Blokowanie numerów prywatnych.

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
kamikadzol15
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lut 2011, o 15:12

Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: kamikadzol15 »

[ad]Witajcie
Od jakiegoś czasu ktoś z uporem maniaka wydzwaniał do mnie z numeru zastrzeżonego a gdy odbierałem rozłączał się. W efekcie postanowiłem zablokować u operatora połączenia zastrzeżone, co zrobiłem za pomocą plus online.
Jakiś czas miałem spokój z tego typu natręctwami ale od 2 maja ktoś zaczął bombardować mnie sygnałami z numeru "nieznanego".
W związku z tym mam do Was pytanie: jaka jest różnica między połączeniem z "numeru prywatnego" czyli tym zastrzeżonym a połączeniem z numeru "nieznanego"?[/ad]
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: rafal2119 »

nie ma w tym dla ciebie żadnej różnicy.
Możesz zablokować takie połączenia. Wtedy taki maniak usłyszy w słuchawce komunikat, że nie życzysz sobie połączeń z zastrzeżonych numerów.
Jak to zablokować? Tu jest informacja http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=3832&start=0
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kamikadzol15
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2011, o 15:12

Re: Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: kamikadzol15 »

W takim razie nie mam pojęcia o co tu chodzi. W moim panelu w plus online w zakładce usługi opcja "Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych " jest włączona.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: mariusz9a »

Zadzwoń sam do siebie i zobacz czy działa - jednorazowe zastrzeżenie numer: #31#numer_telefonu i dajesz połącz. Jak nie działa to wyłącz usługę i włącz ponownie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kamikadzol15
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2011, o 15:12

Re: Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: kamikadzol15 »

mariusz9a, zrobiłem tak jak napisałeś, zadzwoniłem do siebie z zastrzeżonego i było ok, tzn. był komunikat że abonent ma zablokowane zastrzeżone połączenia przychodzące ale na wszelki wielki wyłączyłem i jeszcze raz włączyłem blokowanie numerów zastrzeżonych. Znowu było kilka dni spokoju a dziś ponownie sygnał z numeru "nieznanego".
Wychodzi na to że numer prywatny to co innego niż numer nieznany.
Darkangel

Re: Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: Darkangel »

coś mi się o uszy odbiło, że np stare centrale albo nr z Voipa które tak dzownią mogą się tak dodzwonić z uwagi że w informacji przed połączeniem nie ma tej informacji o zastrzeżeniu nr na centralce...
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Re: Blokowanie numerów prywatnych.

Post autor: Pre100 »

Usługa, o której mówicie blokuje połączenia z tzw. CLIR'em (Calling Line Identity Restriction). Jeżeli jednak połaczenie nie będzie miało ustawionej takiej flagi, a numer osoby dzwioniącej (Calling Party Number) nie bedzie przekazywany przez strone inicjujacą, to sieć nie odrzuci takiego wywołania i prezentować sie ono będzie "numerem nieznanym".

Pzdr,
Pre100.
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
sacrificial
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2011, o 20:00

Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: sacrificial »

[ad]Witam,
moja dziewczyna ma od jakiegoś czasu połączenia z nieznanego numeru. Po odebraniu było nikt się nie odzywa. Początkowo to nie przeszkadzało, ale po dłuższym czasie było to denerwujące. Ustawiliśmy w telefonie odrzucanie połączeń od zastrzeżonych numerów. Ukryłem numer, żeby sprawdzić co się będzie działo, po jednym sygnale odrzuca połączenie (u mnie mówi że zajęty, a u mojej dziewczyny pokazuje się że było takie połączenie). Odetchnęliśmy - ale nie na długo. Dziś było połączenie z zastrzeżonego, ale niestety nie odrzuciło go. Próbowałem znów zadzwonić z ukrytego numeru i jest tak jak powinno, odrzuca. Czemu nie odrzuciło tego kogoś? Co z tym zrobić? Numer z 36i6.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi[/ad]
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: cezarex »

Dziewczyna ma moze telefon Samsunga?
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: rafal2119 »

Można też uruchomić dodatkową usługę "Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych", która jest zupełnie bezpłatna.
Jeżeli to jest 36,6 to wpierw trzeba ten numer zarejestrować i potem można taką usługę włączyć. Można to zrobić w dowolnym Punkcie Plusa.

PS. Moja siostra też miała takie połączenia z numeru zastrzeżonego, nawet 5 razy w ciągu nocy, od 2 do 4). Po włączeniu, blokada była aktywna w ciągu 24 godzin.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sacrificial
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2011, o 20:00

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: sacrificial »

Tak, samsunga
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: cezarex »

To sprawdzcie czy nie ma wlaczonego "falszywego polaczenia" - np. w Monte jest to w menu -> ustawienia -> Aplikacje -> Polaczenie -> Falszywe polaczenie
has
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:43

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: has »

tez chcialbym aktytowac ta usluge ale kodu nie ma, tylko konsultant lub ebok tylko ze tam nie mam konta ,a zeby je miec to chyba trzeba wyrazic zgode na komunikacje marketingowa itd. to znow podobne akcje beda, chce to aktywowac bo z banku co jakis czas dzwonia mi z prywatnego z propozycja kredytow itd. i juz mam dosyc
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: rafal2119 »

Żeby zarejestrować swój numer nie musisz zgadzać się na komunikację marketingową.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Połączenia z nieznanego numeru

Post autor: Amix »

W takich przypadkach najlepiej mieć telefon np. z symbianem. Jest świetna aplikacja, nie jedna, która blokuje wszystkie połączenia z poza książki. Jest czarna lista, biała lista i wiele jeszcze opcji.
Ja od dawna korzystam z takich aplikacji i mam święty spokój. Używam na tą chwilę MCleaner.

Tylko nasuwa się pytanie, czy warto teraz kupować telefon z systemem operacyjnym. Uważam, że warto przemyśleć sprawę przy zmianie telefonu.
Takich sytuacji będzie coraz więcej. Szczególnie dziewczyny maja problem z takimi debilami.

BTW, piszę o symbianie bo telefony z tym systemem nie są już takie drogie.
ODPOWIEDZ