Moja Nokia 6300 i sieć plus

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Mateusz
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 paź 2008, o 15:37
Lokalizacja: łochów

Moja Nokia 6300 i sieć plus

Post autor: Mateusz »

Siema ludziska jestem tu nowy bo od niedawna mam swoją nokie 6300 mam problem doładowałem konto za 30 zł. bo mam na abonament co miesiąc i zawsze było normalnie a teraz doładowałem i potem ściągnołem sobie grę po ściągnięciu chiałem wysłać smsa do kumpla i niedało się gdy chiałem zadzwonić to pisali że połączenie zostało odżucone ej no co mam z tym robić proszę wasm o pomoc z góry thx ja też wam kidyś pomogę
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Mateusz pisze:mam swoją nokie 6300 mam problem doładowałem konto za 30 zł. bo mam na abonament
A troche jaśniej? Abonament,prepaid czy mix?
Awatar użytkownika
triste
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 21 paź 2008, o 23:37

Post autor: triste »

Domyślam się, że jest to MixPlus...

A masz w ogóle zasięg ? Jest jakiś komunikat na wyświetlaczu ?

Z tego co piszesz wydaje mi się prawdopodobnym, że masz debet i karta została zablokowana..
esse quam videri
Xander99
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:06

Post autor: Xander99 »

Mi kiedyś wyskoczył komunikat "Rejestracja karty sim nieudana" po czym nie miałem zasięgu przez cały dzień. Wieczorem z innego telefonu Plus zadzwoniłem na biuro obsługi i powiedziałem o problemie. Po chwili konsultantka stwierdziła, że właśnie odblokowała mój numer i muszę zrestartować telefon. Po ponownym uruchomieniu wszystko było ok.
O takich przypadkach pisał Telepolis.pl w tej wiadomości.

Podobne blokowanie kart ma miejsce w MixPlusie kiedy np. skończy nam się pakiet internetowy i zrobimy duży debet na koncie.
Poza tym moim zdaniem powinno być tak, że kiedy stan konta osiąga 0,00 PLN to od razu zrywa nam połączenie czy to pakietowe czy głosowe.
Ale Plus daje możliwość zrobienia debetu bo wie, że i tak doładujemy konto bo obowiązuje nas kontrakt. W Simplusie jak ktoś zrobiłby debet na kilkadziesiąt złotych to zapewne wyrzuci kartę sim do kosza i pójdzie po nowy starter.
Pozdrawiam
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Xander99 pisze:Poza tym moim zdaniem powinno być tak, że kiedy stan konta osiąga 0,00 PLN to od razu zrywa nam połączenie czy to pakietowe czy głosowe.
Takie rzeczy na nowej platformie Alcatela ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

mariusz9a pisze:
Xander99 pisze:Poza tym moim zdaniem powinno być tak, że kiedy stan konta osiąga 0,00 PLN to od razu zrywa nam połączenie czy to pakietowe czy głosowe.
Takie rzeczy na nowej platformie Alcatela ;-)
niestety, na tych starych platformach to niektóre usługi (w szczególności transmisja danych) są rozliczane ze sporym opóźnieniem... :)
Mateusz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2008, o 15:37
Lokalizacja: łochów

Post autor: Mateusz »

To jest tak wziełem telefon w mixie okoła 2 lata temu i co miasiąc płace 30 zł. gdy dzwonie lub pisze smsa mam full zasięg a i kase też mam bo jest tam ze 40 zł. niewiem co mam zrobić . Mam zadzwonić do nich czy jak może coś wpisać ? gdy dzwonie to napisane jest połączenie odrzucone a to wszystko sie zaczeło gdy ściągłem sobie grę z gazety
Ps.Niedługo kupuje nowa kartę plusa bez zadnego abonamentu ani nic bo i takm miałem to zrobić.
Obrazek
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Orfi »

Wygląda to na problem,z telefonem a nie z kartą czy siecią. Nie chcę Cię stresować,bo Twój telefon to nie symbian,ale w grach też bywają wirusy,które blokują niektóre funkcje telefonu albo wpływają na jego działanie. Najlepiej zrestartuj telefon do ustawień fabrycznych albo wywal tą gierkę,z telefonu. Nie wiem jak masz ustawioną usługę CLIR w Mixie,bo i tam może być problem. Teoretycznie powinna działać jako domyślna i wysyłać Twój numer tylko wtedy,gdy tak masz ustawione w telefonie-wysyłaj numer. Jeżeli masz ustawioną jako - Ustala sieć to też może być nie tak jak powinno. Może być też tak, że kasa na koncie MIX-a jest, ale termin na wychodzące już się skończył.
Orfi
ODPOWIEDZ