spokojne.
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 268
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: sql »

Widzę że niektóre nowe miejscowości HSPA+ są dodawane bez ładu np. HSPA+ jest w miejscowości około 7 tys. miejscowości np. Opatów a brak go w miastach po 50 tys. mieszkańców np. Skarżysko-Kam, Starachowice.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: tomek »

kowcio pisze:tutaj żadnych plików nie ściągam
Protokoły pobierania są blokowane tak samo coś słyszałem o tym, że blokowane są porty https czy te pocztowe - ale to trzeba by sprawdzić, gdyż nie jestem pewien tego co piszę.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: kowcio »

To wynikałoby, że nie mogę zalogować się do serwisu typu Allegro czy iPKO?
Troszkę robi się OT, ale cóż zrobić
ODPOWIEDZ